Wielki Koncert Uwielbienia (fotoreportaż oraz video HD)

Podczas koncertu wystąpili muzycy z Tarnobrzega oraz z różnych stron Diecezji Sandomierskiej. Wydarzenie odbyło się w niedzielę, 22 maja, w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu.

Koncert był darem dziękczynnym dla bł. Jana Pawła II.

Wydarzenie to zostało objęte patronatem Biskupa Sandomierskiego Krzysztofa Nitkiewicza. Inicjatywę zorganizowania koncertu podjęła młodzież z parafii MBNP, która podczas koncertu przeprowadziła kwestę na wyjazd młodych na XXVI Światowe Dni Młodzieży do Madrytu.

Foto&video: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
97 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
syrena
12 lat temu

Może było dużo chęci dużo oczekiwań ale koncert jako wydarzenie był na miernym poziomie. Technika to porażka maksymalna. Repertuar nie zachwycił a już te duchowe przerywniki to żenada. No i stąd ludzi nie było no bo woleli zjeść kiełbaskę u Chrystusa Króla niż siedzieć na nudnym koncercie

monika
12 lat temu

Trzeba zaznaczyć że to nie miało się wybijać technicznie i jakoś 'pokazowo’ ! na miłość boską tego chyba nie pisze katolik, liczyły się przeżycia!

Koncert zachwycił niesamowicie! było super!
w przeciwieństwie do „syrena” mnie bardzo ujmowały te własnie przerywniki, były takie… wiejskie takie ludzkie:)
Czuło się ten klimat, brakowało mi tylko więcej radości w tych ludziach ale to z pewnością zmęczenie, dlatego ogólnie koncert na WIELKI PLUS

Ikar
12 lat temu

Oj mylisz się syrneko, a z twierdzeniem, że ludzi nie było to już totalna nieprawda, wystarczy spojrzeć na zamieszczone tu zdjęcia na których widać iż kościół był pełny. Jeśli nie podobały Ci się „duchowe przerywniki” to już Twoja indywidualna sprawa, uwierz, byli tacy, którym się podobało, zresztą to nie miało się podobać.

Teresa
12 lat temu

Najlepiej to krytykować , to był koncert uwielbienia Boga i tak było, nie wiem o co wam chodzi, liczy się intencja, zapał młodych ludzi, uważacie, że ich głosy były kiepskie, uważam było super, daliście z siebie wszystko tak trzymać. Za tydzień dni Tarnobrzega tam na pewno będzie tłok, będą zespoły super techniczne, ale odczucia i przeżycia zupełnie inne.

Adrian
12 lat temu

Dziękujemy Wszystkim za obronę i cieszymy się że się podobało 🙂 Ludzi było wielu pomimo tego co mówią 🙂 ja uważam koncert za bardzo udany 🙂 sam świetnie go przeżyłem i przede wszystkim co najważniejsze modlitewnie 🙂 Już dziś zapraszam na Familliade Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy 12 czerwca Będzie powtórka tego koncertu 🙂

KATE
12 lat temu
Reply to  Adrian

Zgadzam sie z opinia Adriana:) Szkoda , ze nie udalo mi sie byc na tym Wieczorze Uwielbienia, ale chce powiedziec wszystkim , ze tu w Stanach Zjednoczonych choc daleko od bliskich i mojej rodzinnej paraffi w ktorej byl ten koncert, odsluchalam to nagranie i ciesze sie ogromnie z tej pieknej inicjatywy Mlodych Ludzi i gratuluje Im, ze nie wstydza sie Jezusa. Wiem dobrze ile serca wlozyli w przygotowanie wszystkiego!.Moge smialo powiedziec-jestescie prawdziwymi swiadkami Jezusa! Tak trzymajcie!

Effata
12 lat temu

No tak Ci co wypisują że ludzi było dużo byli w totalnej ekstazie modlitewnej i widzieli potrójnie. Ławki były przerzedzone a pod chórem to już puste a na balkonie ze cztery osoby. Więc porażka totalna jeśli chodzi o oczekiwania organizatorów. A te ujęcia filmowe przekłamują rzeczywistość. Przyjrzyjcie się na fotografie tam widać te prześwity pustych miejsc. Myślę że cel koncertu dla nas wszystkich nie był do końca jasny i chyba nie chodziło organizatorom tylko o uwielbienie przeżycia i modlitwę. Ale chwała młodzieży za to co było bo chyba to są szczyty ich możliwości. Niech działają!!!! A może i mnie zabiorą do Hiszpanii, nie jestem co prawda taka biedna ale Ci co się tam wybierają jak wiem też nie są choć zbierali do puszek na wyjazd hehehe. I to jest tak naprawdę największa porażka….. Wstyd mi…. i dlatego nie mogłam złapać tego klimatu uwielbienia… Bo nie wiedziałam dla kogo to uwielbienie czy dla Jezusa czy dla mamony którą ludzie mieli wrzucać do puszek na wakacje do Hiszpanii. Jestem młoda tak jak Ci co organizowali, należę też do tej samej oazy ale nie zamierzam zachwycać się tym co było bo znam to wszystko od środka. Pismo mówi: obrzydły mi już te wasze… Czytaj więcej »

Mariola
12 lat temu

Effata, ostro ale jeśli należysz do tej samej oazy to wiesz o czym piszesz. Mi również nie podoba się całe to „uwielbienie” na pokaz. Nauki Jezusa zostały już tak wypaczone, aż się w głowie nie mieści. W kościele jego wierni – wychwalają, uwielbiają i miłują wszystkich, których nikt nigdy nie widział a ludzi z którymi na co dzień mieszkają, pracują, spotykają się traktują, delikatnie to nazywając – niewłaściwie. Ludzie zastanówcie się co robicie i może więcej energii zostawcie tu na ziemi dla bliźniego.

