Zatrzymani sprawcy nocnego rozboju w parku

Kary nawet do 12 lat pozbawienia wolności grożą trzem mieszkańcom Tarnobrzega którzy pobili i okradli przypadkowo poznanego na ulicy, 28-letniego mieszkańca Warszawy. Łupem rabusiów padło ponad 6 tysięcy złotych oraz telefon komórkowy.

Do rozboju,doszło w nocy 13 lipca br. w Tarnobrzegu. Po godzinie 3 nad ranem, funkcjonariusze pełniący służbę na terenie miasta, zastali powiadomieni przez 28-letniego mieszkańca Warszawy o pobiciu go przez trzech przypadkowo poznanych mężczyzn, z którymi klika godzin wcześniej spożywał alkohol.

Policjanci wyjaśniając okoliczności zdarzenia ustalili, że trzej mieszkańcy Tarnobrzega wracając z lokalu znajdującego się przy placu Bartosza Głowackiego zostali zaczepieni przez nieznanego im mężczyznę, który zapytał ich o pobliskie lokale. Podczas rozmowy 28-latek zaproponował mężczyznom wspólne wypicie alkoholu. Tarnobrzeżanie przystali na tą propozycję. W tym celu udali się na pobliską stację paliw. Tam mężczyźni zakupili różnego rodzaju alkohol, soki oraz przekąski. Potem udali się do parku, gdzie rozpoczęli zakrapianą imprezę.

W trakcie spożywania alkoholu pomiędzy mężczyznami doszło do sprzeczki, która nieoczekiwanie przerodziła się w szarpaninę. Tarnobrzeżanie rzucili się na 28-latka, bijąc go po całym ciele, ukradli mu pieniądze w kwocie 6 100 złotych oraz telefon komórkowy i kartę bankomatową. Rabusie z łupem uciekli w kierunku pobliskiego osiedla, weszli do klatki schodowej, i tam podzielili się pieniędzmi.

Prowadząc czynności operacyjne kryminalni, szybko ustalili tożsamość mężczyzn. Jeszcze tego samego dnia zostali oni zatrzymani. Okazali się nimi trzej mieszkańcy Tarnobrzega w wieku 20 i 22 – lata.

W czwartek policjanci prowadząc czynności procesowe odzyskali skradziony telefon oraz część gotówki. Młodzi mężczyźni usłyszeli zarzuty. Przyznali się oni do popełnionego przestępstwa. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 12.

Prokuratura Rejonowa w Tarnobrzegu, po zapoznaniu się z materiałem dowodowym, zastosowała wobec podejrzanych mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz poręczenia majątkowego po 4 tysiące złotych.

źródło: Policja Tarnobrzeg

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content