Kolejne samochody strażackie dla tarnobrzeskich OSP

Dwa nowe samochody ratowniczo-gaśnicze już wkrótce trafią do dwóch jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej w Zakrzowie i Sobowie. Tarnobrzeski samorząd na ich zakup otrzymał dwie promesy na łączną kwotę 240 tys. zł.

– Samochody trafią do jednostek, które bardzo mocno angażowały się w pomoc podczas ubiegłorocznej powodzi i mają najpilniejsze potrzeby wymiany sprzętu na nowszy i sprawniejszy – mówi Edward Szlichta, członek zarządu głównego OSP.

Promesę w wysokości 120 tys. zł na zakup lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego typu furgon z rąk Prezydenta Tarnobrzega Norberta Mastalerza i Edwarda Szlichty odebrał w Sobowie prezes Witold Kalinka. W Zakrzowie, taką samą promesę wręczono Antoniemu Chwałkowi i Anecie Surowiec.

– Bezpieczeństwo tarnobrzeżan zawsze będzie dla mnie priorytetem. Niektórzy mogą twierdzić, że powtarzam to do znudzenia, ale ci, którzy żyją dzięki umiejętnościom i zaangażowaniu strażaków ochotników, a także dzięki nowoczesnemu i sprawnemu sprzętowi, świetnie rozumieją o czym mówię. Są sprawy, na których nigdy nie wolno nam oszczędzać. I do nich należy bezpieczeństwo. Będę robił wszystko, aby tarnobrzeskie jednostki OSP, a także inne służby ratownicze, dysponowały profesjonalnym i nowoczesnym sprzętem, który nigdy nie zawiedzie i który pozwoli uratować życie i dobytek mieszkańców – mówi Prezydent, Norbert Mastalerz.

źródło: www.tarnobrzeg.pl

Fot. Dariusz Bajor

Na zdjęciu od lewej Wojciech Zioło – komendant miejski OSP w Tarnobrzegu, Witold Kalinka – prezes OSP Sobów, Aneta Surowiec sekretarz OSP Zakrzów, Prezydent Norbert Mastalerz, Edward Szlichta członek zarządu głównego OSP i Antoni Chwałek wiceprezes OSP Zakrzów.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content