46 osób wzięło udział w sobotnim spływie kajakowym

Spływ kajakowy Wisłą z Baranowa Sand. do Tarnobrzega zorganizował tarnobrzeski radny, kpt. Tadeusz Gospodarczyk. Udział w imprezie był bezpłatny.

Wiele osób po raz pierwszy w życiu miało okazję wziąć udział w tego typu imprezie –
Nigdy wcześniej nie płynąłem kajakiem. Kiedy przeczytałem o spływie, stwierdziłem, że mógłbym spróbować czegoś innego. Zapisałem się i nie żałuję, bo sprawiło mi to ogromną frajdę – mówi Piotr z Tarnobrzega.

W spływie kajakowym udział mógł wziąć każdy, kto telefonicznie lub mailowo zgłosił chęć uczestnictwa. W sumie na spływ zapisało się 46 osób. Tak liczna grupa w sobotnie przedpołudnie spotkała się na przystani TKKF-u skąd autobusem wyjechała do Baranowa Sandomierskiego.

Początek trasy organizator spływu wyznaczył w miejscu gdzie odbywają się przeprawy promowe. – Do pokonania mamy 15 kilometrową trasę. Niektórzy z was po raz pierwszy będą mieli okazję zobaczyć miasta z nieco innej perspektywy, wierzę, że obraz ten zapadnie wam na długo w pamięci. Życzę wszystkim niezapomnianych wrażeń i wspaniałej zabawy – mówił Tadeusz Gospodarczyk.

Z Baranowa Sandomierskiego do Tarnobrzega kajakarze płynęli 3 godz. – To było niesamowite przeżycie. Z początku trochę się bałam, ale dość szybko opanowaliśmy technikę pływania kajakiem i strach odszedł na drugi plan – opowiada Monika.

Tadeusz Gospodarczyk, poprzez organizowany spływ kajakowy chciał pokazać wszystkim, jakie walory turystyczne posiada nasz region. Te mocne strony, zdaniem kapitana można z powodzeniem wykorzystać planując promocję miast czy inwestycje.

– Jestem rodowitym Tarnobrzeżaninem, ale jakoś nigdy nie miałem okazji zobaczyć swojego miasta z takiej perspektywy. To piękne okolice, ale też bardzo zaniedbane, szkoda, że tak niewiele osób widzi sens inwestowania w te tereny – ubolewa Maciek.

Kajakarzom towarzyszyła wspaniała pogoda, bezchmurne niebo, słońce i lekki wiatr, dzięki temu mogli w pełni korzystać z walorów natury. Jednak jak podkreśla Gospodarczyk przyroda nie zawsze jest dla nas łaskawa – wciąż w pamięci mamy obraz ubiegłorocznej powodzi czy tegorocznych podtopień, które były wynikiem zbyt obfitych deszczów. Dlatego w okolicach takich rzek jak Wisła powinno się budować zbiorniki retencyjne, nie wolno zapominać też o systematycznym oczyszczaniu międzywala z drzew i krzewów – przypomina.

Spływ kajakowy zakończyło wspólne ognisko. Kapitan Tadeusz Gospodarczyk zachęcany przez wszystkich uczestników zapowiedział, że kolejny spływ zorganizuje już niebawem.

info: organizator

foto: Bogdan Myśliwiec

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
obserwator
10 lat temu

Na zdjęciu grupowym widać, że oprócz 46 osób był jeszcze pies…

ash
10 lat temu
Reply to  obserwator

46 panów (i pań) nie licząc psa…

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content