Jak widzisz Effato w dzisiejszych czasach ważniejszy jest publiczny pokaz przeżycia, uwielbienia i modlitwy, Ci którzy modlą się do Boga w domu i tam przeżywają spotkanie z Nim w swoim sercu w dzisiejszych czasach się nie liczą, wszystko trzeba pokazać. Im większy show, więcej widzów tym lepiej, tylko dla kogo lepiej…

Generalnie koncert sam w sobie zły nie był, intencje tylko jakoś tak do końca nie jasne…

Anka
12 lat temu

Tak łatwo krytykować anonimowo w internecie… Tak łatwo osądzać i ubliżać na forum … Skoro należysz to „tej samej oazy” to czemu obelgi wypisujesz tu a nie powiesz tego prosto w twarz? Byłam tam, śpiewałam i dobrze wiem jak jest naprawde. Może to nie był najczyściej zaśpiewany koncert, może nie było to arcywielkich muzycznych talentów, może nie było tłumów ale były serca tych młodych ludzi, wielki zapał, chęci i SZCZERE umiłowanie Najwyższego. Każdy z nas jest tylko człowiekiem, każdy z nas jest grzesznikiem i nikt tam na tym koncercie nie powiedział, że ci którzy śpiewają są bez skazy. Oni poprostu chcieli Wam coś tym śpiewem przekazać, dać komuś tym spiewem radość. I wiem że wielu ludziom ją dali. Ten Najwyższy i tak wie wszystko najlepiej i zna nas najlepiej, nas i nasze intencje. Razi Was że zbieraliśmy pieniądze żeby pomóc im wyjechać na spotkanie młodych, żeby mogli wzrastać, stawać się lepszymi ludzmi. Ten koncert to nie jedyne dzieło jakie robią po to żeby móc wyjechać do madrytu, ale o tym już nikt nie pamięta… Ja też nie chce tu nikogo osądzać i rozumiem, że komuś może się nie podobać to co innym się podoba ale Życze Wam żebyście mieli w… Czytaj więcej »

Adrian
12 lat temu

Łatwo jest oceniać innych i wypominać tutaj w internecie gdzie ktoś myśli że jest anonimowy a tak na prawde nie jest anonimowy. Effata jeśli jesteś z naszej wspólnoty oazowej bądzz innej prosze cię bardzo przyjdz do nas i nam to powiedz prosto w twarz a nie tu wyznajesz te żale bo się zwyczajnie boisz !!! musisz to zrozumieć !!! o godzinie 19 15 zapraszam do salek katechetycznych i tam możemy o tym porozmawiać. Wiecie co cieszę się z tych komentarzy nie pochlebnych z tego powodu wiem że koncert się udał ponieważ zły mąci i chce zmieszać z błotem ten koncert ponieważ wiele serc Uwielbiało Chrystusa i teraz szatan działa!!! Powiem wam że Chrystusa też osądzano i niby pozornie Chrystus przegrał ale Chrystus WYGRAŁ i ten koncert też wygrał jestem tego przekonany!!! ZAPRASZAM wszystkich którzy mają zastrzeżenia i chcą o tym porozmawiać nie wylewajcie tego tutaj jeśli macie odwage zapraszmy w piątek o godzinie 19 15 do salek katechetycznych w kościele na Serbinowie.

Magda
12 lat temu

Effata, każdy ma swój gust jeśli chodzi o odczucia muzyczne, wokalne. To prawda, dlatego koncert jednym się podobał ,innym nie. Cel był aby uwielbić Boga, modlitwa uwielbienia jest najpiękniejszą formą modlitwy bo człowiek chwali Pana za to jak jest w swoim majestacie. Napisane jest też, „że tam gdzie dwoch lub trzech modli się w imie moje ja jestem” Dlaczego więc nie chwalić Pana tak piękną formą jaką jest koncert uwielbienia? jesli jest to SZCZERE i płynie z serca? nie można mierzyć takiego koncertu tylko miarą wokalną bo to się mija z celem, wielu ludzi, którzy brali udział w tym przedsięwzięciu czerpało z tego ogromną siłe duchową i wiarę, skoro na tym korzystali to czy to takie złe? Jeśli chociaz jedna dusza, poczuła w sobie to uwielbienie to było warto, a zapewniam ,że nie jedna osoba na tym skorzystała. Po drugie, absurdem jest to co mówisz, ,że ludzi którzy nie są tak biedni zbierali do puszek zeby pojechać do Madrytu. Po pierwsze, wiele osób brało w tym udział jako wolontariusze, tzn sami nie wybierają się na dni młodych ,ale chcieli pomóc znajomym lub osobom ,które tego wsparcia finansowego potrzebowali.Nie naszą rolą jest zaglądać uczestnikom do portfeli czy ich stać na wyjazd… Czytaj więcej »

patka
12 lat temu
Reply to  Magda

To może jeśli ktoś nie wie czym jest modlitwa uwielbienia i co jest jej specyfiką, niech najpierw sam się nad tym zastanowi i do tego dojdzie, a nie krytykuje tych, którzy praktykują modlitwę uwielbienia w swoim codziennym życiu, na każdym kroku potrafią dostrzec piękno Stwórcy i na wydarzenie takie jak miniony koncert czekają z radością w sercu, bo chcą poprostu dobrze przeżyć ten czas; czas tylko mój i Pana Jezusa, gdzie nieważne jest na jak wysokim poziomie stało wykonanie, technika i reszta innych czynników o których tu piszecie. Liczy się gest i inicjatywa.
Ja na taki koncert, może podkreślę, że PRAWDZIWY koncert uwielbienia w Tarnobrzegu, czekałam kilka lat i myślę, że młodzi świetnie oddali to, co dzieje się w Boże Ciało w Rzeszowie czy na koncertach uwielbienia w Lublinie:) nie chodzi o show lecz o nawrócenie i ukazanie dobrej ścieżki życia, co w dzisiejszym świecie jest tak trudne. Wspaniały dar modlitwy. Trzymam kciuki za wyjeżdżającą do Madrytu młodzież!:)
A tym, którzy przyszli tylko po to, by policzyć puste ławki to radzę wziąć korki z matematyki z tematu 'liczenie’ 🙂

Effata
12 lat temu
Reply to  patka

Patka proponuję wizytę u okulisty a mam też pytanie czy po tym koncercie się nawróciłaś czy tylko utwierdziłaś się w przekonaniu jaka to jesteś wspaniała. Wiecie co mnie mierzi najbardziej? Hipokryzja i kabotyństwo – czyli jeden wielki fałsz w tym wszystkim ale widać po tym co piszą moi koledzy i koleżanki że najważniejsze jest klimaciarstwo czyli innymi sekciarstwo które jest uprawiane. Klimaciarze wszystki krajów łączcie się hehehehe

