Czy most w Nagnajowie będzie potrzebował dodatkowych wzmocnień?

Jak wyjaśniła w rozmowie z portalem NadWisłą 24 Joanna Rarus, z rzeszowskiego oddziału GDDKiA : „Może się okazać, że uszkodzenia są tak duże, że zanim most będzie udostępniony dla ruchu samochodów osobowych, będzie musiał być dodatkowo wzmocniony”. Ekspertyzy wciąż trwają, decyzje o tym, czy most będzie dopuszczony dla ruchu samochodów osobowych być może zapadną dzisiaj, ok. godz. 14-15.

Ze względu na stwierdzone uszkodzenia, zagrażające utracie stateczności konstrukcji w przypadku dopuszczenia do ruchu, obiekt został całkowicie zamknięty, a pojazdy w porozumieniu z policją zostały skierowane na tymczasowe objazdy.

W środę, powołana została komisja mająca na celu przede wszystkim ocenę stanu technicznego obiektu pod kątem możliwości i warunków dopuszczenia ruchu pojazdów na moście.

W trybie natychmiastowym w dniu wypadku, rozpoczęto procedurę zlecenia wykonania ekspertyzy mostu, mającej na celu ocenę uszkodzenia konstrukcji i określenia możliwości dopuszczenia do ruchu kołowego po moście.

Termin dopuszczenia obiektu do ruchu kołowego wraz z okresem obowiązywania ograniczeń zostanie podany niezwłocznie po uzyskaniu wyników z ekspertyzy.

Źródło: własne, GDDKiA

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Blade
10 lat temu

To czekamy na wyrok do g.15, ciekawe czy ten Tir co uderzył w most nie był czasem przeładowany…

Malwina
10 lat temu

ponoć był przeładowany o wagę dwóch tirówek i jednego bułgarskiego ssaka.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content