Ulica Zakładowa już prawie gotowa

Pomimo, że do 30 września br. stalowowolskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Spółka z o.o., ma czas na wykonanie remontu ulicy Zakładowej, to prace są już prawie na ukończeniu. Radości z remontu oczywiście nie kryją kierowcy i władze Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. w Warszawie Oddział w Tarnobrzegu.

– Ulica Zakładowa jest dla nas i wszystkich obecnych, jak i przyszłych inwestorów, kluczowa. Przez lata prosiliśmy, aby zabezpieczono w budżecie pieniądze na jej realizację. Niestety remont ciągle odkładano. Cieszę się, że teraz udało się ją wyremontować. To nasza wizytówka, główna droga, którą przyjeżdżają obecni, ale i przyszli inwestorzy – mówi Marek Indyk, dyrektor tarnobrzeskiego Oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu S.A..

Prace przy remoncie są już prawie na ukończeniu. Prawdopodobnie w pierwszych dnia września zostanie dokonany odbiór techniczny.

– To wstyd dla całego miasta, a przede wszystkim dla prezydenta, żeby inwestorzy musieli telepać się po dziurawych drogach. Remont ulicy Zakładowej trzeba było przeprowadzić kilkanaście lat temu. Ale poprzednie władze na tak kluczową drogę niestety nie potrafiły znaleźć pieniędzy. Cieszę się, że teraz remont udało się tak szybko przeprowadzić i że w końcu poprawi się komfort jazdy w Tarnobrzeskiej Strefie Ekonomicznej – mówi Prezydent Tarnobrzega Norbert Mastalerz.

Wykonawcą remontu jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Spółka z o.o. ze Stalowej Woli. Koszt inwestycji, to ponad 642 tysiące złotych.

Przeprowadzone prace objęły remont jezdni wraz z wyrównaniem istniejącej podbudowy i ułożeniem nowej nawierzchni z mieszanek mineralno – bitumicznych. Ułożono także nowy chodnik z kostki brukowej. Na poboczach została usypana nawierzchnia żwirowa. Wykonawca utwardził także istniejące zjazdy i wykonał pod nimi nowe przepusty. W ramach zaplanowanych prac zostały także oczyszczone, odmulone i wyremontowane przydrożne rowy.

foto&źródło: UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
pracownik strefy
11 lat temu

hahahaha

wyremontowali 100 metrów „najlepszej” drogi… od wisłostrady do budynku Agencji Rozwoju Przemysłu , a potem jest dziura na dziurze, wieeeeeeeelki sukces…

To WSTYD , tak jak mówi NM tyko ,że WSTYD jak to zrobiono..

brak słów….

Tarnobrzeżanin
11 lat temu

„– To wstyd dla całego miasta, a przede wszystkim dla prezydenta, żeby inwestorzy musieli telepać się po dziurawych drogach.”

Ale nie wstyd już, że dostawcy, odbiorcy i pracownicy muszą do swoich zakładów na strefie „jeździć” po czymś co może 30 lat temu przypominało drogę. Ważne aby do budynku Agencji\wizytówki była dobra droga, droga na pokaz gdyż problem z dojazdem do zakładów na strefie pozostał tragiczny. Mnie nie dziwi, że strefa w Mielcu przyciąga dobrych inwestorów…

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content