W konfrontacji MMA – 4:1 dla Polski (fotoreportaż oraz video HD)

Gala MMA „Olimp Extreme Fight Polska vs. Czechy” odbyła się w niedzielę, 22 maja, w tarnobrzeskiej hali OSiR. W przedwalkach zgromadzeni kibice mogli oglądać w pojedynkach w klatce dwóch zawodników z Tarnobrzega. Głównym organizatorem gali był rzeszowski klub sportów walki Spartakus.

Tarnobrzeska publiczność mogła po raz pierwszy na żywo obserwować zmagania zawodników walczących w klatce w popularnej formule MMA, czyli mieszanych sztuk walki.

PRZEDWALKI

Rywalizację Polsko-Czeską poprzedziły przedwalki, w których mogliśmy obserwować dwóch tarnobrzeżan. Pierwszy z nich – Dawid Kiper (kategoria 70 kg) zmierzył się z Patrykiem Szychowskim. Pomimo ambitnej postawy i gorącego dopingu jaki zgotowała zgromadzona w hali OSiR publiczność, naszemu zawodnikowi nie udało się odnieść zwycięstwa.

Swojego kolegę pomścił drugi z tarnobrzeżan Mateusz Strojek, (kategoria 84 kg) pokonując przed czasem Kamila Koniecznego poprzez zastosowanie tzw. „gilotyny”.

W kategorii open, walka również zakończyła się przed czasem. Szymon Bajor zwyciężył Norberta Piskorskiego zmuszając go do poddania poprzez założenie dźwigni na nogę.

MECZ POLSKA kontra CZECHY

W pierwszym międzynarodowym starciu, pięści skrzyżowali ze sobą Krzysztof Klaczek i Filip Macek. Polak, do którego inicjatywa należała niemalże od początku, skutecznie obijał Czecha. Po jednej z takich akcji, po której na głowę rywala spadł grad ciosów, sędzia zmuszony był przerwać potyczkę ogłaszając wygraną naszego zawodnika.

W drugiej walce wieczoru reprezentant gości Jaroslav Poborsky potrzebował niespełna 60 sekund by rozprawić się z Markiem Sikorą stosując na swoim przeciwniku duszenie zza pleców. Po dwóch walkach był zatem remis.

Trzecia para niedzielnej gali to : Zbigniew Żłobiński kontra Pavel Bechtold. Z tej długiej i wyrównanej walki zwycięsko wyszedł Polak, który dzięki wykonaniu „skrętki” zmusił do poddania swojego przeciwnika.

W kategorii 84 kg Łukasz Janecki szybko i efektownie rozprawił się z Tomasem Penzą , obalając przeciwnika na deski i stosując duszenie nogami.

Ostatnia, najbardziej emocjonująca walka wieczoru (kategoria 93kg), w której zmierzyli się Kamil Szymuszowski oraz Lukas Olejnik obfitowała w wiele ciekawych akcji, zarówno z jednej, jak i drugiej strony. Dopiero na dwie minuty przed końcem drugiej rundy Szymuszowski zdołał zastosować duszenie na swym rywalu, tym samym kończąc walkę i pieczętując zwycięstwo Polski nad Czechami w stosunku 4-1.

źródło: www. tarnobrzeg.pl

foto&video: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
siarkowcy88
11 lat temu

brawo Mateusz! Football gang!

szary
11 lat temu

Brawo dla naszych chłopaków! świetnie walczyli.

TBG
11 lat temu

GRATULACJE CHŁOPAKI!!!!! Daliście z siebie wszystko

Mefisto
11 lat temu

którzy to nasi?

tarnobrzeżanin
11 lat temu
Reply to  Mefisto

Ten na zdjęciu 0005 to 100% i chyba jeden z 10 zdjęcia ale jeśli się mylę to niech mnie ktoś poprawi. Na filmie lepiej ich wyłapiesz bo wtedy doping był głośny.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
5
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content