Effata
12 lat temu

Ja tylko tak do Ani słówko. Najlepszym określeniem dla Ciebie jest powiedzenie: „pojawiasz się i znikasz” – a jak się pojawiasz to mącisz i robisz ferment więc daruj sobie te wszystkie słodkości i moralizatorstwo – sama nie wiesz czego chcesz i miotasz się to tu to tam odchodzisz wracasz itd. Adrian wplątał w to wszystko szatana. Przestraszyłam się ale tak to już jest, że ten kto ma inne zdanie musi być już naszym wrogiem, musi być szatanem, złym. Dlaczego nie powiem tego wprost na spotkaniu? Bo zakrakalibyście mnie i pożarli tak jak zawsze to robicie gdy ktoś ma inne zdanie niż wy. Nawet księdzu się dostaje najczęściej wtedy gdy wychodzi bo wielu też nie ma odwagi powiedzieć mu pewnych rzeczy wprost ale gdy wyjdzie odwaga niektórym przychodzi i Adrian chyba mógłby coś na ten temat powiedzieć. Madzia też bardzo słodko piszesz ale czy ja mogę inaczej odbierać pewne sprawy? Skrytykowałaś moje patrzenie na to wszystko ale tak naprawdę to nie są kwestie subiektywne i czy wiara wypełnia uczestników koncertu uwielbienia w codziennym ich życiu mam spore wątpliwości patrząc na ich życie – nie to w kościele, patrząc na wasze rozmowy po spotkaniach, patrząc na intrygi, niszczenie ludzi którzy inaczej myślą,… Czytaj więcej »

aga
12 lat temu

Aniu nie przejmuj sie…każdy mierzy swoją miarą. Dla mnie jestes najwspanialsza. Ty Effata masz tupecik. Jedziesz po znajomych, rzucasz błotem i oszczrstwami a w piatek sadziesz miedzy nimi, moze podasz niektórym dłon na przywianie i bedziesz sie z nimi modlic, śpiewac…. szcyt cynizmu i obłudy… Skoro tak ci sie nie podobaja, takimi sa sekciarzami jaki problem nikt cie tam nie trzyma, droga wolna. Miej odwagę powiedzic co czujesz, co myslisz bo masz do tego prawo, a nie leczysz swoje kompeksy na forum i anonimowo zgrywasz znawcę tematu. NIE NASZA SPRAWA OCENIAC KOGOS, JEGO INTENCJE, TALENTY. Ktoś ci jakąs przykrosć zrobił, może cię niedoceniono twej inteligencji, talentu, przykro mi. Będe się modlic za ciebie. A JESZCZE JEDNO, UWAŻAJ Z TYM WYŚMIEWANIEM SIĘ Z MOCY ZŁEGO I PORÓWNYWANIA SIE DO SZATANA. TO NIE SĄ ZARTY.

Effata
12 lat temu
Reply to  aga

Właśnie Agulu pokazałaś tym wpisem że mam racje w tym co piszę. Nie przychodzę na spotkania dla Ciebie ani dla innych ale Ty tego nie zrozumiesz. Nie leczę tez kompleksów bo znam swoją wartość i nie muszę się dowartościowywać jak to robią inni. Nie wyśmiewam się też ze złego tylko uważam, że demonizowanie wszystkiego jak czyni to Adrian i inni jest po prostu głupotą. Bo zauważ Agulu czy nie jest tak, że za każdą naszą głupotę obwiniamy szatana. On sie nawet czasami nie musi wysilac w kuszeniu nas bo wystarczy mu nasza głupota. A Ania niech sie lepiej przejmie i zrobi coś ze swoim życiem wtedy nie będzie musiała a…. szkoda gadać….

aga
12 lat temu

wiec dlaczego? dlaczego tam chodzisz? skoro widzisz problem, skoro jest tak zle sprobuj to zmienic, mysle ze krtytyka na na forum internetowym nie jest najlepszym rozwiazniem. rozmawiaj, napominaj probuj uzdrowic relacje. mysle ze swoimi wypowiedzimi zraniłes bardzo wiele osób, pojechałes po nich co nie jest w porzadku. Coz ci ta Ania uczyniła ze tak jej nie lubisz? Fajna dziewczyna przeciez.

Ola
12 lat temu

’Panie błogosławię imię Twe, błogosławię Cię…’

Witam wszystkich bardzo serdecznie:) Przez długi czas zbieraliśmy się żeby coś takiego jak Koncert Uwielbienia w Tarnobrzegu powstało i udało się, mimo że na drodze stało wiele przeszkód. Teraz wiem, że miało to odzwierciedlenie w ludzkich sercach gdy podchodziliście i dziękowaliście za taki piękny dar w naszej parafii. Dziękuję każdemu z osobna za obecność, za to, że dzięki Wam mogliśmy doświadczyć modlitwy we wspólnocie i razem chwalić naszego Ojca. Podziękowania kieruję dla ks. proboszcza Michała, Pana Prezydenta i wszystkich muzyków z całej Polski, że mimo dzielących nas kilometrów znaleźliście czas i ochotę oraz za świadectwo Waszej wiary:) Wielki jest Pan i godzien wielkiej chwały, a my pragniemy go wciąż wywyższać!
Niech Dobry Bóg ma nas w swojej opiece!

DumaŁukasz
12 lat temu

NO ! Witajcie:P Co to są wogóle za kłotnie?? po co to wszystko wam. Obrzucacie się obelgami a to nie fajne, czy tego ucza nas na oazie?? Czy tak jestes Effata aktywnym uczestnikiem, że tak źle piszesz na temat tego co czyni sie na chwałę Boża?? Jeśli sie nie podobało i wiedzialas jak to bedzie na koncercie to po co przychodzilas? Moglas i Ty sobie pojsc na kiełbaske na skalną góre 🙂 nikt nie zmuszał. Co do Ani, moze nie miała czasu by przychodzic regularnie na spotkania oazy ? czy ktoś myśli o sprawach prywatnych innych ludzi? a co do pieniędzy na wyjazd, jeśli ci ludzie nie mieli by takiej woli to by nie podarowali tego datku na to by im pomoc. Effata uwierz ze Ci ludzie ktorzy byli w kościele napewno znaja tych co chcieli wyjechac i to nie od dzis, takze przestan z tym ze sa bogaci. a do tego co napisał Adrian ze szatan przemawia to Effata pytanie „Skoro Bóg jest z nami, któż przeciwko nam? ” Odpowiedź prosta. Syrena może Ty jestes profesjonalistka/tą w organizacji koncertów na wielka skale?? Zapraszam podziel sie z nimi wskazowkami:) myślę że nikt nie nazwał sie artysta wiec stali z tymi… Czytaj więcej »

"bogacz"
12 lat temu
Effata
12 lat temu
Reply to  "bogacz"

