Sandomierz w japońskim przewodniku

W ubiegły weekend (22-23 lipca br.), w Sandomierzu gościli japońscy dziennikarze, którzy zbierali materiał do monograficznego przewodnika po Polsce w języku japońskim. Sandomierz, jako jedyny ze Świętokrzyskiego zostanie uwzględniony w przewodniku turystycznym z serii „Gem Stone”. Wydawnictwo ukaże się pod koniec tego roku lub na początku przyszłego.

Przewodnik „Gem Stone” jest bardzo popularny w Japonii i zawiera fotografie wysokiej jakości, a także atrakcje i ciekawostki turystyczne danego regionu.

Japońscy reporterzy będą przebywać na terenie osiem województw. Dobór miejscowości został skonsultowany z Polskim Ośrodkiem Informacji Turystycznej w Tokio. W sobotę, reporterzy Itsuko Seki i Taizo Takei zwiedzili najpiękniejsze zabytki Sandomierza między innymi kościół św. Jakuba, Zamek Królewski, Bazylikę Katedralną, a także Bramę Opatowską, Dom Długosza, Wąwóz Królowej Jadwigi.

Goście z Japonii mieli okazję spróbować regionalnych specjałów kulinarnych. W programie przewidziane było również spotkanie tworzącą gobeliny, Alicją Aleksandrowicz oraz Cezarym Łutowiczem, artystą wykonującym biżuterię z krzemienia pasiastego.

Japońscy dziennikarze byli pod dużym wrażeniem piękna Sandomierza. – Cieszę się, że mogliśmy poznać to miejsce. Usłyszałam o Sandomierzu od naszych polskich znajomych, którzy opowiadali nam o serialu, który jest tutaj kręcony – powiedziała Itsuko Seki.

foto&źródło: UM Sandomierz

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content