Areszt dla sprawcy rozboju

Dwa miesiące spędzi w odosobnieniu 23-letni mieszkaniec Tarnobrzega. Mężczyzna podejrzany jest o dokonanie rozboju i przywłaszczenie telefonu komórkowego 37- latka, którego przypadkowo poznał w lokalu. Wczoraj, Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu na wniosek Policji i Prokuratury zastosował wobec Piotra K. tymczasowy areszt. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 12.

Zdarzenie rozegrało się kilka dni temu na ulicy Wyspiańskiego w Tarnobrzegu. 37- letni mężczyzna tego wieczora wybrał się do jednego z tarnobrzeskich lokali. Tam zamówił alkohol i w samotności „raczył” się trunkiem. Po pewnym czasie do jego stolika przysiadł się nie znany mu wcześniej młody człowiek. 37 – latek zaproponował mu wspólne spożywanie alkoholu. Po kilku godzinach biesiadowania obaj mężczyźni opuścili lokal.

Ich zamiarem było kupić jeszcze alkohol i wypić go na świeżym powietrzu. W tym celu obaj biesiadnicy udali się w kierunku ulicy Wyspiańskiego. Gdy przeszli kilkanaście metrów, młody człowiek poprosił mężczyznę o użyczenie mu telefonu komórkowego. Człowiek ten tłumaczył, iż musi powiadomić swoją dziewczynę o późniejszym powrocie do domu. 37 – latek wyciągnął z kieszeni telefon komórkowy i dał młodemu mężczyźnie.

Okazało się wtedy, że młody człowiek jest rabusiem. Po wykonaniu rozmowy telefonicznej sprawca używając przemocy wobec 37 – latka, przewrócił go na chodnik kradnąc mu portfel, w którym pokrzywdzony miał dokumenty, karty bankomatowe oraz 90 złotych. Napastnik z łupami uciekł z miejsca zdarzenia. Zabrał też telefon komórkowy.

Pokrzywdzony o zdarzeniu powiadomił policjantów. Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli poszukiwania rabusia. W celu wykrycia sprawcy rozboju, policjanci rozpoczęli czynności operacyjno – śledcze. Po kilku dniach ich praca przyniosła efekty. Ustalili, że przyjaciółka złodzieja skradziony przez niego telefon sprzedała po zaniżonej cenie znajomemu. 1 lipca funkcjonariusze zapukali do mieszkania kobiety. Została zatrzymana. To 22 – letnia mieszkanka powiatu sandomierskiego.

Policjanci ustalili nabywcę skradzionego telefonu. Po krótkim czasie został on odzyskany. W tej sprawie 22- latka została przesłuchana. Policjanci przedstawili jej zarzut paserstwa. Policjanci prowadząc czynności wykrywcze ustali, gdzie ukrywa się sprawca rozboju. Jeszcze tego dnia został zatrzymany. Rabusiem okazał się 23 – letni mieszkaniec Tarnobrzega. Mężczyzna znany jest policjantom z bogatej przeszłości kryminalnej.

źródło: www.podkarpacka.policja.gov.pl

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content