Drogi krajowe 77 i 79 w Sandomierzu będą miały nową nawierzchnię

Ruszył remont około 2,5-kilometrowego odcinka drogi krajowej nr 77 w Sandomierzu za pieniądze na usuwanie skutków powodzi. Prace na ulicy Lwowskiej, Trześniowskiej i Wielowiejskiej na prawym brzegu Wisły prowadzone będą głównie w godzinach nocnych od 22 do 6 w trosce o to, aby utrudnienia w ruchu były jak najmniej odczuwalne d la kierowców.

Remont polega na ułożeniu nowej warstwy ścieralnej nawierzchni na całej szerokości drogi nr 77, naprawie ubytków i regulacji studzienek. Przedsięwzięcie kosztuje blisko milion złotych.

To kolejny odcinek drogi krajowej w regionie świętokrzyskim remontowany w tym roku w ramach usuwania szkód powodziowych. Trwają remonty dwóch fragmentów drogi krajowej 79. W ramach likwidacji szkód powodziowych wymieniona została nawierzchnia na odcinku Sandomierz – Złota o długości blisko 4 kilometrów, trwają także prace na odcinku Szewce – Łoniów o długości około 10 kilometrów.

W ramach tych dwóch remontów wymieniane są chodniki, odwodnienie, odnowione zostanie oznakowanie oraz inne elementy w pasie drogowym. Prace na tych odcinkach drogi nr 79 kosztują blisko 23 miliony złotych i zakończą się jesienią,

Rozstrzygnięty został także przetarg na remont blisko 3-kilometrowego odcinka drogi 77 w Sandomierzu w lewobrzeżnej części miasta (ulica Kwiatkowskiego). Remont finansowany ze środków na poprawę szorstkości i równości nawierzchni w ramach poprawy bezpieczeństwa ruchu kosztuje 2,8 mln złotych i polegać będzie na wymianie dwóch warstw nawierzchni. Prace rozpoczną się po podpisaniu umowy z wykonawcą i potrwają półtora miesiąca.

źródło: GDDKiA

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content