Rządowa promesa dla Baranowa Sand

Burmistrz Jacek Hynowski z rąk Jerzego Millera ministra MSWiA odebrał promesę w wysokości 1 miliona złotych, na usuwanie szkód po zeszłorocznej powodzi. Promesa przeznaczona zostanie na remont dróg gminnych: Skopanie – Dymitrów Duży i Suchorzów – Przewóz. Obecnie przygotowywana jest specyfikacja do przetargu.

Komisja Europejska przyznała 6 kwietnia br. Polsce 105,5 mln euro pomocy finansowej z Funduszu Solidarności UE. Pomoc ta ma formę jednorazowej dotacji, której wysokość ustalana jest indywidualnie przez Komisję Europejską, na podstawie informacji przekazanych przez państwo członkowskie.

Z pieniędzy pochodzących z funduszu można pokryć część wydatków publicznych, związanych z usuwaniem szkód powodziowych w obiektach użyteczności publicznej. Wsparcie ze środków unijnych pozwoli na sfinansowanie niezbędnych napraw w infrastrukturze energetycznej, wodociągowej i kanalizacyjnej, a także w telekomunikacji, transporcie drogowym, w służbie zdrowia i szkolnictwie.

Dotacja może być również przeznaczona na pokrycie kosztów działań służb ratowniczych na terenach powodziowych oraz prac związanych z ochroną obiektów dziedzictwa kulturowego.

info: UMiG Baranów Sand

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content