02.06(czwartek) Wielkie kurhany i grobowce megalityczne na Wyżynie Sandomierskiej, godz.17

Polskie Piramidy – wielkie kurhany i grobowce megalityczne na Wyżynie Sandomierskiej” – to tytuł prelekcji, którą w Muzeum Okręgowym w Sandomierzu poprowadzi archeolog i historyk, dr Marek Florek.

Spotkanie będzie swego rodzaju wędrówką do miejsc na Wyżynie Sandomierskiej, gdzie znajdują się wielkie kopce ziemne i grobowce megalityczne o konstrukcji kamienno – ziemnej lub kamienno – drewniano – ziemnej. Należą one do najlepiej widocznych i jednocześnie najbardziej intrygujących obiektów archeologicznych, nasuwając skojarzenia z piramidami, wznoszonymi przed wiekami w różnych częściach świata.

Podczas prelekcji będzie można się dowiedzieć, czym się charakteryzują, kiedy powstawały i jakie były ich funkcje. Spotkanie poprowadzi dr Marek Florek, archeolog i historyk, adiunkt w Zakładzie Archeologii Wczesnośredniowiecznej w Instytucie Archeologii UMCS w Lublinie i konserwator zabytków archeologicznych w Wojewódzkim Urzędzie Ochrony Zabytków w Kielcach, Delegatura w Sandomierzu.

Autor od wielu lat prowadzi badania wykopaliskowe, m.in. na stanowiskach archeologicznych położonych na Wyżynie Sandomierskiej, głównie z okresu neolitu i wczesnego średniowiecza.

foto&źródło: www.sandomierz.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content