Na drogach pojawią się dodatkowe patrole

Od dziś podkarpaccy policjanci prowadzą działania pod kryptonimem „Bezpieczne powroty”. Ideą akcji jest zapewnienie bezpieczeństwa na drogach w ostatni weekend wakacji. Policja liczy się z ze znacznym nasileniem ruchu, dlatego na drogach pojawią się dodatkowe patrole.

Drogowy bilans tegorocznych wakacji, które w tym roku zaczęły się już 23 czerwca, a jeszcze się nie skończyły, to 395 wypadków, w których zginęło 38 osób, a 531 zostało rannych, policjanci zatrzymali 1690 nietrzeźwych kierowców (w roku 2010 w tym samym okresie wydarzyły się 424 wypadki, zginęły 35, a rannych zostało 563 osób, policjanci zatrzymali 1637 pijanych kierowców).

Ostatnie wakacyjne dni to czas powrotów, często w pośpiechu, czas korków i zatorów na drogach. Policjanci dołożą starań, by droga z wakacji do domu była bezpieczna. Dziś, jutro i pojutrze przy drogach pojawi się więcej patroli. Policjanci wykorzystają samochody z wideorejestratorami i ręczne mierniki prędkości. Funkcjonariusze podczas kontroli będą zwracać szczególną uwagę na kierowców, którzy będą zbyt mocno naciskać na pedał gazu.

Prowadzone będą wzmożone kontrole trzeźwości, także w okolicach dyskotek, pubów i miejsc, gdzie odbywają się imprezy rozrywkowe.

źródło: Policja Podkarpacka

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content