I właśnie to jest to o czym pisałam. Bogacz zaprezentował całe to wasze oazowe chrześcijaństwo. To jest cała prawda o Was hehehe. http://demotywatory.pl/1224251/Skoro-wbijasz-mi-noz-w-plecy Nic dodać nic ująć. I nie pomoże tu uniesienie Oli która na koncercie potrafiła tylko podskakiwać i nawet odwaga Dumki, który jest taki pewny tego że Bóg jest z Wami. Bogacz pokazał jacy tak naprawdę jesteście to jest hasło sztandarowe Oazy serbinowskiej. Zauważ Łukaszu że w moich postach nie ma obelg jest tylko ostra krytyka ale to z waszej strony obdarowana zostałam wieloma epitetami. I to ma być to coś co jest prawdziwe co jest Boże. Ech klimaciarze. A Aguli powiem tylko że chodzę dla siebie samej i chodzę dla mojej relacji z Bogiem ale Ty tego nie rozumiesz bo Ty chodzisz dla kogoś z kim można fajnie lub mniej fajnie spędzić czas i może dla poszukiwania kolejnego faceta z którym można potrzymać się za rączkę. Więc nie będę Ci tego tłumaczyła czemu ja chodzę. A co do reformowania zmieniania tego w czym się jest? Powiem krótko pewnych rzeczy się nie da zrobić i nawet sam Bóg nie może pewnych rzeczy zrobić bo wszystko rozbija sie o ludzką wolność. Popatrzcie ks. Michałowi od tylu lat nie udaje… Czytaj więcej »

Adrian
12 lat temu

Ja się nie kłócę tutaj z nikim 🙂 bede się modlił za nasza oazowiczkę lub oazowicza Effata 🙂 i nie straszę szatanem tylko mówię jak jest na prawde

Effata
12 lat temu
Reply to  Adrian

naprawdę to się naprawdę pisze razem Adrian, ale może ta prawda jest właśnie tak u Ciebie podzielona? A módl się za siebie braciszku. Może wtedy usłyszysz słowo Effata i Pan Cię naprawdę powoła choć tak bardzo bym chciała byś był moim mężem

DumaŁukasz
12 lat temu

Ja jebie:D Adrian:D ja Ci nic nie narzucam 🙂 raczej Cie popieram:P jesli chodzi o mnie;D

Effata
12 lat temu
Reply to  DumaŁukasz

brawo Dumka: „Ja jebie:D Adrian:D”

DumaŁukasz
12 lat temu

spoko:P chyba to nie jest zabronione?

Effata
12 lat temu
Reply to  DumaŁukasz

w oazie nic nie jest zabronione hehehe-jak to Ty mówisz masakra Dumka

DumaŁukasz
12 lat temu

oj Effata Effata:D

DumaŁukasz
12 lat temu

ukaz swoja tozsamosc:) nie badz plochliwa:)

DumaŁukasz
12 lat temu

a o zabran iani chodzilo mi tu na forum:)

aga
12 lat temu

chyba effatha… kotos tu pragnie zabłysnac poprawajac innych a sam…..

Effata
12 lat temu
Reply to  aga

napisałam tak byś ty kotos mogła przeczytać poprawnie

DumaŁukasz
12 lat temu

effata chyba zamilkla;)

DumaŁukasz
12 lat temu

jeszzce do Effata, nazywasz nas klimacairzami? 🙂 chodzisz na oaze i zachowujesz sie jak my (oni) wiec i Ty jestes taka sama jak my 🙂

Karolina
12 lat temu

Moi drodzy! Według mnie koncert wypadł rewelacyjnie 🙂 Nie miał to być występ profesjonalnego chóru gospel, który ma swoje trasy koncertowe i jest wszędzie znany, a poprostu modlitwa młodych osób, którzy chcą zrobić coś więcej ze swoją wiarą, niż tylko iść w niedziele na Eucharystie. Może niektóre rzeczy rzeczywiście nie były do końca idealne technicznie, ale tak naprawdę to było rzeczą najmniej ważna. Koncert zorganizowany był głównie po to żeby przez talenty młodych ludzi móc chwalić Pana Boga i myślę, że cel ten był spełniopny w 100%. Nieważne, że Kościół nie był wypełniony po brzegi, bo jeśli ktoś chciał przyjść i się z nami pomodlić to poporstu to zrobił. I jeśli pomogliśmy przynajmniej jednej osobie lepiej przeżyć ten czas modlitwy to już jest nasz sukces, bo naszą radością i śpiewem ( może nie do końca jak dla niektórych idealnym) pomogliśmy przynajmniej jednej osobie choć na chwilę zbliżyć się do Taty. To było najbardziej niesamowite! Z całym szacunkiem do niektórych wypowiadających się wyżej : skoro się nie podobało – ok, macie prawo wyrazić własne zdanie jednak może nie popadajmy w argumenty na poziomie przedszkolnym, że były 4 osoby na krzyż, że koncert był dla pieniędzy. Po pierwsze nie musiałeś tam przychodzić,… Czytaj więcej »

Effata
12 lat temu
Reply to  Karolina

O jeszcze Karolina?
Masz racje Karolciu zgadzam się z Tobą w każdym Twoim zdaniu. Przynajmniej u Ciebie nie zobaczyłam histerii ale patrzysz na wszystko przez różowe okulary. Ale niech będzie ten Twój głos podsumowaniem tej debaty na tym forum. Powiedziałam co miałam powiedzieć a co z tym zrobią inni to już ich sprawa. Fajnie że inni odkryli pewną prawdę która była tak duszona i ukrywana. Oczyszczenie nam wszystkim jest potrzebne. A jak zauważyłaś Bóg kocha wszystkich nawet prostytutki i złodziei. Jak myślisz czy ta prawda była by do przyjęcia dla naszej oazy? Myślę że nie, bo oni myślą jak możesz to wyczytać tu że kocha tylko ich wybranych. Kończę i pozdrawiam wszystkich moich braci i siostry z którymi serdecznie przywitam się w piątek na spotkaniu. Ach co to będzie za spotkanie? Każdy będzie mnie szukał będzie zabawnie. Na koniec tej zabawy objawię się im w słowie Pana.

