Brązowy medal Karoliny Pęk

13-letnia zawodniczka tarnobrzeskiego klubu IKS Karolina Pęk wywalczyła brązowy medal w singlu w Międzynarodowych Mistrzostwach Holandii w tenisie stołowym niepełnosprawnych ruchowo. Zawody rozegrane zostały w dniach 13-15 maja.

Karolina Pęk w zawodach w Holandii wygrała 3:0 (11-7 11-9 11-4) z Holenderką Danielle De Jong i przegrała z Turczynką Neslihan Kavas 0:3. W półfinale gry indywidualnej uległa po zaciętej walce 2:3 (14-12, 9-11 11-3, 10-12, 11-5) Chince Meng Liu. W walce o trzecie miejsce pokonała Mistrzynię Świata Francuzkę Claire Mairie 3:1 (12-10, 8-11, 11-8, 11-8).

Natomiast w turnieju drużynowym w połączonych klasie 9-10 wraz z Natalią Partyką i Małgosią Jankowską po wyjściu z grupy i zwycięstwie 3:0 nad Turcją 2 odpadły w 1/8 po przegranej z drużyną Francji 0:3 (już bez N. Partyki – wyjechała wcześniej z reprezentacją sprawnych).

Karolina powiększyła swój dorobek punktowy w rankingu światowym o 540 pkt. i zrobiła kolejny krok w kierunku Paraolimpiady Londyn 2012.

Na zawodach wystąpili również Maciej Nalepka i Krzysztof Żyłka. Niestety, zarówno w rywalizacji singlowej jak i deblowej, tenisiści IKS odpadli w fazie grupowej.

– Teraz czeka naszych zawodników wyjazd do Władysławowa i występ w Indywidualnych Mistrzostwach Polski w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich Cetniewo, gdzie jedziemy walczyć o medale – prezes IKS Tarnobrzeg Rajmund Zięba.

Kolejne starty to:

Indywidualne Mistrzostwa Polski w Tenisie Stołowym – 20-22 maj Cetniewo

Międzynarodowe Mistrzostwa Słowacji Slovakia Open 2011 – 24-29 maja Piestany (Słowacja)

Międzynarodowe Mistrzostwa Rumunii Romanian International Open 2011 – 2-5 czerwiec Cluj-Napoca (Rumunia)