Włamał się po alkohol i…lizaki

Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi 19 – letniemu mężczyźnie, który w sobotnią noc włamał się do sklepu spożywczego w Tarnobrzegu. Rabuś ukradł cztery butelki wódki i dwa lizaki. Złodzieja rozpoznał policjant, który kilka godzin po zdarzeniu pełnił służbę w tym rejonie. Znał rysopis sprawcy, bo zarejestrowała go sklepowa kamera.

Zdarzenie rozegrało się w sobotnią noc około godziny 1, w Tarnobrzegu. Młody mężczyzna z kapturem na głowie i zasłoniętą twarzą włamał się do sklepu spożywczego. Jego łupem stał się alkohol i lizaki o łącznej wartości 90 złotych. Rabuś z kradzionym towarem uciekł z miejsca zdarzenia.

O włamaniu zostali zaalarmowani policjanci. Funkcjonariusze prowadząc czynności na miejscu zdarzenia zabezpieczyli ślady oraz ustalili rysopis sprawcy przestępstwa. Po kilku godzinach jeden z funkcjonariuszy pełniąc służbę na terenie miasta Tarnobrzega zauważył trzech mężczyzn. Młodzi ludzie będąc pod wpływem alkoholu zakłócali porządek publiczny. Policjanci podjęli interwencję. Podczas wykonywanych czynności funkcjonariusz zwrócił uwagę na ubiór jednego z mężczyzn. Odpowiadał on podanemu rysopisowi sprawcy włamania do sklepu, którego zarejestrowała przemysłowa kamera . Policjant postanowił sprawdzić swoje przypuszczenia. Po dokładnej analizie okazały się one słuszne. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Okazał się nim 19 – letni mieszkaniec Tarnobrzega.

Mężczyzna został przesłuchany. Przyznał się do popełnionego przestępstwa. Policjanci przedstawili mu zarzuty kradzieży z włamaniem. 19 – latek za swoje czyny wkrótce odpowie przed sądem.

źródło: www.podkarpacka.policja.gov.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content