Tarnobrzeskie osiedla po wczorajszej ulewie (fotoreportaż oraz video HD)

Burze połączone z intensywnymi opadami przeszły wczoraj m.in. nad Tarnobrzegiem. W nocy spadło 140 mm wody na metr kwadratowy. Podtopienia dotyczyły głównie osiedli: Wielowieś, Sobów, Sielec i Zakrzów. W wielu miejscach utworzyły się zastoiska wody.

– W Tarnobrzegu podtopionych zostało ponad 200 domostw. Przy wypompowaniu wody pracuje ok. 100 strażaków, którzy dysponują 40 pompami – powiedział rzecznik prezydenta miasta Wojciech Malicki.

Prezydent Tarnobrzega Norbert Mastalerz, Komendant PSP w Tarnobrzegu Andrzej Babiec oraz Bogdan Kuliga- Zastępca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP po wspólnych rozmowach z zarządem firmy Pilklington postanowili, iż nagromadzona woda z terenu osiedla Wielowieś po wczorajszej nawałnicy odprowadzona zostanie na teren sandomierskiej huty szkła, do specjalnego zbiornika retencyjnego a następnie zostanie zrzucona z tegoż zbiornika do Wisły.

Zabieg ma na celu szybkie unormowanie sytuacji w podtopionej części Tarnobrzega. Na miejscu pracują 53 pompy szlamowe oraz 9 pomp wysokowydajnościowych z terenu całego Województwa Podkarpackiego.

-Powoli opanowujemy sytuację w mieście. Jesteśmy w stałym kontakcie z Komendantem Wojewódzkim PSP i mamy zapewnienie, że jeśli będzie taka potrzeba dostaniemy dodatkowy sprzęt -stwierdził Prezydent Norbert Mastalerz.

Po zakończeniu prac związanych z wypompowywaniem nagromadzonej wody, udrożnieniu przepustów drogowych i studzienek kanalizacyjnych, rozpocznie się szacowanie strat, które mogą być znaczne, gdyż w przypadku niektórych posesji woda wdarła się bezpośrednio do domów.

Na rzekach województwa podkarpackiego w dalszym ciągu w związku z prognozowanymi nadal opadami, lokalnie o charakterze burzowym poziom wody układać się będzie w strefie stanów wysokich oraz na granicy stanów wysokich i średnich, przekraczając lokalnie stany ostrzegawcze.

info: UM Tarnobrzeg

foto&video: Agnieszka Nycz

Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
dominika
11 lat temu

To zdjęcie chyba nie jest aktualne,co???

Zenon
11 lat temu

Niestety nie…

ania
11 lat temu

pięknie pracuje nasza straż pożarna 2.02 min 🙂

obserwator
11 lat temu

140 mm na mk- tego nie wytrzymała by żadna studzienka, nie dziwne, że tak to się skończyło

Wojtek
11 lat temu

Przewalone mieszkać w takim miejscu, jak nie rozerwany wał, powódź i zalane domy to popada i też zaleje, współczuję ludziom co tam mieszkają. To nie jest najlepsze miejsce do mieszkania, ci co tam mieszkali od dziada pradziada to trudno taki los ale ci co sami się w te rejony wpakowali i to za nie małą kasę (kupili i postawili tam chałupy) to dopiero mają przechlapane…ehh

nazwisko
11 lat temu

Ta muzyka chyba nie na miejscu.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
7
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content