aga
12 lat temu

„ale Ty tego nie rozumiesz bo Ty chodzisz dla kogoś z kim można fajnie lub mniej fajnie spędzić czas i może dla poszukiwania kolejnego faceta z którym można potrzymać się za rączkę. Więc nie będę Ci tego tłumaczyła czemu ja chodzę” i tu effato nie masz racji i wlasnie słowa te sa obrazliwe dla mnie…. bo ja mam wspanialego meża a oaza była dla mnie i bedzie czescia mojego zycia i nie pozwole ci jej obrazac. nawet jesli słowa te maja pokrycie i zle sie dzieje w oazie, ty i łukaszek i adrian i ja jestesmy po to by to zmienic. modlitwa i czynem i swiadectem swej wiary. a tekst. „nawet sam Bóg nie może pewnych rzeczy zrobić” brzmi….niepokojaco z ust tak młodej osóbki jak ty. Piszesz dalej „opatrzcie ks. Michałowi od tylu lat nie udaje się zmienić ludzkich serc a to człowiek święty i tak bardzo potężny duchowo a ja mam zmieniać serbinowską oazę” skad wiesz ze nie zmienił, skad wiesz ze nie doswiadczył cudu uzdrowienia czy nawrocenia? my małej wiary chcemy widziec juz efekty naszej parcy czy modlitwy, ale na odpowiedz czasem Bog kaze nam czekac cała zycie. A moze juz cos zmieniałas ale nie widzisz tego, bo… Czytaj więcej »

Effata
12 lat temu
Reply to  aga

zamknęłam już temat więc nie będę wypominała Ci tych Twoich miłostek bo jesteś już mężatką i niech Pan dalej błogosławi Ci i strzeże Twojego ogniska rodzinnego. A jak Cie niepokoją moje słowa o tym że nawet Bóg pewnych rzeczy nie może zrobić to polecam lekturę Izajasza albo ojców kościoła mówiących o relacji Boga do naszej wolności. On wobec tej naszej wolności jest bezradny i dlatego jest piekło Ago B. Dlatego nie obawiaj się że nie wiem co pisze, wiem choć jestem młoda. A dla ks. Michała to co dzieje się z jego parafianami jest dramatem bo On jak mało kto zdaje sobie sprawę z tego że tyle dusz jemu powierzonych pójdzie do piekła i dlatego tak cierpi Agooooooooo. Ja widzę dzieła Pana Ago ale Jezus mówił tez o rozeznawaniu duchów. Nie każdy kto mówi mi Panie Panie wejdzie do Królestwa, wielu fałszywych proroków pojawi sie w tych ostatnich godzinach i będą mówili i to i tamto i będą w moje imię czynili nawet dobro – nie wierzcie ich bo po owocach ich poznacie. Tyle Ago kończę i niech Twoje dzieci będą zawsze uśmiechnięte

Magda
12 lat temu

Uważam,że nie wszystko tak można ładnie ująć, określić, ocenić. Ocena zawsze będzie subiektywna, jak zwykle temat, który porusza kwestie wiary zmienił się w jadem cieknącą debatę na temat tego, kto ma rację. To chyba mija się z celem. Deklarujemy,że wiara jest dla nas ważna ,a w tej debacie jest szukanie dziury w całym, o losie. Można powiedzieć co się nie podobało, ale argumenty typu „latające włosy Oli” czy „kicająca grupa pozostałych”. Każdy odbiera uwielbienie na swój własny sposób, jedni radują się bardziej (jak Ola- która wniosła pozytywna energię i zapał) , drudzy trzymają to w sobie,ale to ich wybór. Skoro NIE miał to być 'popis dla mamony’ jak to okresliła Effata, to czy potrzeba ,żeby reszta zespołu robiła fikołki ? Scena w tym samym dniu była w parafii Chrystusa Króla, jeśli ktoś preferował spędzenie czasu przy kiełbasce, mógł się tam wybrać. Kwestie przeżyć duchowych pozostałych osob nie powinny podlegać dyskusji, bo to jakby zarzucać komuś, że „źle” czuje Boga, bo nie tak jak tego oczekujemy… fakt zostaje taki,że są świadectwa ludzi, którzy dziękowali za koncert uwielbienia i dla nich był on wartościowy bo dostrzegli coś więcej niż „latające włosy” , czy 'mało kicającą grupę’. Ci skupili się na czymś innym… Czytaj więcej »

Effata
12 lat temu
Reply to  Magda

lepszy jest taki sarkazm o latających włosach i kicającej grupie nich chamski tekst który bogacz zapodał http://demotywatory.pl/1224251/Skoro-wbijasz-mi-noz-w-plecy
więc nie licytujmy się i ja nie przekreślam oazy bo bym w niej nie była ja krytykuje klimaciarzy a jak to przysłowie mówi że cnota krytyki sie nie boi wiec w naszej oazie mało jest cnotliwych w tym sensie religijnym nie biologicznym bo tak wszyscy się rzucili na mnie biedną Effatę

Magda
12 lat temu

PS. jeżeli nasza wspólnota Ci nie odpowiada i nie chcesz wejść w nasze progi, mam nadzieje,że odnajdziesz grupę ,która wniesie wiecej optymizmu do twojego serca i przyniesie Ci wiele radości :):)

Effata
12 lat temu
Reply to  Magda

ps. Madziu nie bądź taka płaska w myśleniu. Przeczytaj wszystko i spróbuj zrozumieć co napisałam a nie próbuj mnie oceniać a wtedy zrozumiesz

Magda
12 lat temu
Reply to  Effata

próbowałam i nie wyszło, wybacz widocznie moje poglądy sa sprzecznie z twoimi i ich nie zrozumiem (: ale twoje szanuje. Wyraziłam swoje zdanie i dla mnie temat się wyczerpał.

DumaŁukasz
12 lat temu

Effato 🙂 nie jestes biedna:P masz oaze 🙂

Magda
12 lat temu
Reply to  DumaŁukasz

Lubie to;d

DumaŁukasz
12 lat temu

nie no nie wkurzajmy sie;D:P

Effata
12 lat temu

nie Dumka oaza ma mnie więc nie jest biedna

Ania Obara
12 lat temu

Alleluja!! Jako organizatorka, chciałam powiedzieć, że pare miesięcy temu spędziłąm cały dzień przed Najświętszym Sakramentem wraz z siostrami Zawierzenia, przemadlając tą inicjatywę. (w tym również kwestię zbierania przy tym ofiary). Wiele Pan dał znaków, że będzie to w pełni Jego dzieło. A głownym argumentem był pokój i radość w sercu. Pieniądze są przeznaczone dla młodych na wyjazd na spotkanie z Ojcem Świętym, który jest głową Kościoła. Niechaj młodzi jednoczą się z Kościołem. O to przecież chodzi, prawda? i niech się uczą. a nie nam osądzać ich serca…. Powieżyliśmy to dzieło Maryi, aby uczyniła je w pełni Chrystusowe. Pan chce abyśmy chwalili go wciąż, i nie tylko w swoich domach w ukryciu, ale OGŁASZALI JEGO CHWAŁĘ CAŁEMU ŚWIATU!!! I to było moim i myślę że wszystkich nas głównym założeniem 🙂 a Pan nas kocha i chce naszych „kicających włosłów” 😀 I włąśnie wszystkim mamy chcwalić się naszymi talentami, pokazując przez to jak wielki i wspaniały jest Pan!!! bo to od Niego je otrzymaliśmy 🙂 więc Jemu trzeba to oddać 🙂 a poruszenie mego serca zna tylko Pan, nawet Zły nie ma możliwości słyszenia naszych myśli i rozmów z Bogiem 🙂 więc nie oceniajmy i nie oskarżajmy się. Nie znamy naszych serc…… Czytaj więcej »

