Blisko 4 mln zł zainwestuje Tesco w Tarnobrzegu (video HD)

Prawie 4 mln zł trafi do miasta w formie inwestycji dzięki umowie offsetowej zawartej pomiędzy miastem a firmą Tesco. Suma ta przeznaczona będzie min. na budowę sztucznego lodowiska oraz modernizacje ulic.

Umowa offsetowa zawarta została w związku z planowaną budową hipermarketu Tesco na terenach dawnego Polmozbytu, przy ul. Sikorskiego i św. Barbary. – Ostatecznie zapadła decyzja, że w tym miejscu będziemy mieć obiekt handlowy Tesco (…). Firma w ramach umowy offsetowej przeznaczy blisko 4 mln zł na inwestycje drogowe wokół samego Tesco, jak również dofinansuje budowę przyszłego ronda u zbiegu ulic Kopernika i 11-go Listopada. W aspekcie społecznym sfinansuje budowę sztucznego lodowiska na terenach dzisiejszego starego basenu odkrytego – informuje prezydent Mastalerz.

NOWE TESCO

Na terenie dawnego Polmozbytu, ma powstać obiekt handlowy, o powierzchni ok. 9 tys. m kw, z czego 5 tys.m kw. będzie zajmował sam sklep Tesco. Hipermarket ma być otwarty całą dobę, przez siedem dni w tygodniu, z wyjątkiem świąt ustawowo przewidzianych, jako wolne. Otwarcie planowane jest na koniec przyszłego roku, w okolicy świąt Bożego Narodzenia. W związku z powstaniem hipermarketu, dotychczasowy sklep tej marki, na ul. Jachowicza, zostanie zamknięty.

300 MIEJSC PRACY

Jak informuje przedstawiciel Tesco Tomasz Sawicki, firma zatrudniać będzie ok. 300 osób, na różnych stanowiskach. – Rekrutacja na stanowiska nie menadżerskie odbędzie się przez lokalny oddział Powiatowego Urzędu Pracy, w formie ofert otwartych. Średnia pensja pracownika Tesco, wyłączając stanowiska menadżerskie wynosi 2 tys. zł brutto.


SZANSA DLA LOKALNYCH PRZEDSIĘBIORCÓW I PRODUCENTÓW?

Jak podkreśla Wojciech Jaśtal, prezes firmy Central Developments odpowiedzialnej za wykonanie inwestycji, przy budowie hipermarketu będą zatrudniane lokalne firmy. – Przy budowie będziemy zatrudniać na pewno w zakresie wykonywania instalacji branżowych podmioty lokalne. Co do generalnego wykonawcy to trudno mi w tym momencie powiedzieć, bo oczywiście będzie ogłoszony przetarg na to, na pewno będą zaproszone lokalne spółki, na tym terenie są przecież podmioty, które świadczyły usługi przy budowie obiektów handlowych. W trakcie procesu uzyskiwania pozwolenia na budowę, też będziemy korzystać z usług lokalnych firm oferujących projekty branżowe – wyjaśnia prezes.

Swoją szansę mają dostać również producenci regionalnych produktów.

-Chcemy zaktywizować lokalnych dostawców produktów i usług. W Tesco pojawia się półka regionalnych produktów, prowadzimy również akademię dla regionalnych dostawców. Na tę chwilę jest 9 tys. produktów regionalnych we wszystkich hipermarketach – wyjaśnia Tomasz Sawicki.

– Poza linią kas przewidujemy ciąg butików, są to dodatkowe usługi, to powierzchnie, które Tesco podnajmuje najemcom. Nie wykluczamy najemców lokalnych, wszystko zależy od negocjacji umowy i stawki czynszu – dodaje.

– Zachęcam lokalnych przedsiębiorców, żeby zgłaszali się do Tesco dlatego, że z doświadczenia wiem, że Tesco ma bardzo niskie wymagania w kwestii stawek czynszu- dodaje prezes Jaśtal.

Pierwsze rozmowy na temat powstania Tesco w Tarnobrzegu prowadzone były już w 2006r. Na tę chwilę, do rozpoczęcia inwestycji potrzeba pozwolenia na budowę, które spółka Central Developments sp. z o.o. ma zamiar uzyskać do końca tego roku.

37 MINUTOWY ZAPIS VIDEO Z KONFERENCJI PRASOWEJ DOTYCZĄCEJ ZAWARTEJ UMOWY OFFSETOWEJ, Z UDZIAŁEM PREZYDENTA TARNOBRZEGA NORBERTA MASTALERZA, PREZESA FIRMY CENTRAL DEVELOPMENTS WOJCIECHA JAŚTALA, ORAZ PRZEDSTAWICIELA TESCO, TOMASZA SAWICKIEGO

Foto&video: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
tarnobrzeżanin
11 lat temu

300 nowych miejsc pracy i lodowisko to dobre wieści. Powoli trzeba będzie się rozglądać za fajnymi łyżwami 🙂

Zenon
11 lat temu

To mają być te wymarzone miejsca pracy mam rozumieć? Skoro tak to wolę pozostawić to bez komentarza tak jak i tą całą decyzję o likwidacji odkrytego basenu.

bezrobotny
11 lat temu

Gdybyś bezskutecznie szukał pracy kilka miesięcy to inaczej byś mówił… Jest masa osób, które muszą mieć jakąkolwiek pracę aby związać koniec z końcem. Ty zapewne do nich nie należysz.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content