25.06 (sobota) Zespół Czerwie zagra do Nosferatu, godz.20

Występ grupy CZERWIE z autorską muzyką na żywo do niemego filmu pt. „NOSFERATU SYMFONIA GROZY” odbędzie się na Rynku Starego Miasta. Wstęp na projekcję filmu z muzyką na żywo jest bezpłatny.


„Nosferatu Symfonia Grozy” – Horror; prod. Niemcy; 1922 r., reż. Friedrich W. Murnau; czas: 94 min;

Początek XIX wieku. Hrabia Orlok znany jako Nosferatu jest wampirem, który dla utrzymania życia musi odżywiać się ludzką krwią. Do jego zamku w Karpatach przybywa młody handlowiec. Nosferatu widzi miniaturkę pięknej Ellen, żony swego gościa. Urzeczony jej wizerunkiem opuszcza zamek i przypływa do miasta gdzie żyje ta młoda piękność. Wraz z jego przybyciem w mieście wybucha epidemia dżumy.

CZERWIE – alternatywa z pogranicza folku, psychodelii i sceny absurdu

Grupa zawiązała się spontanicznie w 2000 r. na wiejskim pikniku w sołectwie Roczyny koło Andrychowa (powiat wadowicki) w Beskidzie Małym. Od tamtej pory było wiele zmian składu, który ostatecznie tworzą w obecnej postaci doświadczeni muzycy. Są twórcami i wykonawcami całkiem dobrej muzyki do głośnego spektaklu w reżyserii Piotra Cieplaka „Albośmy to jacy, tacy” na podstawie St. Wyspiańskiego (Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera, Warszawa, 2007) oraz do wielu innych zakręconych projektów…

Sztywne podziały na style w muzyce obalają bezpardonowo. Dźwięki podawane są z bogatą domieszką brzmień akordeonu, gitary, mandoliny oraz instrumentów dętych. Jest to eklektyzm mocnego punkowego uderzenia, łagodnej latynoamerykańskiej rytmiki, industrialnych brzmień, ludowych przygrywek i śpiewek. Od początku swej działalności zagrali ponad 300 koncertów w kraju i za granicą. W 2004 ukazał się oficjalnie album pt. „Padlina” a w 2008 r. udało się wydać limitowany projekt wystawienniczy pt. „Otwarta Sztuka Dla Ludu”.

Dotąd projekt „Nosferatu” prezentowali na Festiwalu Kina Niemego w Warszawie (Centralny Basen Artystyczny – 2008), na Nocy Muzeów w Poznaniu (Centrum Kultury Zamek – 2009) oraz w kilku innych mniejszych miastach Polski w roku 2010.

foto&źródło: www.esceka.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content