DumaŁukasz
12 lat temu

dziekuje Ci ze jestes 🙂

Ania
12 lat temu

o jejuśku ludzie:) kompletnie nie rozumiem niektórych spostrzeżeń. szczególnie tych z kwestią pieniędzy. tak się złożyło, że akurat ja stałam z puszką. fakt, do Hiszpanii nie jadę, ale ze względu na to, że moi bracia oazowi mnie poprosili, pomogłam im, bo chyba na tym polega nasza wspólnota. dobrze widziałam ile ludzi wrzucało pieniądze – wrzucali Ci co chcieli dofinansować młodych ludzi w tym wspaniałym przeżyciu, w spotkaniu z papieżem i uzdrowieniu duchowym na ŚDM. faktycznie, nie było przymusu jak to koleżanka wyżej zauważyła, że jak nie wrzucisz pieniędzy nie wejdziesz na koncert. kościół nie pękał w szwach od ludzi. ale myślę, że młodzież uwielbiająca Pana w ten dzień zrobiłaby ten koncert chociażby nawet dla jednej osoby która by przyszła do kościoła, która chciałaby uwielbiać Pana razem z nimi. przerywniki między piosenkami były jak najbardziej odpowiednie! jeśli skupilibyście się na tym o czym one były, z jaką intencją były wypowiadane, i ile było miłości w wypowiadaniu ich, czuło się, że wychodziły one z serca – zrozumielibyście na czym polega uwielbienie. ale jeśli niektórzy z nas wolą liczyć ludzi i komentować skakanie grupy śpiewającej to szczerze współczuję 🙂 mi osobiście koncert bardzo się podobał, wspaniale go przeżyłam i co do Oli, myślę,… Czytaj więcej »

misio
12 lat temu

Znamy Twoje imię Effato będziemy się za Ciebie modlić

Zenon
12 lat temu

Widzę, że od niedzieli zdążył tutaj przemówić cały chórek parafii na Serbinowie. A sam koncert mi też średnio się podobał, chociaż doceniam chęci, prace i zapał młodych ludzi, którzy to przygotowali i zaprezentowali.

neonówka
12 lat temu

he,he, jak was tu czytam to sobie myślę że powinniście się spotkać w realu i sobie pewne sprawy powyjaśniać……..
bo mało ludzi to co piszecie interesuje……………………
na koncercie byłam i było ok, bo koncert był w duchu modlitwy i mi to odpowiadało………….
no i chyba Szatanowi się nie spodobało że ta garstka ludzi co była otworzyła serca i przyjęła Jezusa jako swojego Pana, bo wrze strasznie w komentarzach……………………………..

Mama Oazowiczki
12 lat temu

Kochani Oazowicze i rodzice ! Chce dac siadectwo o tym jak działa Oaza. Jestem mama oazowiczów i kiedykowlwiek wracały moje córki ze spodkań mówiły ze bylo cudownie i widac to było po nich chociaz były zmeczone bo wracały poźno ,bo mówiły ze trzeba wszystko zakonczyc i szly tez wczesnie bo trzeba było przygotowac wszystko na spodkanie i Msze Świeta. Niepoiłam sie czasem czy rzeczywiscie tak jest dobrze ze uczestnicza w tych spodkaniach Oazy bo jako matka pięciorga dzieci zawsze zalezało mi na dobrym wychowaniu jak zapewne zalezy na tym własnie wszystkim rodzicom. Zdażyło sie ze poproszono mnie abym pojechała na rekolekcje oazowe z młodzieża w wakacje jako kucharka. Był to 1 turnus Oazy II * w Olchowej. Zgodziłam sie przede wszystkim dlatego zeby zobaczyc co to ta „Oaza” i zeby uspokoic sie czy to dobre dla mich dzieci. Widzialam to wszystko od srodka bacznie obserwowałam bo ogromnie mi na tym zalezalo zeby przekonac sie czy to wychowanie Oazowe zgadza sie z nauka kosciola w ktorej chcialam wychowac moje dzieci. I to co zobaczyłam przerosło moje oczekiwania. Po zakonczonym turnusie chcialam pisac listy do kazdego z rodziców zeby powiedziec im, co ich dzieci tam robia i jakie sa CUDOWNE i w… Czytaj więcej »

Effata
12 lat temu

oj mamo mówiłam Ci abyś nic nie pisała no ale skąd mogłaś wiedzieć że to ja jestem Effata 😉

życzliwy
12 lat temu

Droga matko oazowiczów, wszystko jest ok, tylko słowo spotkanie piszemy przez „t” a nie przez „d”. Strasznie mnie to raziło, więc musiałem napisać,- bez urazy

Mama Oazowiczki
12 lat temu

Ojj Effata Effata słaby kombinator z Ciebie;)

