VI Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej w Skopaniu (fotoreportaż)

VI Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej odbył się 31 maja,
w Środowiskowym Domu Kultury w Skopaniu. Imprezę zorganizował Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ślęzakach, we współpracy z MGOK w Baranowie Sandomierskim oraz Szkołą Językową British School w Tarnobrzegu.

Jury w składzie: Ian Boon – Szkoła Językowa British School, Mateusz Wójtowicz – muzyk, Arkadiusz Chwałek – muzyk, Wojciech Gwoździowski – człowiek orkiestra – instruktor z MGOK w Baranowie Sandomierskim miało nie lada zadanie aby z grona 35 młodych talentów wybrać tych najlepszych.

Najpopularniejszym „językiem festiwalowym” był angielski ale znaleźli się również chętni do zaśpiewania w języku niemieckim. Organizatorzy liczą na to, iż w kolejnych edycjach znajdą się śmiałkowie by zmierzyć się choćby z francuską czy włoską piosenką.

Konferansjerem Przeglądu był nie zastąpiony Wojtek Gwoździowski, z humorem i lekkością bawił swoimi dowcipami uczestników i publiczność.

Przy sali pełnej publiczności, która rozgrzana do czerwoności, doskonale dopingowała wszystkich wykonawców, świetnie przy tym się bawiąc, Jury bacznie obserwując wydarzenia na scenie podjęła następujący werdykt:

Kategoria I – szkoła podstawowa

I miejsce – Magdalena Szlęzak– Zespół Szkolno- Przedszkolny w Ślęzakach

II miejsce – Anna Zygmunt- MGOK w Baranowie Sandomierskim

III miejsce – Sandra Mrówczyńska – Zespół Szkolno- Przedszkolny w Ślęzakach

wyróżnienie- Magdalena Lichota – MGOK w Baranowie Sandomierskim,

Kategoria II – gimnazjum

I miejsce – Dominika Ordon – Zespół Szkolno- Przedszkolny w Ślęzakach

II miejsce – Iga Kijowska – Gimnazjum nr 3 w Tarnobrzegu.

III miejsce ex equo – Dagmara Lubera – Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Koprzywnicy, oraz Klaudia Mrówczyńska – Zespół Szkolno- Przedszkolny w Ślęzakach

wyróżnienie – Katarzyna Kowalska – ZSO im. Papieża Jana Pawła II w Koprzywnicy oraz Karolina Kołodziej – Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Koprzywnicy,

Kategoria III – szkoła ponadgimnazjalna

I miejsce Ewelina Krukurka– MGOK w Baranowie Sandomierskim, piosenka

II miejsce Martyna Gawlik -Niepaństwowa Szkoła Muzyczna I Stopnia w Tarnobrzegu,

wyróżnienie- Jacek Magda

Zwycięscy zostali nagrodzeni gromkimi brawami, dyplomami oraz nagrodami. Nagrody dla zwycięzców ufundował organizator przeglądu Zespół Szkolno – Przedszkolny w Ślęzakach oraz Szkoła Językowa British School z Tarnobrzega.

Szkoła British School objęła również patronat językowy nad konkursem.

Organizatorzy zapraszają za rok wszystkich chętnych, którzy kochają muzykę i śpiew do kolejnej edycji konkursu.

Tekst: Aneta Wilk

Zdjęcia: Błażej Wnuk

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zenon
12 lat temu

I właśnie Wojtka Gwoździowskiego chętnie bym zobaczył jak prowadzi jakaś imprezę miejską. Piotruś Duma niestety powoli staje się taką tarnobrzeską Grażyną Torbicką i mnie osobiście powoli zaczyna irotować jego sposób prowadzenia. Najbardziej odczułem do na ostatnich obchodach święta miasta.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content