W Wielki Piątek akcja „Prędkość”

W Wielki Piątek policjanci ruchu drogowego i prewencji zwrócą szczególną uwagę na kierowców przekraczających dozwoloną prędkość. Takie przypadki będą ujawniane za pomocą fotoradarów – wszystko w ramach działań „Prędkość”, których celem jest zapewnienie maksimum bezpieczeństwa na drogach. Wielki Piątek będzie też dniem, w którym funkcjonariusze rozpoczną działania „Wielkanoc 2011”.

Słoneczna pogoda i dobre warunki na drogach zachęcają kierowców do szybkiej i ryzykownej jazdy. Niestety niedostosowanie prędkości do panujących warunków to jedna z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych. Dlatego jednym z priorytetowych zadań Policji jest zmniejszenie zagrożenia wypadkami, które powodowane są przez nadmierną prędkość.

Działania „Prędkość” prowadzone będą w przeddzień świątecznego weekendu – w czasie, kiedy wiele osób będzie podróżować drogami Podkarpacia. Wielki Piątek będzie też dniem, w którym funkcjonariusze rozpoczną działania „Wielkanoc 2011”. Przez cztery świąteczne dni, a więc do Poniedziałku Wielkanocnego policjanci czuwać będą nad płynnością ruchu. Będą też monitorować dopuszczalną prędkość pojazdów i reagować na wykroczenia kierowców, szczególnie te najbardziej niebezpieczne:

* nieprawidłowe wyprzedzanie

* omijanie i wyprzedzanie pojazdów przed i na przejściach dla pieszych

* nadmierna prędkość

* nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu

Baczną uwagę policjanci będą zwracać również na trzeźwość kierowców.

Podczas ubiegłorocznych Świąt Wielkanocnych (od soboty do poniedziałku) podkarpaccy policjanci odnotowali 16 wypadków, w których 25 osób zostało rannych. Na szczęście nikt nie zginął. Zatrzymano 54 nietrzeźwych kierowców.

źródło: www.podkarpacka.policja.gov.pl

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Malmsteen
10 lat temu

Ja powiedziałbym, że „słoneczna pogoda i dobre warunki” zachęcają kierowców do spróbowania jazdy „normalnej” na miarę XXI wieku i możliwości technicznych aut, którymi dysponujemy. To, że infrastruktura drogowa w Polsce, ina podkarpaciu to dno, to inna sprawa. To „zmniejszenie zagrożenia wypadkami” jak zwykle będzie prawdopodobnie polegało na ukryciu się z suszarą w pobliskich krzakach, co oczywiście spowoduje większą „płynność ruchu”. Daliby sobie już spokój z tą propagandą, niczym za PRL-a, bo i tak już nikt w to nie wierzy. Wiadomo przecież że stoją tam, żeby wydoić jak nawięcej z kierowców, bo po naszych wyrobach drogopodobnych i innych traktach normalnie jeździć się nie da. Mylę się? Ktoś zaprzeczy?

driver
10 lat temu
Reply to  Malmsteen

Nie podają, że będą suszyć tylko grożą fotoradarami… Wystarczy, że schowają tą skrzyneczkę w krzakach i ona swoje zrobi. Przynajmniej kierowcy nie będą się stresować wypatrując suszarki 🙂

Co do dziur w drodze to one działają jako ograniczenie prędkości, jak próg tylko nie oznaczony 🙂

hipek
10 lat temu

Na normalnych drogach jeździć się da, tyle że w większości to drogi krajowe, ewentualnie rok temu remontowane. Wszystkie inne to dziurawki. Czasem aż się wierzyć nie chce, że ktoś ma czelność nazywać ten zlepek dziur i łat drogą.

Informacja o akcji „prędkość” to perwencja, kto będzie miał przycisnąć to i tak przyciśnie.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content