Effata
12 lat temu

mama jak zwykle miała adoracje nocną przed komputerem 😉

bies:)
12 lat temu

Śmiesznie to wszystko wygląda, bo przecież jak pisał Krasicki „prawdziwa cnota krytyk się nie boi” a tu przeciwko jednej osobie taka armia występuje, i cytatami z Biblii jak z armat strzela, brakuje jeszcze wypowiedzi księdza, poczekamy, zobaczymy…

angela
12 lat temu
Reply to  bies:)

myślę że tu wypowiedź księdza nie wystarczy…. Powinien zabrać głos na temat prześladowań serbinowskiej oazy sam Benedykt i jakaś dykasteria od spraw kanonizacyjnych 🙂 poczekajmy…

prawalewa
12 lat temu

Witam! Nie mogłem być na koncercie. Wszedłem na tę stronę, aby zobaczyć film – jak on wyszedł. Przeczytałem też komentarze. I jestem zdziwiony, bo bardzo mało jest w nim o samym koncercie. Mam pytanie do osoby o nicku Effata: czy ty widzisz cośkolwiek dobrego w tym dziele? czy ten koncert to samo zło i obłuda? Tak można wywnioskować z twojego pierwszego wpisu (tego, który sprowokował tę całą dyskusję). Czytając twoje dalsze wpisy odnoszę wrażenie, że w całej oazie są tylko jacyś mali, śmieszni ludzie oprócz jednej – ciebie, wspaniałej, uduchowionej i właściwej. A do tego ty na spotkaniach nie mówisz im nic na ten temat, tylko patrzysz z wyższością lub czymś takim. Skoro to jest „sekta” i „klika” to po co do niej należysz? A jeśli należysz to dlaczego nie chcesz zrobić czegoś, żeby było lepiej? (Twoje szyderstwa pisane w internecie pod pseudonimem na pewno nie robią nic dobrego). Zastanów się nad sobą, bo jak ktoś tak patrzy na świat to burzy a nie buduje. I jeszcze jedno. Piszesz do Agi, że na spotkania oazy „Ty chodzisz dla kogoś z kim można fajnie lub mniej fajnie spędzić czas i może dla poszukiwania kolejnego faceta z którym można potrzymać się za… Czytaj więcej »

Kris - ate
12 lat temu

O rany co za forum. Czy jesteśmy na stronie TV serbinów? O rany popatrzcie jak oni ze sobą rozmawiają. Jaki język… ile zaciekłości… Tak żyją chrześcijanie – brawo!!! Obłęd obłęd obłęd… Szkoda nawet puszczać jakiś komentarz. Próbowałem wyczaić o co chodzi? Ktoś coś skrytykował i wylała się cała lawina dotkniętych do cna katoli. Ten świat nie jest dla mnie. Ci ludzie nadają się do leczenia psychiatrycznego. „Swiętość” tak można zdiagnozować te chorobę. Na czym ona polega? Schizofrenia moralna – wszystko na pokaz w kościółku a wieczorem kompik porno net i mastrbacja pod kołderką. Nie chodzę na takie imprezy ale to co zobaczyłem na tym filmiku mnie dobiło. Proponowałbym następny koncert w czarnych koszulkach w ramach żałoby nad zgonem zdrowego myślenia.

Ania
12 lat temu
Reply to  Kris - ate

zaraz zaraz! Uważam że troche przesadziłeś. tak jak każdy ma prawo do opinii tak i my mamy prawo do swojej obrony. tym bardziej że jesteśmy niesłusznie osądzani i oskarżani. i w tym momencie przekroczyłeś Kolego granice!!

ZiomekZSerbinowa
12 lat temu

Ej effata. i tak wiem ze nie jesteś laska wiec nie pie***l bo ci się źle zrobi. Co prawda nie jestem z oazy ale znam parę osób i wiem że na 100% nie zrobiły by czegoś takiego. Fałszywy to ty jesteś. I założę się że piszesz jako kobieta bo boisz się wpier***u dostać i srasz w gacie boisz wyskoczyć się na realu. Jak ci się nie podobało trzeba było wyjść i nie gadać głupot. Więc zastanów się co piszesz.

Omega
12 lat temu

Takie teksty są nie potrzebne.. Prosze Was skonczmy te do niczego nie prowadzącą kłótnie i nie piszmy nic wiecej bo po co mamy siebie wzajemnie nakrecac.. Prosze..

Madzia :)
12 lat temu

Alleluja ! 🙂
Po przeczytaniu tego forum dochodze do wniosku, że nie każdy wie, w jakim celu był przygotowany koncert i ile pracy włożyliśmy w jego przygotowanie. Sama bralałam w nim udział i to było dla mnie wielkie przeżycie. Przede wszystkim dlatego, że robiłam to dla Pana Boga ! 🙂 nie ważne ile osób przyszło… ale jednak znalazły się osoby, które chciały docenić trud naszej pracy i razem z nami łączyć się w modlitwie uwielbienia. Dzień przed koncertem, na zakończenie dnia mieliśmy adoracje Najświętszego Sakramentu. Pomimo zmęczenia, w nas wszystkich było tyle mocy siły do uwielbiania Jezusa zawsze i wszedzie.
Mnie osobiście koncert sie baaaaardzo podobał. A jeżeli ktos ma na ten temat inne zdanie , to juz jego wola. Tylko szkoda , że nie potrafi powiedzieć nam tego prosto w oczy. Z tego co zrozumiałam to Effata , robisz z nas , oazowiczów , potworów twierdząc , że jakbys powiedział to prosto w oczy to każdy by cię zjadł. Miło jest słyszeć słowa pochwały, ale trzeba tez umieć przyjąć słowa krytyki więc nie wiem dlaczego ukrywasz sie i mówisz o wszystkim na forum.
Pozdrawiam 🙂

Effat
12 lat temu
Reply to  Madzia :)

no dobra Madziu dla Ciebie mogę być transwestytką. Od dziś jestem Effat. Raz jeszcze mówię z Wami nie da się rozmawiać. Chiński przywódca Hu Jintao byłby z Was zadowolony gdyby Was wszystkich wysłać właśnie tam do niego. Wyraziłam swoje zdanie a Wy nie możecie tego zaakceptować że jest ktoś między Wami kto myśli inaczej, kto odbiera pewne rzeczy z innej perspektywy. Czy muszę być przez to demonem??? I to nie jest tak, że jak mi się nie podoba to mogę nie przychodzić na koncert, że jak widzę pewne sprawy inaczej to mogę nie chodzić na oazę. Tak naprawdę to w Was coś wstąpiło, coś niezrozumiałego i próbujecie na siłę udowadniać, że było super a ja jestem tym szatanem który chce tutaj namieszać. Ja tylko inaczej myślę a to nie może mnie przecież wykluczać tak naprawdę z niczego. I nie zamierzam z niczego rezygnować może ku rozpaczy wielu ale będę trwała przepraszam będę trwał bo oaza jest moim miejscem a wy jedynie możecie siebie tak naprawdę z niej wykluczyć. Kocham Was, tak bardzo Was kocham ale to nie znaczy że macie być moimi przyjaciółmi. Wrogów Jezus też kazał kochać, czyli co? Przewidział iż takowych mieć też będziemy w oazie również hehehe… Czytaj więcej »

