„Fałszywy wnuczek” wpadł w Tarnobrzegu

70-letnia tarnobrzeżanka nie dała się oszukać mężczyźnie, który podawał się za jej syna i prosił o pieniądze. Dzięki informacji od niej, policjanci zatrzymali 23-letniego oszusta. Okazało się, że kilka godzin wcześniej, w podobny sposób wyłudził od mieszkanki Stalowej Woli 20 tysięcy złotych. Niewykluczone, że młody człowiek ma na swoim koncie ma więcej takich przestępstw.

Przedwczoraj po południu, 70-letnia mieszkanka Tarnobrzega odebrała telefon od mężczyzny, który mówiąc, że jest jej synem poprosił o pomoc. Jak twierdził pilnie potrzebuje pieniędzy, 23 tysięcy złotych. Kobieta nie dała się zwieść, zadzwoniła do swego syna i odkryła mistyfikację. Co najważniejsze, powiadomiła o wszystkim Policję.

Policjanci udali się w miejsce, gdzie oszust miał odebrać pieniądze. Obserwując dyskretnie okolice zauważyli młodego człowieka, który zachowywał się nerwowo. Na widok radiowozu rzucił się do ucieczki. Chwilę po tym został zatrzymany. To 23-latek pochodzący z powiatu mińskiego w województwie mazowieckim, ale ostatnio mieszkający w Opolu. Okazało się, że miał przy sobie sporą kwotę pieniędzy i trzy telefony komórkowe. Dość szybko ustalono, że te pieniądze pochodzą z przestępstwa.

Przed południem, w podobny sposób oszukana została mieszkanka Stalowej Woli. Młody mężczyzna poprosił o pomoc finansową. Tłumaczył, że spowodował wypadek drogowy, w którym ktoś ucierpiał i musi dać pieniądze, żeby nie mieć problemów. 67-letnia kobieta dała wiarę tym słowom i zgodziła się pomóc. Kilkanaście minut później w jej mieszkaniu pojawił się mężczyzna, który odebrał pieniądze w imieniu jej syna. Więcej na ten temat – kliknij.

Według ustaleń policjantów z Tarnobrzega, w poniedziałek zatrzymany próbował oszukać jeszcze dwie osoby, te jednak szybko nawiązały kontakt z bliskimi i nie dali się naciągnąć. Zatrzymany prawdopodobnie oszukiwał również w innych regionach, policjanci sprawdzają te informacje.

Dziś zapadnie decyzja w sprawie środka zapobiegawczego – Policja i prokuratura wnoszą do sądu o tymczasowe aresztowanie podejrzanego.

źródło: Policja Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Falszywy wnuczek
10 lat temu

Jak wpadłem jak nie wpadłem 😀

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content