Co nas czeka w nowym sezonie nad Jeziorem Machowskim (fotoreportaż oraz video HD)

Szersza i głębsza plaża, nowy piasek, dodatkowe zejścia do wody, ruch jednokierunkowy – to niektóre z nowości, na jakie natrafią plażowicze planujący wypoczynek nad Jeziorem Machowskim. We wtorek, na dzień przed otwarciem sezonu odbyła się konferencja prasowa z udziałem m.in. prezydenta miasta i dyrektora kopalni Machów.

Kąpielisko będzie dostępne codziennie, od godz. 8 do godz. 20. Sezon zakończy się 30 września.

Nowa plaża ma blisko kilometr długości, do jej utworzenia wykorzystano 3 tys. m 3 piasku. Przygotowano również 6 zejść do wody.

Podczas konferencji prezydent Mastalerz poinformował również o wprowadzeniu opłaty w wysokości 5 zł, za wjazd na teren wokół Jeziora. Opłata ta dotyczyć będzie wyłącznie samochodów. Parkowanie będzie możliwe tylko na terenie przyplażowym, wzdłuż Wisłostrady obowiązuje zakaz zatrzymywania się.

Dostępnych będzie osiem punktów gastronomicznych i trzy świadczące usługi związane z wypożyczeniem sprzętu pływackiego.

Zobacz zapis video z wtorkowej konferencji prasowej.

Foto&video: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Malmsteen
13 lat temu

Popieram, to bardzo dobre decyzje. Zwłaszcza o zakazie ztrzymywania się na Wisłostradzie. Drobna opłata w wysokości 5 zł wyłącznie za samochód – to też bardzo dobry pomysł.

Zenon
13 lat temu

A ja troszkę sceptycznie patrzę na tą sprawę proponowanej zmiany nazwy z Zalewu Machowskiego na Tarnobrzeski. W moim odczuciu tutaj nie do końca chodzi o promocję, bo co tutaj jest do promowania na chwilę obecną? Plaża i czyta woda? To chyba raczej sprawa ambicjonalna obecnego prezydenta pod przygrywką promocji miasta i samego zalewu.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content