Remont mostu w Nagnajowie potrwa do 16 sierpnia br.

Oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Rzeszowie podpisał umowę na remont awaryjny mostu przez rz. Wisła w Nagnajowie. Wykonawcą prac będzie Przedsiębiorstwo Robót Mostowych „Mosty-Łódź” S.A. Wartość umowy to 1,7 mln zł. Przywrócenie pełnego ruchu na obiekcie planowane jest jeszcze przed 1. września br.

Wykonawca aktualnie przygotowuje projekt, po zatwierdzeniu którego rozpocznie prace remontowe. W zakres robót wchodzi wykonanie tymczasowej podpory w celu podparcia ustroju i rozpoczęcia wymiany uszkodzonych elementów stalowych mostu.

Zgodnie z zawartą umową Wykonawca ma wykonać prace remontowe, w tym wymianę uszkodzonych elementów mostu oraz przywrócić obiektowi właściwe parametry użytkowe (sprzed kolizji) w terminie do 16 sierpnia br. Warty podkreślenia jest fakt, iż projekt będzie uwzględniał dopuszczenie ruchu kołowego po moście w trakcie realizacji robót, z okresowymi wyłączeniami z ruchu na czas wymiany głównych elementów nośnych konstrukcji.

Bezpośrednio po zakończeniu robót zostanie wykonane próbne obciążenie mostu dla sprawdzenia stanu przęsła i poprawności wykonanych robót remontowych. Po uzyskaniu pozytywnych wyników próbnego obciążenia obiekt zostanie udostępniony dla ruchu pojazdów, w tym ciężarowych.

_________________________

Przypomnijmy, że 31 maja 2011 roku około godziny 11.00 miał miejsce wypadek na moście przez rzekę Wisłę w miejscowości Nagnajów w km 126+729 drogi krajowej nr 9 Radom – Barwinek. Kierujący samochodem ciężarowym z naczepą wypełnioną kruszywem, w wyniku prawdopodobnie pęknięcia opony, nie zapanował nad pojazdem i uderzył w prawą stronę ramy portalowej konstrukcji kratownicy mostu. Na skutek powstałych uszkodzeń konstrukcji, obiekt został wstępnie całkowicie zamknięty dla ruchu.

Po wykonaniu ekspertyzy mostu, mającej na celu ocenę uszkodzenia konstrukcji, dopuszczono ruch kołowy po moście dla pojazdów do 3,5 t. Pojazdy o większym tonażu kierowane są na najbliższy most w Sandomierzu, a następnie na DK77 przez Stalową Wolę, Nisko i dalej krajową „dziewiętnastką” w kierunku Rzeszowa.

źródło: www.gddkia.gov.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content