Z blisko 3 promilami we krwi i 3 dzieci w aucie wjechał do rowu

Pijany tarnobrzeżanin, który wiózł samochodem troje swoich dzieci, wjechał do rowu. Nie był w stanie zapanować nad autem. Policjanci osadzili go w areszcie. Miał blisko 3 promile alkoholu. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że od ubiegłego roku do roku 2013 ma zakaz kierowania samochodami za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Policjanci z posterunku w Baranowie Sandomierskim interweniowali wieczorem na drodze między Baranowem a Dymitrowem Dużym. Ktoś wezwał patrol widząc w rowie samochód. Patrolując drogę policjanci zauważyli volkswagena passata, którego tył parkował w przydrożnym rowie, a przód na jezdni. Obok auta stał mężczyzna, wyraźnie nietrzeźwy – chwiał się na nogach, mówiąc bełkotał.

Na tylnym siedzeniu passata siedziało troje dzieci – chłopcy w wieku 4 i 11 lat oraz 7-letnia dziewczynka, dzieci były przestraszone. Policjanci ustalili, że mężczyzna kierował autem, jadąc drogą postanowił zawrócić, bo pomyliły mu się kierunki jazdy. Cofając wjechał tyłem do rowu. Mężczyzna próbował przekonywać policjantów, że nie kierował samochodem, że samochód prowadził jego kolega, potem mówił, że kierowała jego żona.

Policjanci zbadali trzeźwość 44-letniego mieszkańca Tarnobrzega – alkomat wskazał stężenie 2,8 promila alkoholu. Okazało się, że wcześniej wypoczywał z dziećmi i żoną nad zalewem w Wojkowie. Po sprzeczce z żoną wsiadł do samochodu, zabrał dzieci i odjechał. Po drodze wjechał do rowu. Nad zalewem wypił kilka puszek piwa.

Policjanci zatrzymali go w areszcie. Dziećmi zaopiekowała się mama. Pijanemu kierowcy grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat i utrata prawa jazdy na kolejne lata. Przed sądem odpowie za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości oraz niestosowanie się do wyroku sądu.

źródło: Podkarpacka Policja

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mistrz świata
11 lat temu

Mistrz świata…
„Pijanemu kierowcy grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat i utrata prawa jazdy na kolejne lata”

Takiego durnia trzeba przykładnie ukarać, utrata(straconego) prawa jazdy na takich jak widać nie działa, 3 lata pozbawienia wolnosci dla „ojca” trójki dzieci to również średni pomysł. Sąd powinien pokazać wszystkim kto jest taki mądry, pokazać jego mordę w mediach, na plakatach, niech wszyscy poznają co ich sąsiad\znajomy wyprawia.

dopal
11 lat temu

Gdyby gość jechał po dopalaczach czy narkotykach i narozrabiał to wiadomo, zaraz w mediach jest głośno, rządzący robią pod publiczkę i używka staje się nielegalna.(Już wszystko na czym Państwo nie trzymało łapy jest nielegalne)

Ale jak po alkoholu to wszystko jest ok, tysiące osób ginie w wypadkach przez pijanych kierowców, tysiące rodzin jest rozbijanych przez mężów alkoholików, tysiące rozbojów po pijaku, tysiące osób stacza się przez alkohol w samotności, wiele osób umiera z przepicia i co rządzący robią??? Czerpią dalej wysoki podatek z akcyzy, tworzą kolejne beznadziejne komisje, które mają niby pomagać.

Skoro „to” wyrządza tyle szkody to nie prościej zabronić? Automaty do gier tyle zła zrobiły, wiele osób uzależniło się od tych maszyn, przegrali masę pieniędzy i rządzący zabronili. Z jakim skótkiem? beznadziejnym. Automaty mają się dobrze, praktycznie tam gdzie były tam są, jedne niby do zabawy a inne normalnie wypłacają pieniądze. A tyle szumu było. Kiedyś przynajmniej wpływ z podatków był z tych automatów, teraz skoro są nielegalne i oficjalnie ich nie ma, wpływu również nie ma. Polak wszystko obejdzie, ten co grał, gra nadal.

A tego pijanego cwaniaczka na pal, skoro dzisiejsze kary nie są skuteczne…

Xyz
11 lat temu

no

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content