Zbadaj słuch za darmo

Jeżeli chcesz za darmo zbadać swój słuch – przyjdź w środę 4 maja 2011 na Plac Bartosza Głowackiego w Tarnobrzegu. Badania będą wykonywać specjaliści akustycy z firmy Słuchmed, w specjalnie przystosowanym do badań plenerowych pojeździe. Badania przeprowadzane będą w godzinach od 9 do 16.

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak wiele czynników wpływa negatywnie na słuch – infekcje, przeziębienia, przebyte choroby, długotrwałe głośne słuchanie muzyki – to tylko niektóre czynniki, które nie pozostają bez wpływu na nasze „uszy”.

I wbrew pozorom problem ten nie dotyczy tylko osób starszych – coraz częściej problemy ze słuchem mają 30-40 latkowie.

Warto zatem systematycznie np. co pół roku profilaktycznie badać słuch.

Skąd pomysł na powtórzenie akcji?

Podczas ubiegłorocznej jesiennej akcji darmowych badań słuchu (wrzesień – październik 2010) przebadaliśmy kilka tysięcy mieszkańców, w tym także mieszkańców Podkarpacia.

U ponad 60% stwierdzono ubytki słuchu. Wszystkim tym osobom podpowiedzieliśmy co można i należy zrobić, aby lepiej słyszeć.

W każdym mieście, które odwiedziliśmy badania cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Nie każdy w natłoku codziennych obowiązków i pracy ma czas, aby specjalnie wybrać się na takie badania.

A tak, badanie trwające kilka minut można wykonać „przy okazji”, nie trzeba się specjalnie umawiać czy zapisywać.

Badania w Tarnobrzegu to początek II etapu wiosennej akcji bezpłatnych badań słuchu skierowanej m.in. do mieszkańców Podkarpacia.

Podobnie jak jesienią ubiegłego roku będziemy do dyspozycji mieszkańców Tarnobrzega, Stalowej Woli, Sandomierza, Krosna, Ropczyc, Dębicy, Rzeszowa, Jarosławia, Lubaczowa i Przemyśla /w Przemyślu akcja została objęta patronatem Prezydenta Miasta/.

W zakończonym już – pierwszym etapie /od 28 marca do 15 kwietnia 2011/ z badań skorzystało ponad 1100 mieszkańców Lubelszczyzny i tu także statystyka się potwierdza – ok. 58% osób ma problemy ze słuchem. Tym bardziej zachęcamy do badań.

źródło: www.tarnobrzeg.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content