Prezydent Mastalerz: Nie będę tolerował tego, że panowie zza biurek próbują zrobić z Tarnobrzega drugi Augustów (video)

Prezydent Mastalerz w obliczu remontu mostu w Nagnajowie, nie wydał zgody na oficjalne oznakowanie objazdu przez Tarnobrzeg. – Zdumiewa mnie polityka GDDKiA, która sprowadza się do szantażu, dostałem informację od jednego z urzędników Wydziału Zarządzania Kryzysowego, że jeśli my nie wyrazimy zgody na oficjalny objazd przez Tarnobrzeg, to GDDKiA nie wpuści aut osobowych na most w Nagnajowie – opowiada w rozmowie z NW24 prezydent. – Nie sądzę, aby takie słowa padły, jeśli w świetle prawa droga jest bezpieczna dla samochodów osobowych, to nie możemy nic takiego zrobić – oponuje rzeczniczka  rzeszowskiego oddziału GDDKiA, Joanna Rarus.

Jak wyjaśnia w rozmowie rzeczniczka, GDDKiA podjęła próbę negocjacji z prezydentem, w kwestii cofnięcia jego decyzji.

– Złożono na mnie również skargę do Wojewody Podkarpackiego i próbowano wymusić na nim, aby w trybie nadzoru, co jest zupełną bzdurą, zmusić mnie do tego, żeby na terenie miasta pojawiły się znaki objazdu przez miasto – tłumaczy dla NW24 prezydent.

– Wiemy o stanowisku pana prezydenta, w poniedziałek spotkał się z nim dyrektor naszej placówki. Nie sprzeciwiamy się tej decyzji prezydenta, nie mamy również żadnego instrumentu prawnego, żeby wymusić na nim zmianę decyzji. Wiemy, że w mieście są remonty i dodatkowe obciążenie, utrudniłoby życie mieszkańców jeszcze bardziej – ripostuje rzeczniczka Rarus.

WĄTPLIWY OBJAZD PRZEZ NISKO

W związku z zaistniałą sytuacją GDDKiA ustanowiła oficjalny objazd dla kierowców jadących od strony Rzeszowa, kierowany jest DK19, i DK 77 na Nisko i Stalową Wolę. Pomimo tego, tiry wciąż rozjeżdżają drogi w Tarnobrzegu.

– Jeżeli któryś z kierowców włączy się do ruchu wcześniej, zobaczy dopiero oznakowanie w Nagnajowie, o objeździe przez Rzeszów, wtedy, zgodnie z naszymi zaleceniami, musiałby się wracać. Co zrobią kierowcy – to już ich sprawa, ja od tej kwestii się odcinam – tłumaczy NW24 rzeczniczka Rarus.

– To jest problem, bo mamy przypadki, że kierowcy samochodów ciężarowych wjeżdżają na most, a policja nie jest w stanie wyłapać wszystkich przypadków. Po drugie, są kierowcy, którzy nie zważają na oznakowanie, i wjeżdżają w Tarnobrzeg – my nie mamy żadnych instrumentów, żeby temu zadziałać, oprócz informacji – dodaje.

W JAKI SPOSÓB ZATRZYMAĆ TIRY?

Prezydent Mastalerz zapowiedział poszukiwanie możliwości na ograniczenie ruchu dla TIR-ów w mieście. – Nie możemy zakazać ruchu, jako takiego, natomiast dzisiaj szukamy skutecznej metody do tego, by wprowadzić ograniczenia uniemożliwiające ruch TIR-ów. W tej chwili analizuję, czy mogę domagać się odszkodowania od GDDKiA, ponieważ od tygodnia, bezkarnie przez Tarnobrzeg jeżdżą TIR-y – tłumaczy dla NW24 prezydent.

– Wprowadziliśmy na ul. Warszawskiej na jednym odcinku ograniczenie do 30 km/h, ponieważ po trzech dniach od przyjęcia niechcianych TIR-ów dewastacji ulega jeden z przepustów pod tą ulicą. Rozważamy różne scenariusze, na pewno nie będą tolerował tego, że panowie zza biurek w Rzeszowie czy w Warszawie próbują zrobić z Tarnobrzega drugi Augustów- dodaje.


ZOBACZ ZAPIS VIDEO Z WYPOWIEDZI PREZYDENTA W KWESTII BRAKU ZGODY NA OFICJALNY OBJAZD.

Foto&video: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
tarnobrzeżanin
10 lat temu

Ja również się nie zgadzam na dodatkowe Tiry w mieście, jak dla mnie to Tiry które jadą od granicy do granicy powinno się wsadzać na tory, drogi będą mniej rozjechane, bezpieczniej będzie…

Blade
10 lat temu

Bo ja wiem czy ruch Tirów przez miasto zmalał, może i mniej ich dzisiaj było, może faktycznie kierują się na Nisko. Ale z tym szantażem to goście z GDDKiA lekko przesadzili…

Marek
10 lat temu

W mieście nadal tragedia komunikacyjna potęgowana dodatkowo przez upał, otwierajcie już te ronda!!!

met-ka
10 lat temu

A ja myślę, że to najlepsza metoda na wyciągnięcie kasy z budżetu państwa na remont dróg – i dobrze, teraz żeby mieć kasę trzeba nieźle pogłówkować!

met-ka
10 lat temu

akcja ogólnopolska organizowana również przez infrastrukturę i środowisko „Tiry na tory.pl” – tam można składać podpisy pod petycją likwidującą -po tytule-wiadomo co.!!

Piotrek
10 lat temu
Reply to  met-ka

Przed chwilą w radiowej „3” mówili o tej akcji i o możliwości podpisania petycji „Tiry na tory” Popieram w 100% http://www.tirynatory.pl/przylacz-sie/podpisz-petycje/

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content