Nowi radni w powiecie

Podczas czwartkowej (25.08) sesji powiatu tarnobrzeskiego doszło do zaprzysiężenia dwóch nowych radnych: Jarosława Mączki z Nowej Dęby i Anny Burdzel z gminy Baranów Sandomierski.

Jarosław Mączka był już radnym w poprzedniej kadencji. Pełnił wówczas funkcje członka zarządu powiatu. W listopadowych wyborach samorządowych do szczęścia zabrakło mu jedynie 39 głosów. Jarosław Mączka zastąpił swojego kolegę Bogdana Tomczyka (byłego wiceprzewodniczącego rady) który niedawno objął stanowisko zastępcy dyrektora Szpitala Powiatowego w Nowej Dębie. – Moim celem w radzie jest wspieranie młodzieży i sportu, w tym dyscyplin motorowych – deklaruje Mączka.

Z kolei za Mirosława Plutę- byłego starostę który zrezygnował z funkcji po objęciu mandatu poselskiego szeregi koalicji rządzącej zasiliła Anna Burdzel z gminy Baranów Sandomierski (zam., w Suchorzowie) – To dla mnie duże wyróżnienie i jestem przekonana, że podołam zadaniu jakie przede mną postawiono- mówi nowa radna.

W wyniku zmian personalnych w radzie dokonano również zmiany składów komisji stałych. Jarosław Mączka został członkiem komisji Promocji, Rozwoju Gospodarczego i Finansów, oraz komisji Oświaty, Kultury i Zdrowia. Anna Burdzel dołączyła do komisji Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska. Nowym wiceprzewodniczącym rady został Grzegorz Ślęzak.

foto: Prezydium rady: Grzegorz Ślęzak ( nowy wice), Dariusz Bukowski (przew), Sylwester Kotwica (wice)

info: Powiat Tarnobrzeski

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content