LADY PANK gwiazdą sobotnich obchodów Dni Baranowa (fotoreportaż)

Dni Baranowa odbyły się w miniony weekend, 2-3 lipca. Gwiazdą tegorocznych obchodów święta miasta była legenda polskiej sceny rockowej, zespół Lady Pank. Imprezę zorganizowali: Urząd Miasta i Gminy w Baranowie Sand. oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury.

STRONGMENI Z WOLI BARANOWSKIEJ

Pierwszy dzień świętowania otworzyły zawody sportowe, o tytuł Gminnych Strongmenów walczyli mężczyźni z terenu Baranowa Sandomierskiego. Kilkuosobowe grupy reprezentujące swoje miejscowości rywalizowały w konkurencjach, w których należało wykazać się siłą i sprytem.

Niekwestionowanym zwycięzcą tegorocznych zawodów okazała się drużyna z Woli Baranowskiej, drugie miejsce zajęli siłacze z Suchorzowa, a trzecie z Siedleszczan. Puchary i dyplomy Strongmenom wręczyli: Jacek Hynowski, Burmistrz Miasta i Gminy Baranów Sandomierski – główny organizator Dni Baranowa Sandomierskiego oraz Piotr Chwałek gospodarz imprezy a zarazem Przewodniczący osiedla Baranów Sandomierski. Zwycięski zespół od organizatorów otrzymał w nagrodę skrzynkę złotego napoju.

MŁODE TALENTY NA SCENIE

Jako pierwszy na scenie w sobotnie popołudnie wystąpił tarnobrzeski zespół Fallen Halo. Panowie na publiczności, szczególnie tej nastoletniej zrobili piorunujące wrażenie. Młodzi ludzie doskonale bawili się przy mocnych rytmach zespołu. Tuż po nich na scenę wkroczyła rockowa grupa Jakckknife ze Stalowej Woli. Zespół istnieje dopiero 3 lata, na swoim koncie ma już kilka sukcesów, w ubiegłym roku zdobyli pierwsze miejsce na , zdążyli wydać płytę a nawet nagrać teledysk.

Tuż przed gwiazdą wieczoru na scenie wystąpiła uczestniczka programu Mam Talent, Klaudia Stabik, która zaśpiewała znane i lubiane polskie piosenki.

JESTEŚ IDOLEM, WIELBI CIĘ TŁUM

W końcu na scenie pojawili się oni. Lady Pank, to na nich czekał tłum ludzi. Publiczność szalała i wraz z wokalistą, Janem Borysewiczem śpiewała znane przeboje: „Zamki na piasku”, „Marchewkowe pole”, „Kryzysowa narzeczona”, „Tańcz głupia tańcz „Zawsze tam gdzie ty” oraz wiele innych.
Publiczność nie pozwoliła zejść szybko ze sceny „specjalistom od przebojów”. Na pożegnanie grupa zagrała jeszcze cztery utwory. Po koncercie panowie rozdawali autografy licznie zgromadzonym fanom. Sobotnią noc zakończyła dyskoteka pod gwiazdami.

ŚWIĘTO W DESZCZU

Niedziela. Drugi dzień świętowania. Wszystko przygotowane i dopięte na ostatni guzik, a tu… deszcz. Jednakże ten nie odstraszył zwolenników dobrej zabawy.
Na tych, którzy przyszli czekało mnóstwo atrakcji. Swoje stoisko przygotowały amazonki ze Stowarzyszenia „Pomocna Dłoń”. Panie sprzedawały losy za jedyne 3 zł, każdy los wygrywał, – pieniądze, które tu zbierzemy przeznaczymy na leczenie i rehabilitacje naszych koleżanek – mówiły amazonki.

Mimo wciąż padającego deszczu dla wszystkich otwarte były ogródki gastronomiczne. Pod parasolami i specjalnie rozłożonymi namiotami można było spokojnie spędzić niedzielne popołudnie.

LUDZIE Z PASJĄ

Nieodłącznym elementem Dni Baranowa Sandomierskiego jest Jarmark Ludzi z Pasją, który rokrocznie skupia coraz więcej artystów z całego regionu. – Chcieliśmy, aby osoby, które tu przyjeżdżają mogły poznać lokalnych twórców i ich dzieła. Jarmark to spotkanie, podczas którego artyści mogą wymienić się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami. – mówi Krzysztof Pitra, pomysłodawca jarmarku.

W tym roku ze swoimi pracami przyjechali artyści z Rzeszowa, Brzostowa, Tarnobrzega i Gorzyc. Nie mogło zabraknąć artystów z Baranowa Sandomierskiego, wśród których ze swoimi pracami prezentowały się Lasowiaczki z Baranowa Sandomierskiego, które oprócz wycinanek i haftów przygotowały, lasowiackie jadło. Stoisko cieszyło się największym zainteresowaniem, a szefowa zespołu Hanna Rzeszut zapraszała zziębniętych na ciepłą herbatę oraz degustację sera i swojskiego masła z chlebem.

– Musita wiedzić, że u nos jest najlepsze jedzenie, bo naturalne bez żodnych konserwantów – zachwalała ikona Baranowa Sandomierskiego.

Wyroby z ceramiki, obrazy, hafty i wiele innych na swoim stoisku wystawiły Warsztaty Terapii Zajęciowej w Baranowie Sandomierskim – te wszystkie prace wykonują nasi podopieczni. Pieniądze, które zbierzemy dziś ze sprzedaży przeznaczymy na zakup materiałów plastycznych – wyjaśniał Jacek Kubacki, psycholog i opiekun terapeutyczny w WTZ.

Wśród lokalnych artystów znalazła się także Albina Róg, która prezentowała florografy, czyli obrazy zrobione z zasuszonych ziół, traw i kwiatów.

– Na bazie tegorocznego Jarmarku przygotowujemy katalog, w którym znajdą się zdjęcia prac wzbogacone informacjami o twórcach, którzy zaszczycili nas swoja obecnością – mówi Teresa Pitra, pomysłodawczyni projektu.

GUSŁA I INNE LASOWIACKIE CUDA

Niedzielne popołudnie na scenie – otworzyły przedszkolaki, które prezentowały przygotowany program artystyczny. Po maluchach na scenie pojawili się: Zespół Pieśni i Tańca Chorzelowiacy oraz Zespół Obrzędowy Lasowiaczki. Chorzelowiacy śpiewali i tańczyli tradycyjne polskie kujawiaki i polonezy, natomiast Lasowiaczki przeniosły publiczność w świat czarów i magii.

TALENTY Z MGOK-U

Po nich scenę przejęły zespoły Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Baranowie Sandomierskim. Ze swoim programem prezentowały się Perełki, dla których układy choreograficzne przygotowała Katarzyna Gwoździowska oraz Nowe Brzmienie, – czyli studio wokalne, którym opiekuje się Bożena Mazur.

Jednym słowem było muzycznie i tanecznie i choć deszcz wciąż padał to, co raz więcej osób gromadziło się wokół sceny.

ROCKOWO I DYSKOTEKOWO

W ten wieczór wszyscy czekali na występ gwiazd. Małgorzata Ostrowska wspaniale bawiła publiczność, przypominając piosenki Lombardu, ale też wykonując swoje najnowsze utwory. Po niej scenę przejęli pochodzący z Monachium, muzycy z Saragossa Band. Dni Baranowa Sandomierskiego zakończył pokaz sztucznych ogni.

źródło: www.baranowsandomierski.pl

foto: Tomasz Młyniec

foto główne/fotoreportaż: Rafał Rozmus

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content