Unijne pieniądze dla tarnobrzeskich kibiców piłki nożnej

Tarnobrzeskie Stowarzyszenie Sympatyków Piłki Nożnej „Złota Siarka” znalazło się w gronie 30 organizacji w Polsce, które otrzymało dofinansowanie z programu Unii Europejskiej „Młodzież w działaniu”. – Jesteśmy dodatkowo usatysfakcjonowani, ponieważ w tym gronie jesteśmy jedynym kibicowskim Stowarzyszeniem – wyjaśnia prezes Stowarzyszenia, Wojciech Broda.

Program „Młodzież w Działaniu” rozpoczął się w 2007 i potrwa do 2013 roku. W konkursie biorą udział organizacje reprezentujące różne dziedziny życia społecznego. Tarnobrzeskie Stowarzyszenie uzyskało fundusze na działanie: Inicjatywy młodzieżowe – Stwarza możliwość zrealizowania działań służących społeczności lokalnej.

To pierwszy projekt o dofinansowanie środkami zewnętrznymi, wystosowany przez „Złotą Siarkę”. – Startowało ok. 200 organizacji z całej Polski, od Szczecina po Ustrzyki Dolne – tłumaczy w rozmowie z portalem NadWisłą 24 prezes, Wojciech Broda. – W poprzednich latach tego typu dofinansowanie otrzymali kibice Lechii Gdańsk i Widzewa – dodaje.

Szczegóły dotyczące wykorzystania dotacji na razie pozostają tajemnicą, prezes zapewnił jednak, że na planowanej akcji zyska każdy kibic i mieszkaniec Tarnobrzega.

foto: www.siarka-tarnobrzeg.eu

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content