Ks. Dariusz Hamera: Kolejna akcja „dla bliźniego”, kolejny triumf dobra

W zakończonej w niedzielę akcji „Niedziela Palmowa dla bliźniego” zebrano ponad 11 tys. złotych. Pieniądze przeznaczone będą na leczenie 14- letniej mieszkanki Tarnobrzega.

Ks. Dariusz Hamera:

– Kolejna akcja „dla bliźniego”. Kolejny triumf dobra. Wiele środowisk tarnobrzeskich zjednoczonych w działaniu dla chorego dziecka – tym razem dla Miry. Nieraz tak niewiele potrzeba by dobro zwyciężyło, by w czyimś sercu pojawiła się nadzieja. Akcja „dla bliźniego” to dzieło tych wszystkich, którzy po raz kolejny szczerze i bezinteresownie podjęli się zadania zorganizowania pomocy dla chorego dziecka. To trudne zadanie.

– Dziękuję wszystkim, ale nie sposób nie wymienić tych, bez, których tej akcji by nie było. Dziękuję Panu Prezydentowi Norbertowi Mastalerzowi, Panu Mariuszowi Czakowi, Dariuszowi Chmielowcowi, Piotrowi Czepielowi, Jarosławowi Piątkowskiemu, Januszowi Szwedo, Piotrowi Dumie, Krzysztofowi Sadrakule, Adamowi Strumińskiemu, Januszowi Szewerniakowi, Leszkowi Barnasiowi, Dariuszowi Kołkowi, Stanisławowi Uzielowi. Dziękuję Pani Elżbiecie Chruściel, Teresie Małek Koniecznej, Krystynie Wrońskiej, dziękuję nauczycielom i wychowawcom OREW w Tarnobrzegu, wszystkim aktorom i aktorkom, wspólnotom parafialnym na Serbinowie, Dyrektorkom przedszkoli i placówek szkolno wychowawczym naszego miasta, BZ WBK w Tarnobrzegu.

-Dziękuję wszystkim lokalnym mediom: Telewizji Tarnobrzeg, Radiu Leliwa, Tygodnikowi Nadwiślańskiemu, Echu dnia, Sztafecie, Gościowi Niedzielnemu, Super Nowościom, portalom: nadwisla24.pl, mojadolina.pl, twójregiom24.pl, Tarnobrzeg info. Dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w organizację kiermaszu wielkanocnego. Dziękuję młodzieży oazowej z Serbinowa i służbie liturgicznej za kwestowanie, za służbę informacyjną podczas akcji.

– Dziękuję wszystkim, którzy złożyli swój grosz na leczenie Miry. Zebrano ponad 11 tys. zł. Za każde dobre słowo, za życzliwość, za każdą kupioną rzecz na kiermaszu, za brawa dla aktorów po spektaklu „Gość oczekiwany”, za radość podczas koncertu Krzysztofa Krawczyka i za wszystkie przeżycia Niedzieli Palmowej dla bliźniego.

– A z racji Świąt Wielkanocnych życzę wszystkim Bożego Pokoju i w sercu i w rodzinie i w relacjach z innymi. Pokój Jezusowy może jednoczyć ludzi z różnych środowisk, ludzi inaczej myślących, inaczej przeżywających swoją codzienność. Może być siłą, która wyzwala w nas wyobraźnie miłosierdzia, o której tyle mówił Jan Paweł II. Dzięki tej wyobraźni jesteśmy solidarni, jednoczymy się i dostrzegamy tych, którym możemy pomóc. Pokoju, Pokoju, Pokoju….

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
dociekliwy
10 lat temu

Ponad 11 tys złotych to dużo czy mało? Jak na pomoc dla jednej osoby pewnie sporo ale podliczając koszt uzyskania tych 11 tys zł to ekonomicznie kiepski wynik. Taki Krawczyk charytatywnie za koncert bierze ok 25 tys zł, jeśli scena i nagłośnienie było charytatywne jak występ Krawczyka to trzeba wyłożyć kolejne minimum 20 kawałków, dołożyć reklamę itp to kwota 50 tys będzie realna. Kto wyłożył te pieniądze? Nie lepiej od razu było je przeznaczyć na pomoc potrzebującej? Do ks Darka nic nie mam, chce dobrze dla bliźniego pytam tylko czy nie można tego zrobić mniejszym kosztem?

wtajemniczony
10 lat temu

słyszałem że ponoć on wyłożył…., kurde wariat….

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content