11.08 (czwartek) Niemy Movie – dubbing i muzyka na żywo do filmu „Znak Zorro”, godz. 20.30

Projekcja filmu niemego „Znak Zorro” z muzyką i dubbingiem zespołu Niemy Movie odbędzie się na Rynku Starego Miasta. Wstęp wolny. Głównym organizatorem przedsięwzięcia jest Sandomierskie Centrum Kultury.

Niemy Movie to czterech młodych artystów, którzy wykonują muzykę i dubbingi na żywo do starych niemych filmów. Bawią się konwencjami i stylami, konstruują całą ścieżkę dźwiękową filmu – od muzyki, przez efekty specjalne, do zabawnych i zaskakujących dialogów.

Projekt powstał w 2008 r. z inicjatywy organizatora festiwalu EFEMKA. Na zamówienie Michała Koncy zespół stworzył ścieżkę dźwiękową do filmu „Zaginiony Świat”. Potem do repertuaru grupy weszły takie klasyki, jak „Upiór w Operze” czy „Gabinet Doktora Caligari”. W Sandomierzu zaprezentują swój najnowszy film – „Znak Zorro” (reż. Fred Niblo, 1920).

„Znak Zorro” to opowieść o pierwszym amerykańskim superbohaterze, który gnębił złych bogatych a pomagał biednym i uciemiężonym. Postać Zorro (z hiszp. Lisa) oparta jest na autentycznej sylwetce kalifornijskiego banity, Joaquina Muriety. Znakiem rozpoznawczym Zorro było zamaszyste Z wycinane szpadą na twarzach przeciwników. Wersja z 1920 roku to pierwsza z wielu ekranizacji jego historii.

Zespół:

Wojtek Błażejczyk: gitara meksykańska, gitara klasyczna, bas, perkusjonalia

Grzegorz Drojewski: dialogi, dubbing, śpiew

Janek Jędrzejczyk: gitara klasyczna, bas, perkusjonalia

Maciej Zych: gitara akustyczna, saksofon tenorowy

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mirek
11 lat temu

Dobrze się zapowiada, trzeba będzie ruszyć dupsko i pojechać do Sandomingo. Po sobotniej dawce kultury w wydaniu TBG mam za bardzo „Zharatane” bębenki i poprzepalane uzwojenie.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content