Zmagania tenisistów stołowych w Międzynarodowym Turnieju Słowian na wózkach (fotoreportaż oraz video HD)

Międzynarodowy Drużynowy Turniej Słowian w Tenisie Stołowym na Wózkach – Polska Tarnobrzeg 2011 odbył się po raz pierwszy w Polsce w Tarnobrzegu, w dniach 20-21 sierpień. W zawodach wystąpiło szesnastu tenisistów stołowy na wózkach z Reprezentacji Czech, Litwy i Polski.

Zawody poprowadził jako sędzia główny Pan Henryk Oleksiuk (sędzia państwowy), pomagał mu sędzia Janusz Malarz oraz sędziowie przy stołach Jacek Lachor,
Wiesław Byczek, Krzysztof Kowalski i Piotr Mikera.

Mecze rozgrywane były na 4 stołach SPONETA S7-13 z atestem ITTF, piłeczkami (białymi) Tibhar.

Zawodników, trenerów, sędziów gościły Hotele Karolina i Kameleon w Tarnobrzegu oraz Hotel Basztowy w Sandomierzu.

Catering – obiady na hali sportowej zapewniała Spółdzielnia Socjalna KONAR – Bar Nasz
Patronat honorowy nad zawodami objęli Prezydent Miasta Tarnobrzeg Pan Norbert Mastalerz, Prezes Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych “Start” Pan Robert Szaj, Poseł na Sejm RP Mirosław Pluta oraz Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego.

W sobotę w pierwszym dniu zawodów rozgrywki rozpoczęły się od godziny 10.00, a o godzinie 11.00 nastąpiło uroczyste otwarcie i prezentacja uczestników turnieju przy dźwiękach utworu „The show must go on” zespołu Queen, które poprowadził dziennikarz Piotr Pyrkosz.

Uczestniczyli w nim zaproszeni goście, Prezydent Miasta Tarnobrzeg Pan Norbert Mastalerz, Naczelnik Edukacji i Sportu Anna Czaplińska, Dyrektor ZSP nr 1 Piotr Wałcerz, Radny Stanisław Banaszak oraz przedstawiciel Poseł na Sejm RP Mirosława Pluty.
Pierwszy dzień to turniej drużynowy w klasie 2 i klasie 4 oraz rozegrano większą cześć turnieju open.

Drugi dzień to dalsza część „maratonu gier” czyli finał turnieju open i dwa turnieje indywidualne w klasie 2 i klasie 4. Mnóstwo zaciętych gier we wszystkich meczach, wygrywają faworyci ale są też niespodzianki.

Turniej drużynowy w klasie 2 wygrywa drużyna Team POL 1 – Rafał Czuper/Tomasz Jakimczuk przed Team CZE – Jiri Suchanek/Ladislav Tlaskal i Team POL 2 – Rajmund Zięba/Piotr Sokalski (IKS Tarnobrzeg).

Turniej drużynowy w klasie 4 wygrywa Team POL 2 – Rafał Lis/Mariusz Czerwiński po zwycięstwach nad wszystkimi drużynami, przed Team POL 1 – Maciej Nalepka/Krzysztof Żyłka (IKS Tarnobrzeg) i Team CZE – Karel Zmrzlý/Jiri Žak.

Na początku drugiego dnia zawodów rozegrał się bratobójczy pojedynek finałowy w turnieju open pomiędzy Maciejem Nalepką i Krzysztofem Żyłką z IKS Tarnobrzeg.
Z pojedynku zwycięsko wyszedł Maciek, wygrywając 3:1 w setach. Trzecie miejsce zajął Mariusz Czerwiński a czwarte Rafał Lis, który nie przystąpił do gry o trzecie miejsce z powodu kontuzji.

W turnieju indywidualnym w klasie 2 zwyciężył dziesiąty w rankingu światowym Jiri Suchanek z Czech pokonując w finale 3:0 Rafała Czupera. Natomiast trzecie miejsce zajął Tomasz Jakimczuk pokonując Czecha Ladislava Tlaskala 3:2. Na piątym miejscu uplasował się Rajmund Zięba najwyżej sklasyfikowany zawodnik z Tarnobrzega.

W turnieju indywidualnym w klasie 4 zwyciężył Mariusz Czerwiński pokonując w grach finałowych 3:2 Macieja Nalepkę i 3:2 Krzysztofa Żyłkę z IKS Tarnobrzeg oraz 3:0 Czecha Karela Zmrzly.

