Sukces uczniów tarnobrzeskiej budowlanki!

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr3 w Tarnobrzegu po raz kolejny odnieśli sukces w finale centralnym XL Turnieju Budowlanego „Złota kielnia”, który odbył się w Toruniu w dniach 14-16 kwietnia 2011r. Szkołę reprezentowało dwóch uczniów, których przygotowywała Pani Halina Łazowska i Pan Waldemar Szubski, nauczyciel praktycznej nauki zawodu w Centrum Kształcenia Praktycznego.

Grzegorz Obara zajął II miejsce, a Daniel Skroban V miejsce w Polsce. Uczniowie uzyskali odpowiednio256 i 249 punktów na 300 możliwych co pozwoliło im zdobyć tytuł laureata w zawodzie murarz. Najcenniejszą nagrodą dla nich, poza nagrodami rzeczowymi, jest zwolnienie z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe i jest ono równoznaczne z osiągnięciem wyniku 100%.

Ogólnopolski Turniej Budowlany „Złota Kielnia” jest jedynym w kraju konkursem przeznaczonym dla szkół zawodowych kształcących w zawodach budowlanych. Turniej odbywa się na etapie szkolnym, okręgowym i centralnym. Etap centralny składa się z dwóch części. W części pierwszej uczniowie rozwiązują test składający się z 50 zadań z technologii oraz 20 zadań z podstaw przedsiębiorczości. Część druga praktyczna w tym roku odbyła się na budowie budynku mieszkalnego wielorodzinnego, w którym murarze z budowlanki wykonywali tynk mozaikowy.

foto&źródło: www.tarnobrzeg.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content