Tarnobrzescy artyści w hołdzie Jędrusiom (fotoreportaż oraz video HD)

Koncert odbył się w niedzielę, 12 czerwca, w Tarnobrzeskim Domu Kultury. Na scenie wystąpiły m.in. zespoły Exsilium, TBG, oraz Uncle D and Rap-A-Dub Riddim Band. Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Piotr Duma, historyk, nauczyciel w Gimnazjum numer 3 w Tarnobrzegu oraz prezenter radiowy.

Podczas koncertu muzycy wykonali w charakterystycznej dla własnej twórczości konwencji muzycznej utwory, opowiadające o historii oddziału partyzanckiego „Jędrusie”.

– Dotarłem do książki Tadeusza Szewery, partyzanta z oddziału „Jędrusie”, w którym były piosenki, jakie śpiewali żołnierze Władysława Jasińskiego. Dorota Kozioł pomogła mi odnaleźć wiersze partyzanckie Zbigniewa Kabata pseudonim „Bobo”- opowiadał Piotr Duma.

Utwory zaprezentowane podczas koncertu znajdują się na pierwszej płycie, wydanej przez organizatorów. – Na drugim krążku umieścimy reportaż z powstawania teledysku grupy Exsilium oraz nagrań poszczególnych zespołów. Całość okraszona będzie archiwalnym nagraniem rozmowy z Tadeuszem Szewerą oraz historią „Jędrusie w KL Auschwitz” – opowiada pomysłodawca projektu.

Foto&video: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mefisto
10 lat temu

ciekawe ilu Jędrusów jarało gandzie w okopach?

Bobrowski
10 lat temu
Reply to  Mefisto

lecz się na nogi koleś, bo na głowę to sam wiesz…

Mefisto
10 lat temu

Hej Bobrowski skąd wiedziałeś, że jeżdżę na wózku?

KATE
10 lat temu

Przykro mi bardzo, ale to ma byc hold Jedrusiom? Bardzo duzo slyszalam o ich zyciu i dzialalnosci. Ale to co ja tu slysze, wszystko na jedno kopyto-reggae, to nie w takim stylu takich ludzi przedstawic. Niech sobie jada na Woodstock, a nie udaja artystow i odstawiaja cyrki na scenie.
Ludzie , kto ich wpuscil na scene!!!!!!!! ????????? Wstyd i hanba!

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content