Uroczyste zakończenie turnieju odbyło się przy dźwiękach utworu „We are the champions” zespołu Queen i poprowadził je Piotr Pyrkosz, puchary, medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez firmy Stiga, Aga Sport, Bank BGŻ wręczał Prezydent Norbert Mastalerz.

Dziękuje wszystkim, którzy pomagali zorganizować ten nasz międzynarodowy turniej i tym wszystkim co pracowali z nami przez trzy dni na hali sportowej ZSP nr 1.
Dziękuje sponsorom, Prezydentowi Norbertowi Mastalerzowi oraz Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Podkarpackiego za wsparcie finansowe. Gratuluje zawodnikom odniesionych sukcesów a przegranym walki Fair play.

Był to udany maraton tenisa stołowego na wózkach, emocjonujące mecze i zacięta gra. Promocja Tarnobrzega, klubu i promocja sportu uprawianego przez osoby niepełnosprawne ruchowo, tenisa stołowego na wózkach, który dzięki turniejom w Tarnobrzegu ma szanse się rozwijać i promować w Europie. Dziękuje za przyjazd zawodnikom z Czech i Litwy. Szkoda ze nie dojechali tenisiści stołowi z Ukrainy i nie mogli przyjechać Słowacy.

Czekamy na Was wszystkich Słowian w przyszłym roku. Zapraszam na kolejny turniej w 2012 roku, wiem, że to rok Igrzysk Paraolimpijskich ale myślę, że znajdziemy dogodny termin by się spotkać tu w Tarnobrzegu” – Rajmund Zięba organizator turnieju.

Wyniki

Turniej drużynowy klasa 2

1. Team POL 1 – Rafał Czuper/Tomasz Jakimczuk

2. Team CZE – Jiri Suchanek/Ladislav Tlaskal

3. Team POL 2 – Rajmund Zięba/Piotr Sokalski


Turniej drużynowy klasa 4

1. Team POL 2 – Rafał Lis/Mariusz Czerwiński

2. Team POL 1 – Maciej Nalepka/Krzysztof Żyłka

3. Team CZE – Karel Zmrzlý/Jiri Žak

4. Team LTU – Aleksandr Olechnowicz/Igor Lawrentjew

5. Team POL 3 – Mariusz Siewierski/Mateusz Walski

Turniej Open

1.POL – Maciej Nalepka

2.POL – Krzysztof Żyłka

3.POL – Mariusz Czerwiński

4.POL – Rafał Lis

5.CZE – Karel Zmrzlý

6.CZE – Jiri Suchanek

7.LTU – Aleksandr Olechnowicz

8.CZE – Ladislav Tlaskal

Turniej indywidualny klasa 2

1.CZE – Jiri Suchanek

2.POL – Rafał Czuper/

3.POL – Tomasz Jakimczuk

4.CZE – Ladislav Tlaskal

5.POL – Rajmund Zięba

6.POL – Piotr Sokalski

7.POL – Mateusz Walski

Turniej indywidualny klasa 4

1.POL – Mariusz Czerwiński

2.POL – Krzysztof Żyłka

3.POL – Maciej Nalepka

4.CZE – Karel Zmrzlý

5.LTU – Igor Lawrentjew

6.CZE – Jiri Žak

7.LTU – Aleksandr Olechnowicz

8.POL – Rafał Lis

9.POL – Mariusz Siewierski

Sponsorzy:

Prezydent Miasta Tarnobrzeg Pan Norbert Mastalerz, Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, Zakład Obrotu Towarowego Siarkopol w Tarnobrzegu,
Firma Seltar z Tarnobrzega, Firma Intop z Tarnobrzega, Aksedo z Warszawy,
Zakłady Chemiczne Siarkopol Tarnobrzeg, Euro-Szkoła Bis Jacek Sadrakuła i Synowie, MediaExpert, SanTa-EKO, Golden Global Grupa-Centrum Reklamy,
Hotel Karolina w Tarnobrzegu, Bank Spółdzielczy w Tarnobrzegu, Marek Tymków, Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna, Hotel Basztowy w Sandomierzu, Spółdzielnia Mieszkaniowa „Siarkowiec” w Tarnobrzegu, Bank Żywności w Tarnobrzegu, Firma Skobud, Wyższa Szkoła Handlowa w Kielcach Wydział Zamiejscowy w Tarnobrzegu, Bank BGŻ w Tarnobrzegu, Aga Sport z Gliwic, Modest z Łodzi, Inters.pl z Krakowa, Stiga z Warszawy, Firma APCO

