Dziś na niebie wyjątkowe zjawisko- całkowite zaćmienie księżyca!

Całkowite zaćmienie Księżyca nastąpi w dniu 15 czerwca 2011. Zjawisko rozpocznie się ok godz. 21.30 a całkowite zaćmienie nastąpi o 22.14. Do zaćmienia księżyca dochodzi, gdy Ziemia znajduje się między Słońcem a Księżycem będącym w pełni i Księżyc (naturalny satelita Ziemi) „wejdzie” w stożek cienia Ziemi.

Ostatnie zaćmienie Księżyca było widoczne w Polsce 21 grudnia 2010 roku, jednak można było obserwować jedynie początek zjawiska (Księżyc zaszedł w czasie jego trwania). Następne całkowite zaćmienie widoczne w całości będzie widoczne w Polsce 28 września 2015 roku.

W tradycji biblijnej Księżyc przedstawiano jako światło stworzone przez Boga, które ma służyć do odmierzania czasu i ma również władać nocą. Dzień nowiu był bardzo ważny dla Izraelitów, gdyż w ten dzień składali oni ofiary dla swego Boga. Wedle ich wierzeń zaćmienie Księżyca jest przepowiednią końca świata. Zjawisko nowiu oraz zaćmień Księżyca często wiąże się w mitach z istnieniem potworów, które pożerają Księżyc (np. indyjski demon Rahu lub nordycki wilk Hati.

źródło: wilkipedia

video: P4TR1CK1987

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
tarnobrzeżanin
10 lat temu

Mi zaćmienie skutecznie chmury zasłoniły 🙁 Poczekam na następne do 2015

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content