Unijne wsparcie na zakup nowych autobusów dla komunikacji miejskiej w Sandomierzu

Samorząd miasta Sandomierza otrzyma unijną dotację na zakup sześciu autobusów komunikacji miejskiej. Pieniądze, ponad 2 miliony 200 tysięcy złotych, pochodzić będą z rezerwy Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007 – 2013.

Dodatkowe pieniądze pochodzą z oszczędności po przetargach na inne projekty realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego, co pozwoliło na sfinansowanie kolejnego projektu z listy rezerwowej na której to właśnie znalazł się Sandomierz. W przypadku Królewskiego Miasta nad Wisłą, dotację na wymianę przestarzałego taboru komunikacji miejskiej otrzyma Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Sandomierzu.

Projekt pod nazwą „Zakup autobusów w celu świadczenia usług transportu publicznego dla miasta Sandomierza” zakłada zakup sześciu autobusów przystosowanych do przewozu osób niepełnosprawnych, wyposażonych w system monitorowania bezpieczeństwa oraz zakup i montaż 11 automatów do sprzedaży biletów oraz systemu informatycznego dla komunikacji miejskiej.

– Cieszy mnie ta decyzja. Dzięki wsparciu z funduszy unijnych zostaną wymienione przestarzałe autobusy w Zakładzie Komunikacji Miejskiej, co znacznie poprawi bezpieczeństwo i komfort jazdy dla podróżujących – informuje z radością burmistrz Sandomierza Jerzy Borowski.

Całkowity koszt realizacji tego projektu to ponad 4,5 miliona złotych, z czego dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego wyniesie 2 miliony 240 tys. złotych.

źródło: www.sandomierz.pl

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content