14.05 Recital Wojciecha Kordy w Dzikowie, godz. 19

Koncert legendy polskiego rocka Wojciecha Kordy odbędzie się w ramach Europejskiej Nocy Muzeów. Po recitalu odbędzie się zwiedzanie piwnic zamkowych z duchami.

W ostatnich latach muzea w całej Europie zapraszają w swoje progi w wybraną majową noc, prezentując nie tylko swoje ekspozycje, ale przygotowując specjalne atrakcje dla przybywających gości. W ubiegłym roku w ramach Europejskiej Nocy Muzeów zamek dzikowski odwiedziło ok.400 osób, a atrakcją tamtego wieczoru był recital Marka Piekarczyka.

Tegoroczna noc muzeów odbędzie się w Dzikowie w sobotę 14 maja i trwać będzie do niedzieli 15 maja. Rozpocznie ją o godz. 19 recital wielkiej legendy polskiego rocka – WOJCIECHA KORDY. Ten wspaniały wokalista zawodową karierę artystyczną rozpoczął w wieku… 7 lat (!), stając się członkiem słynnego chóru „Poznańskie Słowiki” prof. Stefana Stuligrosza. Z zespołem tym koncertował w wielu krajach świata. Mając 16 lat został laureatem Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie, a wkrótce wokalistą i gitarzystą zespołu Niebiesko-Czarni.

Z grupą tą koncertował na całym świecie, m.in. w paryskiej Olympii i na żywo w Radiu Luxemburg. Obdarzony fantastycznym głosem i wielkim talentem showmana, zachwycał słuchaczy wykonaniem zarówno kompozycji własnych (i kolegów z zespołu), jak i światowych standardów. Wraz z kilkoma znanymi polskim rockmanami skomponował pierwszą i jedyną do dziś polską rock – operę „Naga” poruszająca ważne problemy współczesnej cywilizacji. Nagrał kilkadziesiąt płyt, od lat jest jednym z najczęściej koncertujących artystów. Przez wiele lat śpiewał w duecie ze swoją żoną, Adrianną Rusowicz; jest ojcem popularnej obecnie wokalistki Ani Rusowicz.

foto&źródło: http://www.mhmt.pl

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mefisto
13 lat temu

Szkoda, że Mietek Fogg nie żyje bo tez by pasował do muzealnych preferencji dyrektora Wójcika. Pensjonariusze domów starców łączcie się !!!
Wojtek Korda wzywa.

ps. za rok proponuję Krychę Giżowską z Bobkiem Mecem

obserwator
13 lat temu

Muzeum kojarzy się ze zmurszałością i niereformowalnością, oprócz wyjątków, które powstają za wielkie pieniądze. Widać dyr Wójcik wciąż kroczy tą ścieżką, choć ubiegłoroczny występ koncert Marka Piekarczyka temu przeczy, mimo że „bez prądu” i bez kawałków TSA było nieźle.

W tym roku coś dla emerytów, szkoda…

otsifeM
13 lat temu

Gdyby oferta przygotowana przez tarnobrzeskie muzeum, była podobna do tej ze Stalowej Woli, to mielibyśmy mały dylemat, które muzeum wybrać do zwiedzania w Noc Mózeów. I tak problem został rozwiązany, młodzi pojechali do Stalowej Woli a rodzice młodych poszli do muzeum w Tarnobrzegu.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content