Prezydent Tarnobrzega: Nie rozbierajcie opaski!

Przeciwko planowanej rozbiórce wału opaskowego w Koćmierzowie – stanowczo protestuje Prezydent Tarnobrzega Norbert Mastalerz. Likwidacja dodatkowego zabezpieczenia w czasie zagrożenia powodziowego jest dużym błędem – uważa prezydent.

Świętokrzyski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Kielcach chce w najbliższym czasie rozebrać wał opaskowy w Koćmierzowie – czyli w miejscu, gdzie rok temu Wisła przerwała wał zalewając Tarnobrzeg i Sandomierz.

– Opaska stanowi dodatkowe zabezpieczenie przed powodzią. Jej likwidacja właśnie teraz, w czasie zagrożenia kolejnym kataklizmem, jest dużym błędem – uważa Norbert Mastalerz.

Prezydent w piśmie do dyrektora ŚZMiUW zaprotestował przeciwko likwidacji opaski do czasu zakończenia prac podwyższających obwałowania Wisły na odcinku Tarnobrzeg – Sandomierz.

Przypomnijmy, że stan wody w Wiśle jest określany jako wysoki.

W Sandomierzu, gdzie dokonuje się pomiarów, wynosił w czwartek 331 cm, wzrastając w ciągu ostatniej doby o 23 cm (a w ciągu ostatniego tygodnia o ponad 2 metry! ). Stan ostrzegawczy w tym miejscu wynosi 420 cm, a alarmowy 610 cm.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content