Liceum powraca do Baranowa

Liceum Ogólnokształcące wznowi działalność 1 września 2011 r, w Zespole Szkół i Placówek, w Baranowie Sandomierskim. Nauka dwóch języków obcych, dobrze wyposażone sale komputerowe, centrum czytelniczo – multimedialne, nowoczesne obiekty sportowe to jedne z wielu propozycji, którymi dyrekcja placówki chce przekonać gimnazjalistów do zdobywania wiedzy w tutejszym liceum.

Liceum Ogólnokształcące w Baranowie Sandomierskim powołano w 2002 r. Była to szkoła, która wykształciła ponad 90 absolwentów. – To liceum dawało solidne podstawy do dalszej nauki. Młodzi ludzie, którzy kończyli szkołę dobrze radzili sobie na studiach. Dziś absolwenci naszej szkoły to prawnicy, nauczyciele, pedagodzy i specjaliści innych zawodów – mówi Alina Lis, dyrektor Zespołu Szkół i Placówek w Baranowie Sandomierskim.

Niestety ze względów ekonomicznych i zwiększającego się niżu demograficznego działalność liceum zawieszono. Po 2 latach przerwy zdecydowano o jego reaktywacji – chcemy spróbować jeszcze raz, jeśli będą chętni to utworzymy nowe klasy – tłumaczy burmistrz Jacek Hynowski.

Liceum wpisane jest w struktury Zespołu Szkół i Placówek w Baranowie Sandomierskim, dlatego koszty utrzymania obiektu dodatkowo nie wzrosną. Placówka będzie utrzymywała się z subwencji oświatowej przekazywanej z budżetu państwa.

– Wierzę w powodzenie tego przedsięwzięcia. Liczę, że dyrekcja szkoły wraz z nauczycielami stanie na wysokości zadania i stworzy ofertę edukacyjną atrakcyjną zarówno dla gimnazjalistów jak i ich rodziców, którzy mają spory udział w wyborze szkoły swojego dziecka. – mówi burmistrz.

– Chciałbym, aby dyrektorzy gimnazjów z terenu naszej gminy wsparli pomysł reaktywacji liceum.Szefowie tych jednostek najbardziej znają potrzeby edukacyjne dzieci, dlatego jestem przekonany, że wspólne działanie samorządu oraz placówek oświatowych korzystnie wpłynie na edukację naszych młodych mieszkańców – dodaje.

Placówka już rozpoczęła rekrutację do klasy pierwszej. W sekretariacie szkoły oraz ze strony internetowej można pobrać druki podań, a także uzyskać informacje na temat zasad rekrutacji.

Na nowych licealistów czeka 30 miejsc. Młodzież będzie uczyła się w klasie o profilu ogólnym z rozszerzonym programem języka polskiego i historii, ponadto szkoła oferuję kandydatom naukę dwóch języków obcych: angielskiego i niemieckiego.

Dyrekcja szkoły ofertę edukacyjną kieruje głównie do uczniów z terenu gminy Baranów Sandomierski oraz gmin sąsiadujących: Padwi Narodowej i Kolbuszowej.

– Rozmawiamy z gimnazjalistami, chcemy poznać ich oczekiwania, aby sukcesywnie spełniać wymagania młodzieży i rodziców – informuje Alina Lis.

Źródło i foto: UMiG Baranów Sandomierski

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content