Ruch jednokierunkowy nad Jeziorem obowiązuje również rowerzystów

Ruch jednokierunkowy, czyli wjazd wyłącznie od strony tarasu widokowego na teren Jeziora Tarnobrzeskiego obowiązuje zarówno samochody, jak i rowery. Poniżej przedstawiamy argumentację tej decyzji, nadesłaną na adres redakcji przez Dyrektora Kancelarii Prezydenta Miasta, Wojciecha Malickiego.

„Plan organizacji ruchu w tym miejscu przygotowywał zespół fachowców, który wnikliwie rozważał kilka wariantów, w tym także umożliwienie rowerzystom jazdy w obu kierunkach.

Jest oczywistym, że przy wyborze obowiązującego wariantu zadecydowała opinia policjantów – doświadczonych specjalistów od ruchu drogowego, którzy uznali, że najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie ruch jednokierunkowy obowiązujący wszystkich użytkowników ruchu.

Zdajemy sobie sprawę, że nie jest to rozwiązanie idealne, ale biorąc pod uwagę obecny stan infrastruktury komunikacyjnej na jeziorem – najlepsze z możliwych. Bo zdrowie i życie jest najważniejsze.

Informuję również, że Pan Prezydent Norbert Mastalerz postanowił, iż od dzisiaj – osoby niepełnosprawne posiadające tzw. kartę parkingową (czyli uprawniającą do parkowania aut w miejscach dla nich przeznaczonych) są zwolnione z opłaty wjazdowej na teren Jeziora Tarnobrzeskiego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content