Wypadki na drogach Podkarpacia

11 wypadków i piętnaście osób rannych to bilans drogowy za Wielki Piątek, Wielką Sobotę, Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny. Do najpoważniejszych zdarzeń doszło w sobotę w Hucie Gogołowskiej i w niedzielę w Krzątkach w powiecie kolbuszowskim. Przez te cztery dni policjanci zatrzymali 60 nietrzeźwych kierowców.


Wielki Piątek, 22 kwietnia 2011:

* Po godz. 13. W Wólce Niedźwiedzkiej, kierowca peugeota na prostym odcinku drogi, stracił nagle panowanie nad pojazdem, wjechał do przydrożnego rowu i dachował. Do szpitala trafili kierowca i pasażerka peugeota.

* Godzinę później w Rzeszowie na ulicy Armii Krajowej, kierowca volkswagena nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z kierującą daewoo. Do szpitala przewieziono 10-letnią dziewczynkę, pasażerkę daewoo. Kierujący byli trzeźwi.

* Przed godz. 16. także w Rzeszowie na ulicy Solarza doszło do potrącenia 3-letniego dziecka. Chłopiec idąc chodnikiem z mamą, prawdopodobnie wyrwał się nagle mamie i wbiegł na jezdnię wprost pod jadącego forda focusa. Trzylatek trafił do szpitala, kobieta kierująca fordem była trzeźwa.

* Około godz. 17.30 w Kraczkowej w powiecie łańcuckim kierująca oplem potrąciła motorowerzystę. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca oplem wyjeżdżała z posesji na krajową „czwórkę” i doprowadziła do zderzenia z jadącym chodnikiem motorowerem. 12-latek kierujący jednośladem z urazem głowy został przewieziony do szpitala.

Wielka Sobota, 23 kwietnia 2011:

* Przed godz. 13 w Hucie Gogołowskiej w powiecie strzyżowskim kierujący renault clio na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z jezdni, przekoziołkował i zatrzymał się na boku. 19-letniego kierowcę w ciężkim stanie przetransportowano helikopterem do szpitala. Trzech pasażerów renault doznało lekkich obrażeń. Więcej o tym wypadku przeczytasz tutaj.

* Około godz. 15.30 w Łańcucie na ulicy Mościckiego kierujący polonezem skręcając w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu motocykliście. W wyniku zderzenia ranny został 19-letni motocyklista, z urazem ręki trafił do szpitala. Kierujący byli trzeźwi.

* Do innego wypadku z udziałem motocyklisty doszło o godz. 21. W Białobrzegach koło Łańcuta. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierująca audi, wyjeżdżając z przykościelnego parkingu, wymusiła pierwszeństwo i doprowadziła do zderzenia z motocyklistą. 18-latek kierujący motocyklem z urazem nogi i głowy trafił do szpitala. Policjanci ustalili, że nie posiada on uprawnień do kierowania. 18-letni pasażer motocykla po zaopatrzeniu został zwolniony do domu.

Niedziela Wielkanocna, 24 kwietnia 2011:

* Do wypadku doszło przed godz. 23. w miejscowości Krzątki w powiecie kolbuszowskim. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący oplem vectra na łuku drogi prawdopodobnie stracił panowanie nad pojazdem, wjechał do rowu i uderzył w skarpę. 22-letni kierowca, z poważnymi obrażeniami głowy, w stanie nieprzytomnym został przewieziony do szpitala w Tarnobrzegu.

Poniedziałek Wielkanocny, 25 kwietnia 2011:

* Około godz. 17. w Nienowicach w powiecie jarosławskim kierujący renault megane gwałtownie cofając wprowadził auto w poślizg, w wyniku czego z samochodu przez prawe przednie drzwi wypadł jego pasażer. 24-letni mężczyzna z ciężkimi obrażeniami głowy został przewieziony do szpitala.

* Godzinę później w miejscowości Kopki w powiecie niżańskim, kierowca daewoo tico, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwny pas i zderzył się z mercedesem sprinterem. Ranny w wypadku został kierowca tico.

źródło: www.podkarpacka.policja.gov.pl

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content