Madzia :)
12 lat temu
Reply to  Effat

Mi to nie przeszkadza.. możesz mieć wąsy , a możesz ich nie mieć. I to nie jest tak, że nie akceptujemy twojego zdania. Jak napisałam, pochwały są bardzo dobre i miłe , ale krytyke też trzeba orzyjąc z dumą. Tylko chodzi o to, że jeżeli ma się cos do kogoś to powinniśmy mu to powiedzieć prosto w oczy, a nie robić afere na forum…
Jeśli uraziłam Cię za rodzaj męski w mojej wypowiedzi to przepraszam.

bies:)
12 lat temu

Cholera, nie mogłem sobie tego nie podarować, piszę komentarz z numerem 66, nie wiem, czy wątek doczeka się jeszcze jednej szóstki w liczbie komentarzy ale jak narazie wszystko jest na jak najlepszej drodze. I wtedy, okaże się, kto tu tak naprawdę krucjatę przeciwko biednym oazowiczom z serbinowskiego kościoła prowadzi:) będzie piekielnie ciekawie AVE

Kasia
12 lat temu

Witam wszystkich serdecznie. Niestety nie mogłam być na koncercie jednak z filmiku, który tutaj jest zamieszczony wynika, że naprawdę warto było przyjść… Dziewczyny i chłopaki świetnie dali sobie radę… Ania jak zwykle stanęła na wysokości zadania i dała z siebie wszystko co dobre, zeby przygotować ten koncert… no a orkiestra… super… czytam te wszystkie komentarze i po prostu dech mi zapiera… Nie rozumiem jak ktoś, kto należy do oazy może mówić takie rzeczy… Oaza to jedna wielka rodzina i jak w rodzinie są złe i dobre chwile ale rodzina zawsze trzyma się razem… Effata chyba naprawdę do końca nie rozumiesz o co w tym wszystkim chodzi… a szkoda… Należałam do oazy całą duszą i sercem… Przeżyłam tam 13 lat… 13 najpięknieszych lat mojego życia… To dzięki oazie jestem teraz tym kim jestem i dziękuję za to Bogu… Przykro mi, że taki masz pogląd ale masz do tego pełne prawo… to jest twój wybór ale nie rozumiem dla czego nie potrafisz uszanować innych… Ludzie, którzy organizowali ten koncert włożyli w to dużo serca, wiary, wysiłku i wiele radości… Znam bardzo dobrze organizatorkę tego koncertu i wiem, że jest to osoba o ogromnym sercu i niezmierzonej sile do działania… Podziwiam ją za… Czytaj więcej »

Kasia
12 lat temu

ah… jeszcze parę słów do „Anki”… świetny wokal… z roku na rok coraz lepiej… trzymaj tak dalej i nie poddawaj się… Gdy ktoś Cię krytykuję, cierpliwie go wysłuchaj, przemyśl jego słowa i jeśli ma rację pracuj nad tym, jeśli nie nie przejmuj się… i zawsze rób to co robisz i nigdy nie przestawaj bo to jest piękne i Bóg to docenia nawet jeśli ludzie nie… więc uśmiech na twarzy, pierś do przodu i działaj… Buźka… 🙂

obserwator
12 lat temu

Jest mi strasznie przykro, że Ty Effato (będąc oazowiczką) robisz wszystko by *swoją* wspólnotę tak pogrążyć, ile w Tobie jadu – DO BOGA! oczerniasz każdą osobę z osobna! uważasz się za wierną katoliczkę, dzielnie dzałającą i uczęszczającą na spotkania- a odnoszę wrażenie jakbyś była zupełnym przeciwieństwem! Jak to możliwe? Piszesz bardzo niedojrzale. Kompletnie nie masz pojęcia co to znaczy Uwielbienie Boga, jak się modlić i czego Bóg od nas oczekuję. Oczywiście stwierdzam to na podstawie powyższych Twoich wypowiedzi. Nie rzucam bezpodstawnych słów na wiatr co w Twoim przypadku zdarza się to co chwile. Każdy z nas jest grzesznikiem, że bronimy swoich racji, swojej wspólnoty, ludzi tak oddanych Bogu – wcale nie oznacza, iż przemawia przez nas szatan. Piękne jest to że potrafimy tak walczyć o swoją wiarę, a pisząc z tobą każdy chyba tak się czuję, bo zauważmy wszyscy że nasza rozmowa wygląda jak „Chrześcijanin kontra Anty” – Ty Effato wywierasz na nas negatywne uczucia i to jest zupełnie ludzkie, chodź tak bardzo tego nie chcemy. Manipulujesz, prowokujesz – próbujesz udowodnić że to tylko ty jesteś najlepsza, najmądrzejsza itp tid, a gdzie POKORA? Jeśli tak fatalnym występkiem było dla Ciebie to Uwielbienie Boga czy nie warto byłoby to po prostu… Czytaj więcej »

Effata
12 lat temu
Reply to  obserwator

Jestem jestem. Miałam zamilknąć ale przeczytałam co napisał obserwator i nie mogę się oprzeć by mu nie odpisać. Lubię komentować takich analityków znawców Boga. Więc zacznę obserwatorze od jednej refleksji iż masz duży problem z czytaniem ze zrozumieniem, a może masz po prostu problem z odnalezieniem się w tym całym gąszczu wypowiedzi i z identyfikacją co i kto napisał w tej całej dyskusji. Zauważ że to nie nazywano narzędziem szatana a może i szatanem walczącym z tak cudownym dziełem. To po pierwsze. Po drugie to nie mnie ta dyskusja tak nakręcała bo ja się nieraz nią bawiłam i śmieszyły mnie fanatyczne argumenty. I nieraz może niektórzy tak się wczuwali że wyglądała ta dyskusja jak rozmowa chrześcijan z jakimś anty… jak to zauważyłeś. Ja jednak obserwatorze nie czuję się anty nawet gdy cała zgraja chrześcijan zrobi ze mnie anty. I nie ma we mnie jadu do Boga bo wspólnota nie jest dla mnie Bogiem więc nie wysuwaj tak idiotycznych wniosków bo pomyślę że masz jakieś umysłowe deficyty. Zarzucasz mi niedojrzałość? hehehe – doprawdy ciekawe spostrzeżenie. Zarzucasz mi też ignorancję w sprawie modlitwy uwielbienia i w sprawie tego co Bóg od nas oczekuje? Zapytam obserwatorze czy Ty wiesz czym naprawdę jest uwielbienie… Czytaj więcej »

Postaw mi kawę na buycoffee.to
97
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content