26.08 (piątek) Koncert zespołu „Oranżada” na sandomierskim rynku, godz. 20.30

Koncert organizują: Sandomierskie Centrum Kultury, Urząd Miejski w Sandomierzu oraz Yerba Market com.

Oranżada – zespół powstał w 2002 roku w Otwocku określając artystycznie długoletnią, nie tylko muzyczną, znajomość trójki przyjaciół. Pierwotny i nadal podstawowy skład to gitara, bas, perkusja plus wokale.

Muzycznie zespół wyrastał z długich, często improwizowanych noisowych kompozycji wspomaganych partiami wokalnymi. Z czasem ewoluowały one w stronę dość określonych utworów, bez refrenowych piosenek z zaskakującymi zmianami rytmicznymi.

Muzyka Oranżady zawsze oscylowała i nadal oscyluje w okolicach psychodeli,niezależnie od tego czy środkiem wyrazu są około rockowe , krautrockowe, awangardowe, czy też popowe motywy. Aktualnie poza trzema podstawowymi instrumentami zespół wykorzystuje także syntezatory i przeszkadzajki (flet, konga, tamburyn).

Z roku na rok dorobek zespołu powiększa się o kolejne sukcesy. Dotychczas Oranżada zagrała około 100 koncertów w Polsce i zagranicą. Występowała m. in. na takich imprezach jak II Festiwal Sztuki Alternatywnej The best OFF w klubie Żak (m.in. Lech Janerka, Ścianka, Marcin Dymiter, Tymon Tymański, Von Zeit, Pudelsi, ŁódŸ Kaliska) , osobliwy Festiwal w Krajobrazie 2004 w Inowłodzu, festiwal minimax.pl 2003. Zespół ma na swoim koncie także nagrania telewizyjne i radiowe m.in nagranie na żywo muzyki do filmu Charlie Chaplina „The Cure” zrealizowane w 2005 dla TVP Kultura czy koncert na żywo w Radiu dla Ciebie w 2006 roku.

video: aszaszframka

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mefisto
9 lat temu

muza atrakcyjna jak ten blond mamut na początku klipu.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content