Patronat Medialny: MTV Tarnobrzeg, Radio Leliwa, Radio Rzeszów, Tygodnik Nadwiślański, Super Nowości, Sztafeta, NadWisłą24.pl, TwójRegion24.pl, www.pingpong.com.pl, www.tarnobrzeg.info, www.mojadolina.pl

info: organizator

foto&video: Agnieszka Nycz

Subskrybuj
Powiadom o
20 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zenon
12 lat temu

Super, że udało się przeprowadzić tego typu imprezę w Tarnobrzegu. Super, że zainteresowało się tym wielu sponsorów na czele z władzami miasta. Szkoda tylko, że czołowe źródło informacji dla emerytów i rencistów, czyli po prostu Echo DN(i)A miało daleko w dupie niepełnosprawnych tenisistów na wózkach. Widocznie zbyt daleko było dla takiej postaci jak czołowy redaktor sportowy Tarnobrzega o przydomku Andersen.

Grzegorz Lipiec
12 lat temu

Zenon i po raz kolejny kłamiesz. Skąd wiesz, że jest to czołowe źródło informacji dla emerytów i rencistów? Jesteś w posiadaniu badań czytelników Echa, czy zwyczajnie z braku wiedzy, przeinaczasz fakty? Proszę o merytoryczną odpowiedź, a nie zaczepki, w stylu popełniony został błąd, tutaj, czy tam jest wpadka.

Zenon
12 lat temu

Skoro uważasz, że kłamie to po co mnie pytasz o merytoryczną odpowiedź?! Kłamie to Twoja szanowna redakcja już na pierwszych stronach podając inny wynik niż ten, który padł w niedzielę. I trudno się nie zgodzić z komentarzem mojego znajomego, który pod skandalicznym artykułem o spartolonej trybunie napisał – ”A tymczasem dożyliśmy takich czasów, że tacy ludzie robią za dziennikarzy(sic!”. Przykre to, ale niestety bardzo prawdziwe…

Zenon
12 lat temu

Ja się w ogóle dziwię, że Ty przy tym zawrotnym tempie pracy (najlepszy argument) masz jeszcze czas na słowne przepychanki z jakimś Zenkiem, który wiecznie się czepia. Nie lepiej już pstrykać hurtowo zdjęcia z treningów siatkarek, koszykarzy, piłkarzy czy tenisistek albo tancerek? Przy okazji też można wymyślić jakiś artykuł, że znak jest przewrócony. To chyba lepsze niż robienie zdjęć inwalidom na wózkach, którzy grają na bardzo dobrym poziomie w tenisa stołowego i równie godnie jak tenisistki stołowe reprezentują Tarnobrzeg w skali europejskiej. Dla Echa jednak chyba szkoda nawet tego typu imprez obejmować patronatem medialnym. Na koniec specjalne pozdrowienia dla Andersena Szpaka.

Grzegorz Lipiec
12 lat temu

Kolego napisałeś, że jesteśmy źródłem informacji dla emerytów i rencistów. Zatem grzecznie zapytałem skąd masz takie info. Ale niestety, nie potrafisz na to pytanie odpowiedzieć (przeczytaj ze zrozumieniem pierwszy post). Kłamiesz i konfabulujesz. Jak widać twoja niewiedza jest porażająca. A czy mam czas, czy nie, to już chyba moja prywatna sprawa (sic!). Wiem, jak wygląda praca red. sportowego w sobotę i w niedzielę, a ty nie masz o niej bladego pojęcia. Dodam jeszcze, że w poniedziałkowym wydaniu Przeglądu Sportowego zauważyłem błędy.

Ps. Oczywiście, źle jak się zrobi zdjęcia i jeszcze gorzej, jak ich nie ma. Powiem Ci tak osobiście szanuje gości z IKS i wiele razy bywałem na ich imprezach.

Ps2. Znowu kłamiesz o wymyślaniu tekstów o powalonych znakach. Według Ciebie nie powinno się punktować takiego zachowania?!

