Tarnobrzescy strażacy OSP i PSP pożegnali generała Szablewskiego

Tarnobrzescy strażacy OSP i PSP pożegnali dzisiaj nadbrygadiera Zbigniewa Szablewskiego, zmarłego w niedzielę Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej. Kondukt żałobny w drodze z Rzeszowa do Warszawy, zatrzymał się w Tarnobrzegu-Nagnajowie.

Zbigniew Szablewski (52 lata) zmarł w niedzielę podczas urlopu w Bieszczadach. Zostawił żonę i trójkę dzieci. Strażakiem był od 33 lat. Z czego ostatnie trzy dowodził podkarpackimi strażakami. W maju br. z rąk Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego odebrał nominację na stopień nadbrygadiera (generała)

Uroczystości pogrzebowe rozpoczęły się w Rzeszowie, gdzie przed południem kondukt żałobny przeszedł spod siedziby Komendy Wojewódzkiej PSP do rzeszowskiej katedry. Po odprawieniu nabożeństwa żałobnego kondukt żałobny wyruszył do Warszawy. Około godziny 14 kolumna samochodów aut z trumną Generała zatrzymała się Tarnobrzegu- Nagnajowie, gdzie tarnobrzescy strażacy – wyciem syren swoich wozów bojowych – oddali ostatni hołd swojemu dowódcy.

W pożegnaniu Zbigniewa Szablewskiego wzięli także udział Wiceprezydent Tarnobrzega Robert Niedbałowski i Dyrektor Kancelarii Prezydenta Wojciech Malicki.
W najbliższy piątek Generał zostanie pochowany na Cmentarzu Północnym w Warszawie.

foto&źródło: UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content