Areszt dla mężczyzny, który przywiózł z Holandii narkotyki

Tarnobrzescy policjanci ujawnili i zabezpieczyli blisko 150 gramów narkotyków: amfetaminy i marihuany o czarnorynkowej wartości ponad 5 tysięcy złotych. Narkotyki z Holandii przywiózł do kraju 23 – letni mieszkaniec Tarnobrzega, po to, by je sprzedać.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KMP w Tarnobrzegu prowadząc czynności operacyjne zatrzymali 23 – letniego mężczyznę, który w swoim samochodzie marki renault laguna przywiózł z Holandii narkotyki. Zdarzenie to miało miejsce w piątek na ul. Sikorskiego w Tarnobrzegu. Funkcjonariusze zauważyli na parkingu przyblokowym samochód renault laguna. W pojeździe siedziało dwóch mężczyzn. Policjanci postanowili sprawdzić te osoby.

W trakcie przeszukania ujawnili w samochodzie narkotyki : 90,71 gramów amfetaminy stanowiącej około 907 jednorazowych porcji narkotyku i 57 gramów marihuany stanowiącej 115 jednorazowych porcji narkotyku o czarnorynkowej wartości 5 300 złotych.

Mężczyzna został zatrzymany. Podczas przeszukania, w mieszkaniu policjanci znaleźli dodatkowo kolejne środki odurzające w postaci marihuany. Funkcjonariusze zabezpieczyli również wagę, która miała posłużyć 23- latkowi do porcjowania narkotyków.

W tej sprawie policjanci przesłuchali mężczyznę, przedstawiając mu zarzuty nabycia i przewozu środków odurzających. Zebrany materiał dowodowy oraz dalsze czynności procesowe pozwoliły prokuratorowi na wystąpienie z wnioskiem do sądu zastosowania środka zapobiegawczego.

Wczoraj Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu wobec 23 – letniego mężczyzny zastosował środek zapobiegawczy w postaci aresztu na okres 3 miesięcy. Mężczyzna wkrótce stanie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności od lat 3.

Policja wyjaśnia wszystkie okoliczności sprawy, także to, do kogo miały trafić narkotyki.

źródło: www.podkarpacka.policja.gov.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ja
12 lat temu

Brawo ! powinni wziac tych wszystkich debili z drogowki na przeszkolenie.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content