Tarnobrzescy artyści w hołdzie Jędrusiom (fotoreportaż oraz video HD)

Koncert odbył się w niedzielę, 12 czerwca, w Tarnobrzeskim Domu Kultury. Na scenie wystąpiły m.in. zespoły Exsilium, TBG, oraz Uncle D and Rap-A-Dub Riddim Band. Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Piotr Duma, historyk, nauczyciel w Gimnazjum numer 3 w Tarnobrzegu oraz prezenter radiowy.

Podczas koncertu muzycy wykonali w charakterystycznej dla własnej twórczości konwencji muzycznej utwory, opowiadające o historii oddziału partyzanckiego „Jędrusie”.

– Dotarłem do książki Tadeusza Szewery, partyzanta z oddziału „Jędrusie”, w którym były piosenki, jakie śpiewali żołnierze Władysława Jasińskiego. Dorota Kozioł pomogła mi odnaleźć wiersze partyzanckie Zbigniewa Kabata pseudonim „Bobo”- opowiadał Piotr Duma.

Utwory zaprezentowane podczas koncertu znajdują się na pierwszej płycie, wydanej przez organizatorów. – Na drugim krążku umieścimy reportaż z powstawania teledysku grupy Exsilium oraz nagrań poszczególnych zespołów. Całość okraszona będzie archiwalnym nagraniem rozmowy z Tadeuszem Szewerą oraz historią „Jędrusie w KL Auschwitz” – opowiada pomysłodawca projektu.

Foto&video: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mefisto
9 lat temu

ciekawe ilu Jędrusów jarało gandzie w okopach?

Bobrowski
9 lat temu
Reply to  Mefisto

lecz się na nogi koleś, bo na głowę to sam wiesz…

Mefisto
9 lat temu

Hej Bobrowski skąd wiedziałeś, że jeżdżę na wózku?

KATE
9 lat temu

Przykro mi bardzo, ale to ma byc hold Jedrusiom? Bardzo duzo slyszalam o ich zyciu i dzialalnosci. Ale to co ja tu slysze, wszystko na jedno kopyto-reggae, to nie w takim stylu takich ludzi przedstawic. Niech sobie jada na Woodstock, a nie udaja artystow i odstawiaja cyrki na scenie.
Ludzie , kto ich wpuscil na scene!!!!!!!! ????????? Wstyd i hanba!

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x