Około130 zdjęć i blisko 30 reportaży o najtragiczniejszej powodzi na Północy Podkarpacia w jednym albumie

„Powódź 2010” – Tarnobrzeg – Sandomierz –Gorzyce” – tak zatytułowane jest najnowsze wydawnictwo autorstwa Małgorzaty Rokoszewskiej i Bogdana Myśliwca, którzy przenieśli na karty albumu efekt swojej reporterskiej pracy podczas ubiegłorocznej powodzi.

– Spośród kilku tysięcy zdjęć, wybraliśmy około 130, które naszym zdaniem były najbardziej symboliczne, najbardziej wymowne. Większość z nich otrzymała krótkie podpisy, ale są to takie fotografie, które naszym zdaniem nie potrzebują komentarza – mówi współautor albumu Bogdan Myśliwiec. – W albumie znalazło się także blisko 30 reportaży. Każdy z nich to efekt naszych wielogodzinnych wypraw na odcięte od świata tereny.

W albumie prócz historii, które przeżyli powodzianie i spieszący im z pomocą ratownicy, można także znaleźć wiele informacji statystycznych dotyczących powodzi oraz zdjęcia lotnicze, na których widać ogrom i rozległość zniszczeń poczynionych przez wodę.

Oficjalna prezentacja albumu odbędzie się 17 czerwca w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Szerokiej w Tarnobrzegu o godz. 18. Podczas tego spotkania odbędzie się pokaz slajdów z powodzi, będzie można także kupić książkę w promocyjnej cenie.

Album jest już dostępny w księgarniach w Tarnobrzegu, Sandomierzu i Gorzycach oraz w tarnobrzeskim oddziale Super Nowości. Książka została wydana w nakładzie 1000 sztuk.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content