Sześciu dyrektorów tarnobrzeskich placówek oświatowych straciło stanowiska

Kilka dni temu zakończyły się konkursy na stanowiska dyrektorów w czterech przedszkolach, dwóch szkołach podstawowych oraz czterech szkołach ponadgimnazjalnych. Stanowisko dyrektora stracił m.n. Dariusz Bożek, wieloletni szef tarnobrzeskiego liceum ogólnokształcącego im. M Kopernika.

Nowym dyrektorem popularnego „Kopernika” zostanie Tomasz Stróż. W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1, długoletniego dyrektora Tadeusza Nowaka zastąpi Piotr Wałcerz. W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 miejsce Marzeny Jarosz zajmie Marek Szczytyński. „Fotel dyrektorski” zachował natomiast Robert Stawowy, z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3.

Konkurs na nowego dyrektora przeprowadzono także w szkołach podstawowych nr 3 i 4. W popularnej „trójce” miejsce Anny Czaplińskiej, która jest naczelnikiem Wydziału Edukacji, Zdrowia, Kultury i Sportu Urzędu Miasta, zajmie Aneta Martyniuk. W „czwórce” nowym dyrektorem została Anna Burda, dotychczasowa wicedyrektorka w Szkole Podstawowej nr 10.

Nowego dyrektora będzie mieć Przedszkole nr 17, ponieważ dotychczasowa dyrektorka, Zofia Kupiec, odeszła na emeryturę. Jej miejsce zajmie Dorota Poniatowska. Zmian nie będzie w przedszkolach nr 3, 4 i 9.

Wyborów nowych dyrektorów dokonała dziewięcioosobowa Komisja: 3 os. z Urzędu Miasta, 2 os. z rzeszowskiego Kuratorium Oświaty i po 1 głosie z Rady Pedagogicznej danej placówki, Rady Rodziców, NSZZ Solidarność i Związku Nauczycielstwa Polskiego.

info: Urząd Miasta Tarnobrzeg

foto: http://zso.ath.cx/#/nowosci/index

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
mieczysław
9 lat temu

„konkursy” śmiech na sali

ściema
9 lat temu

„Konkursy” takie same jak za poprzedniej władzy. Po co „to” organizować skoro i tak „wygrywają” je osoby bliskie władzy.

Malwina
9 lat temu

ano po to by w statystyce byli też poszkodowani

tbg
9 lat temu

Pani Burda powinna juz siedziec na emeryturze, no cóz układ, układ ,układ………………żenada!!!!!!!!!!!!!!!!!!

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content