Medalistka Igrzysk w Pekinie wzmocni KTS!

Tak utytułowanej zawodniczki w polskiej lidze jeszcze nie było. Trener i menedżer KTS-u po raz pierwszy zdecydował się sięgnąć po kogoś z tak wysokiej półki, a wybór padł na reprezentantkę Korei Południowej, defensorkę Park Mi Young – brązową medalistkę Igrzysk Olimpijskich w Pekinie.

– To była przemyślana decyzja niejako reakcja na wzmocnienia innych klubów, głównie Sochaczewa. Powiedziałbym nawet, że ten ruch został wymuszony przez działania konkurencji, a nie jest fanaberią z nadmiaru środków. Park jest bardzo dobrą zawodniczką, dla której głównym celem będzie Puchar ETTU, w którym chcielibyśmy utrzymać dotychczasowy poziom, ale z pewnością nie zrezygnuję z szansy pokazania jej w ekstraklasie – mówi szkoleniowiec.

30-letnia Park Mi Young jest drugą w hierarchii reprezentantką Korei, zajmuje 20. w światowym rankingu, a z ostatnich mistrzostw świata w Holandii przywiozła brązowy medal.

Na tym roszady w szeregach KTS-u się nie skończyły. Z Gorzovii Gorzów trafiła do Tarnobrzega Chinka Liu Li, a z Magellana Łódź, przedostatniej drużyny ubiegłego sezonu, juniorka Katarzyna Ślifirczyk. Dla 18-latki zmiana barw klubowych to tylko formalność, gdyż od jesieni trenowała już w Tarnobrzegu.

–Myślimy, aby drużynie zapewnić także jakieś zaplecze, stąd powoli do zespołu będzie wprowadzana Ślifirczyk. Zależało mi także na wzmocnieniu grupy treningowej z powodu awansu Li Qian na olimpiadę, ale zdrowa wewnętrzna rywalizacja podnosi także poziom całej drużyny, więc wszystkie dziewczyny powinny na tym skorzystać – dodaje Zbigniew Nęcek.

Najważniejsze sukcesy Park Mi Young:

brązowa medalistka IO w Pekinie (2008) w drużynie, brązowa medalistka mistrzostw świata w grze podwójnej z Zagrzebia (2007), Jokohamy (2009) i Rotterdamu (2011); zwyciężczyni zawodów Pro Tour w Japonii i Chile w singlu i kilku turniejów tej rangi w deblu, w tym Pro Tour Grand Finals w Seulu (2010).

źródło: http://kts-tarnobrzeg.pl/blog/

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content