Sześciu dyrektorów tarnobrzeskich placówek oświatowych straciło stanowiska

Kilka dni temu zakończyły się konkursy na stanowiska dyrektorów w czterech przedszkolach, dwóch szkołach podstawowych oraz czterech szkołach ponadgimnazjalnych. Stanowisko dyrektora stracił m.n. Dariusz Bożek, wieloletni szef tarnobrzeskiego liceum ogólnokształcącego im. M Kopernika.

Nowym dyrektorem popularnego „Kopernika” zostanie Tomasz Stróż. W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1, długoletniego dyrektora Tadeusza Nowaka zastąpi Piotr Wałcerz. W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 miejsce Marzeny Jarosz zajmie Marek Szczytyński. „Fotel dyrektorski” zachował natomiast Robert Stawowy, z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3.

Konkurs na nowego dyrektora przeprowadzono także w szkołach podstawowych nr 3 i 4. W popularnej „trójce” miejsce Anny Czaplińskiej, która jest naczelnikiem Wydziału Edukacji, Zdrowia, Kultury i Sportu Urzędu Miasta, zajmie Aneta Martyniuk. W „czwórce” nowym dyrektorem została Anna Burda, dotychczasowa wicedyrektorka w Szkole Podstawowej nr 10.

Nowego dyrektora będzie mieć Przedszkole nr 17, ponieważ dotychczasowa dyrektorka, Zofia Kupiec, odeszła na emeryturę. Jej miejsce zajmie Dorota Poniatowska. Zmian nie będzie w przedszkolach nr 3, 4 i 9.

Wyborów nowych dyrektorów dokonała dziewięcioosobowa Komisja: 3 os. z Urzędu Miasta, 2 os. z rzeszowskiego Kuratorium Oświaty i po 1 głosie z Rady Pedagogicznej danej placówki, Rady Rodziców, NSZZ Solidarność i Związku Nauczycielstwa Polskiego.

info: Urząd Miasta Tarnobrzeg

foto: http://zso.ath.cx/#/nowosci/index

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
mieczysław
12 lat temu

„konkursy” śmiech na sali

ściema
12 lat temu

„Konkursy” takie same jak za poprzedniej władzy. Po co „to” organizować skoro i tak „wygrywają” je osoby bliskie władzy.

Malwina
12 lat temu

ano po to by w statystyce byli też poszkodowani

tbg
12 lat temu

Pani Burda powinna juz siedziec na emeryturze, no cóz układ, układ ,układ………………żenada!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Postaw mi kawę na buycoffee.to
4
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content