Tarnobrzeskie osiedla po wczorajszej ulewie (fotoreportaż oraz video HD)

Burze połączone z intensywnymi opadami przeszły wczoraj m.in. nad Tarnobrzegiem. W nocy spadło 140 mm wody na metr kwadratowy. Podtopienia dotyczyły głównie osiedli: Wielowieś, Sobów, Sielec i Zakrzów. W wielu miejscach utworzyły się zastoiska wody.

– W Tarnobrzegu podtopionych zostało ponad 200 domostw. Przy wypompowaniu wody pracuje ok. 100 strażaków, którzy dysponują 40 pompami – powiedział rzecznik prezydenta miasta Wojciech Malicki.

Prezydent Tarnobrzega Norbert Mastalerz, Komendant PSP w Tarnobrzegu Andrzej Babiec oraz Bogdan Kuliga- Zastępca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP po wspólnych rozmowach z zarządem firmy Pilklington postanowili, iż nagromadzona woda z terenu osiedla Wielowieś po wczorajszej nawałnicy odprowadzona zostanie na teren sandomierskiej huty szkła, do specjalnego zbiornika retencyjnego a następnie zostanie zrzucona z tegoż zbiornika do Wisły.

Zabieg ma na celu szybkie unormowanie sytuacji w podtopionej części Tarnobrzega. Na miejscu pracują 53 pompy szlamowe oraz 9 pomp wysokowydajnościowych z terenu całego Województwa Podkarpackiego.

-Powoli opanowujemy sytuację w mieście. Jesteśmy w stałym kontakcie z Komendantem Wojewódzkim PSP i mamy zapewnienie, że jeśli będzie taka potrzeba dostaniemy dodatkowy sprzęt -stwierdził Prezydent Norbert Mastalerz.

Po zakończeniu prac związanych z wypompowywaniem nagromadzonej wody, udrożnieniu przepustów drogowych i studzienek kanalizacyjnych, rozpocznie się szacowanie strat, które mogą być znaczne, gdyż w przypadku niektórych posesji woda wdarła się bezpośrednio do domów.

Na rzekach województwa podkarpackiego w dalszym ciągu w związku z prognozowanymi nadal opadami, lokalnie o charakterze burzowym poziom wody układać się będzie w strefie stanów wysokich oraz na granicy stanów wysokich i średnich, przekraczając lokalnie stany ostrzegawcze.

info: UM Tarnobrzeg

foto&video: Agnieszka Nycz

Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
dominika
9 lat temu

To zdjęcie chyba nie jest aktualne,co???

Zenon
9 lat temu

Niestety nie…

ania
9 lat temu

pięknie pracuje nasza straż pożarna 2.02 min 🙂

obserwator
9 lat temu

140 mm na mk- tego nie wytrzymała by żadna studzienka, nie dziwne, że tak to się skończyło

Wojtek
9 lat temu

Przewalone mieszkać w takim miejscu, jak nie rozerwany wał, powódź i zalane domy to popada i też zaleje, współczuję ludziom co tam mieszkają. To nie jest najlepsze miejsce do mieszkania, ci co tam mieszkali od dziada pradziada to trudno taki los ale ci co sami się w te rejony wpakowali i to za nie małą kasę (kupili i postawili tam chałupy) to dopiero mają przechlapane…ehh

nazwisko
9 lat temu

Ta muzyka chyba nie na miejscu.

7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content