Zenon
12 lat temu

Próbujesz mnie wypunktować, ale słabo Ci idzie. Oczywiście, że mogę Ci grzecznie odpowiedzieć na to pytanie skoro jeszcze się nie spostrzegłeś w jakim przedziale wiekowym ludzie zakupują tą gazetę. Tak się składa, że mam troszkę do czynienia z kolportażem prasowym i mniej więcej orientuję się gdzie się dany produkt prasowy z regionu się sprzedaje. Młodsze pokolenie woli korzystać z nowoczesnego rozwiązania jakim jest internet. Natomiast starsze pokolenie wybiera tradycyjną metodę kupna gazety. I przestań mi pisać, że kłamie i tłumaczyć się tym, że w PS też są błędy. Na pewno są, ale nie na pierwszej stronie i nie takie kompromitujące jak w Echu, gdzie codziennie pojawia się jakiś nowy kwiatek. Co to za dziennikarz sportowy, który nawet poprawnego nazwiska piłkarza nie znam albo na pierwszej stronie pisze wynik meczu 3-2 skoro na boisku było 2-1. Echo Dnia trzyma swój poziom po prostu. Mało mnie interesuje kogo osobiście szanujesz, a kogo nie. Skoro jest taka impreza to wypadało się zainteresować, ale po co? Lepiej pstrykać hurtowo zdjęcia z treningów tancerek, siatkarek czy piłkarzy. Bądź wracając do domu ulicą Sikorskiego wymyślić kolejny artykuł, że znak się przewrócił albo że ktoś chodnik zdewastował. Oczywiście, że tego typu zachowania powinno się punktować, ale bez… Czytaj więcej »

Grzegorz Lipiec
12 lat temu

Zenonie chyba nie wiesz, co piszesz w drugiej części swojego wpisu. Czyli uważasz, że

http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/tngallery?Site=ED&Date=20110824&Category=GALERIA13&Artno=429084523&Ref=PH

zabezpieczenia i znak drogowy zniszczyły komary, albo się samo poprzewracało. To dobre jest 😉 Zastanów się, co piszesz, bo to nawet śmieszne nie jest.

Co do imprezy. Nie ja odpowiadam za dział sportowy. Idę tam, gdzie mnie wysyłają. Albo już sobie wyobrażam sytuację, w której idę na wspomniany turniej, ale nie docieram na TALP, i już zaczynasz „starą śpiewkę”.

*tak poprawnie pisze się … niepoprawnie 😉

Masz błędne rozeznanie czytelników dziennika. Tak samo, jak za bardzo wierzysz w magię Internetu.

Zenon
12 lat temu

Nie byłoby mojej stałej i starej śpiewki i wytykania dziennikarskiej nieudaczności, gdyby nie było tych żenujących błędów. Skoro nie odpowiadasz za dział sportowy to po co idiotycznie się tłumaczysz za kolegów z redakcji i próbujesz ”częstować” mnie tutaj jakimiś porównaniami, że w PS też są błędy. Poprawny dziennikarzu od skandalu ze spartoloną trybuną napiszę Ci tak – może i są, ale na pewno nie powtarzające się raz po raz w każdym teksie. Na przyszłość może Ty i Twoi koledzy z redakcji powinni się zastanowić co piszą, bo błędne imiona, nazwiska i wyniki są dobitnym dowodem poziomu reprezentowanego przez Echo Dnia. A właściwie jego braku. A, że błędów w ostatnim czasie dość sporo to i redakcja trzyma poziom. Czekam z niecierpliwością na kolejny tekst z cyklu ”Grzegorz Lipiec wracając do domu wymyślił artykuł” Ciekawe o czym tym razem? Niesprawnej lampie ulicznej czy może połamanych gałęziach na drzewku. Skoro zarzucasz mi kłamstwa to ja też odbiję piłeczkę w Twoim kierunku i zapytam dlaczego kłamiecie swoich czytelników podając zły wynik na pierwszej stronie? Dlaczego kłamiecie pisząc niepoprawnie imiona i nazwiska?

Grzegorz Lipiec
12 lat temu

I kolejny przykład GW podało, że Legia wygrała w 1996 roku ze Spartakiem Moskwa. News z czwartkowych godzin wieczornych. Dodam, że przekręcone nazwiska też się zdarzają na łamach tej gazety.

