Pyszniak: Jesteśmy zaskoczeni decyzją PLK, oczywiście złożymy odwołanie”

Prezes koszykarskiego klubu Siarka Tarnobrzeg, którego wniosek o przyznanie licencji na grę w Tauron Basket Lidze został odrzucony, zapowiada złożenie odwołania do Komisji Odwoławczej PZKosz. Pismo ma zostać wysłane na początku tygodnia.

– Wszyscy w klubie jesteśmy bardzo zaskoczeni decyzją władz o negatywnej weryfikacji już na pierwszym etapie starań o licencję. Wcześniej nie dostawaliśmy żadnych sygnałów, że coś może być nie tak. Dlatego tym większe nasze zaskoczenie. Oczywiście w odpowiednim czasie złożymy odwołanie. Liczymy, że uda nam się przekonać jeszcze zarząd ligi – mówi Zbigniew Pyszniak, prezes Siarki.

Siarka Tarnobrzeg nie dostarczyła w terminie odpowiedniego zaświadczenia z Urzędu Skarbowego. Klub złożył to zaświadczenie jako ASK Siarka Tarnobrzeg, ale niedawno klub przerodził się w spółkę akcyjną i potrzebny jest nowy dokument właśnie na ten podmiot. Klub zamierza wysłać brakujące dokumenty na początku tygodnia.

___________________________________

W ramach pierwszego etapu weryfikacji licencyjnej kluby PLK miały – zgodnie z zapisami Regulaminu Rozgrywek PLK – przedstawić do dnia 15 lipca m.in. oświadczenia o rozliczeniu z zawodnikami i trenerami, o braku zaległości w ZUS i Urzędzie Skarbowym. Do pierwszego etapu przystąpiło 15 klubów.

info: PLK

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zenon
12 lat temu

Boguś Jarek podobno już zaprojektował nowe logo, wiec jestem optymistą. Zresztą rozgrywki w kraju nauczyły mnie aby do spaw licencyjnych podchodzić z dużym dystansem.

Tbg_qp
12 lat temu

Domyślałem się, iż to nic poważnego, prasa z najmniejszej pierdoły próbuje zrobić sensację. Dobrze, że treść zaświadczenia jest ok, US wyda kolejne zaświadczenie i będzie licencja.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content