22-26.08 (poniedziałek-piątek) Warsztaty bluesowe w Sandomierzu

W programie warsztatów przewidzianych jest ok.3 godzin dziennie zajęć w klasach instrumentalnych, 1,5 godziny dziennie zajęć w zespołach oraz conocne jam session. Udział w warsztatach jest płatny.

Uczyć będą:

Paweł Kłeczek – kompozytor, gitarzysta. Pochodzący z Sandomierza, absolwent tamtejszego liceum, uczył się w Kieleckiej PSM II st. na gitarze klasycznej w klasie prof. Wojciecha Lipińskiego. W 2010 ukończył Akademię Muzyczna im. Karola Szymanowskiego na Wydziale Kompozycji, Edukacji, Interpretacji i Jazzu, kierunku „jazz i muzyka estradowa“ i specjalności – gitarze.

Od 2009 roku prowadzi studio kompozytorskie Dead Man Music tworzące muzykę do filmów i przedstawień teatralnych. Obecnie studio jest w trakcie realizacji projektu autorskiego performance’u pt. „Ból“. Współtworzył tło muzyczne do autorskich wierszy Małgorzaty Lebdy i Kamili Szutowskiej (premierowe wykonanie na festiwalu Bieszczadzkie Anioły w Dołżycy). Jako gitarzysta współpracuje z jazz-rockową formacją Oddlot, dla którego również komponuje. Współpracował m. in. z Bartkiem Szymoniakiem (wokalista „Sztywny Pal Azji“), czy Tomaszem Mądzielewskim (projekt „Rock Loves Chopin, Wojtek Pilichowski). Jest laureatem festiwalu gitarzystów rockowych w Gołdapii w 2010 r. (wyróżnienie).

Ewa Wyszyńska – absolwentka Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, na kierunku wokalistyki jazzowej, w klasie Beaty Przybytek, a także Krakowskiej Szkoły Jazzu. Od lat aktywna uczestniczka międzynarodowych warsztatów jazzowych (Dania, Czechy, Litwa, Polska), gdzie głos, a także umiejętności interpretacyjne szkoliła pod okiem m.in. Ewy Bem, Lory Szafran,
Janusza Szroma, Karen Edwards czy Miriam Bale. Współtwórczyni wielu projektów muzycznych, związanych głównie z krakowską sceną muzyczną m.in. Five Thoughts, Nevada, Ewa Wyszyńska Quartet. Od pięciu lat współpracuje z big bandem Andreas Woak Big Band.

Darek Świtalski – pochodzi z Płocka, z rodziny, w której muzyka była obecna od zawsze. Jako czternastolatek zaczynał na warsztach muzycznych, m.in. w Gdyni i w Bolesławcu, gdzie uczestniczył w zajęciach powadzonych przez „basowych” guru: Krzysztofa Ścieranskiego, Wojtka Pilichowskiego, Tomasza Grabowego i Piotra Żaczka. W 2006 roku wyjechał do Irlandii. Przez dwa lata pobytu w mieście
Cork zetknął się z muzyczną, ciężką pracą, nie tylko w studiu nagraniowym, ale i na planie teledysku promującego płytę Braiana Hanlona „Switched – What Was”. To właśnie tam poczuł, że jego granie zaczyna nabierać kolorów, że w końcu „mówi dźwiękami” i to tymi, którymi chce. Koledzy z branży często nazywają taki stan „otwarciem głowy”. Jak sam artysta powiada: „Cieszy mnie każda nuta, nieważne, czy gram wielotaktowe solo czy prosty podkład, zawsze czuję moc zaklętą w tych niskich częstotliwościach. Kiedy jeszcze dodam do tego wszystkich fantastycznych ludzi, jakich poznałem i
miejsca, które odwiedziłem z basem w ręce, mogę śmiało powiedzieć, że jestem szczęśliwy.” Obecnie studiuje na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz współtworzy jazzowofusionowy projekt „Imagination Quartet”.

Marcin Żmudziński – ukończył szkołę muzyczną I st. na skrzypcach, następnie szkołę muz. II st. na perkusji w Rzeszowie. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie perkusji prof. Piotra Biskupskiego. Współpracował z rzeszowskim Teatrem im. Wandy
Siemaszkowej tworząc solową partię perkusji w spektaklu „Deballage” Józefa Szajny. Współtworzył tło muzyczne w licznych inscenizacjach piosenki aktorskiej „Piosenka francuska E. Piaf, J. Brell, G. Brassens” jak również musicalu „Siostrunie”. Interesuje go także reżyseria dźwięku, a wiedzę w tym temacie pogłębia na studiach podyplomowych PJWSTK w Warszawie.


Koszty uczestnictwa w warsztatach:

Udział w warsztatach + ubezpieczenie – 350zł

Nocleg (od niedzieli 21.08.11r. do soboty 27.08.11r., pokoje 3-4 osobowe: www.bursasandomierz.pl) – 160zł*

Wyżywienie (zaczynając kolacją w niedzielę 21.08, kończąc śniadaniem w sobotę 27.08) – 160zł*

*Opcje nieobowiązkowe, na życzenie uczestnika.

Aby zarezerwować udział w warsztatach wystarczy wysłać do nas zgłoszenie zawierające:
imię, nazwisko, datę urodzenia, adres, pesel, nr kontaktowy, instrument, informację, czy rezerwujecie również wyżywienie i nocleg, deklarację o zapoznaniu się z regulaminem i o przetwarzaniu danych, osobowych (podane w regulaminie), oraz dokonanie wpłaty 150zł kaucji na konto:

Paweł Kłeczek Dead Man Music

Madalińskiego 3/5 m. 63

02-513 Warszawa

Numer rachunku:

96 1140 2004 0000 3802 6648 4112

Pozostałą kwotę można uregulować do 12 sierpnia 2011r.

Osoby niepełnoletnie zobowiązane są dostarczyć nam pisemną zgodę rodziców lub opiekunów na adres:

Madalińskiego 3/5 m. 63

02-513 Warszawa

Zajęcia odbywać się będą w 4 klasach – gitary, wokalu, basu i perkusji, w 4 blokach:

– godz. 11.00 – 14.00 – zajęcia w klasach instrumentalnych;

– godz. 16.00 – 18.00 – zajęcia w klasach instrumentalnych;

– godz. 18.30 – 20.00 – comba warsztatowe;

– godz. 21.00 – 2.00 – Jam Session.

W międzyczasie będziecie mogli udać się na posiłek, odpocząć, lub zwiedzić piękne Stare Miasto Sandomierza.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy kierować się tutaj:

pawelkleczek@gryfomania.pl

tel: +48 502 631 476

gg: 35993016

skype: kleczynek

info:UM Sandomierz

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content