Ależ kolego Ty kłamiesz. Skąd wiesz, że coś wymyśliłem? Spartolona trybuna – hmmm ciekawe, a gdzie kupisz bilet na mecz piłkarzy? Czy nie będziesz przeklinał, jak schodząc z trybuny będziesz skakał między kałużami, albo mokrym piaskiem?! Do tej pory to Ty nie ustosunkowałeś się do moich pytań. Sądzisz, że płyty chodnikowe przeniosły krasnoludki wraz z sierotką Marysią. Odpowiedz na to pytanie? A może chcesz posiedzieć przy redakcyjnym telefonie i rzeczywiście posłuchać ile problemów jest nam zgłaszanych. Użyłbym bardziej dosadnych określeń, bo krew mnie zalewa, jak czytam takich znawców.

Piszesz o błędach to sam staraj się ich nie popełniać. Piszesz w końcu bez presji czasu.

Zenon
12 lat temu

Gdzie jeszcze wykryłeś błędy skoro swoją gazetkę porównujesz do GW lub PS? Przykładów możesz mnożyć i mnożyć. Tyle tylko, że to dość marne porównania i w dodatku te błędy nie zdarzają się tak często jak ma to miejsce w Echu Dnia. Nie będę już pisał o Twoich kłamstwach i innych rzeczach, bo szkoda klawiatury i czasu skandalisto od spartolonej trybuny.

Grzegorz Lipiec
12 lat temu

I kolejny błąd w ogólnopolskiej gazecie. Piątkowy PS, okazuje się że Stilic gra w GKS-ie Bełchatów, a nie Lechu Poznań.

Skoro nie rozumiesz, dlaczego to piszę, to Ci wyjaśnię Zenonie. Błędy zdarzają się wszędzie, i wcale nie są to rzadkie przypadki. Owszem, czasami winę, ponosi dziennikarz, czasami zawiedzie technika (edytor tekstu), czasami osoba składająca gazetę, i jeszcze w innym przypadku błędu, nie wyłapie korekta.

Gazetkę, jak to pogardliwie określasz, czytają tysiące osób w trzech województwach, więc miej trochę szacunku. Dziękuję za nazwanie skandalistom. Przypomnę Ci to, kiedy zaczniesz narzekać 😉 Teraz pozdrawiam serdecznie. No i wciąż czekam na odpowiedź na zadane pytania i sprostowanie Twoich wypowiedzi.

ash
12 lat temu

„Dziękuję za nazwanie skandalistom” – byki widać zdarzają się wszędzie, choć w tym wypadku edytor tekstu gdyby mógł to by zawył…

Zenon
12 lat temu

”Po bezbramkowej połowie, w drugiej części lider w ciągu 12 minut strzelił trzy gole, wtedy goście zaczęli gonić, strzelili trzy bramki, ale na wyrównanie zabrakło im czasu” – redakcja sportowa Echa Dnia jak widać dalej w optymalnej formie.

Grzegorz Lipiec
12 lat temu

Zenon wróciłeś. Już się martwiłem gdzie jesteś. A gdzie to ostatnio był Kwiatkowski zamiast Kwiecińskiego??

Zenon
12 lat temu

Kwiatkowski to pikuś przy takich bykach! 🙂 Dno!

Grzegorz Lipiec
12 lat temu

Czyli ta zamiana nazwiska jest inna od Taylor zamiast Truscott. Ciekawe, ciekawe. No ale nic nie jest mnie już w stanie zdziwić.

Zenon
12 lat temu

Kwieciński i Kwiatkowski to dość podobne nazwiska do siebie, wiec pomyłka nie powinna dziwić. W Echu Dnia nie znają nawet nazwisk koszykarzy. Nie mówiąc już o poprawności językowej, wiec z czym do ludzi Grzesiu? Błąd w każdym jednym arykule sportowym. Nawet Szpaki nie potrafią uczyć się od Ciebie i nie umieją poprawić swoich błędów. Dno!

Grzegorz Lipiec
12 lat temu

Popraw się, bo w tym momencie kłamiesz. Nie pisz w LM tylko w LP, albo wskaż w tekście mojego autorstwa przekręcone nazwiska 😉

Zenon
12 lat temu

Cały czas piszę o dziale sportowym gdybyś tego nie zauważył. Pora nauczyć kolegów poprawności w pisowni.

Grzegorz Lipiec
12 lat temu

Pisząc w LM piszesz, tak jakbym i ja nie znał nazwisk koszykarzy. Nie jestem od tego, aby kogoś uczyć poprawnej pisowni.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
20
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content