Zatrzymani członkowie tarnobrzeskiej zorganizowanej grupy przestępczej

Pięciu członków zorganizowanej grupy przestępczej zatrzymali policjanci z Centralnego Biura Śledczego i komendy miejskiej w Tarnobrzegu. Specjalizowali się w napadach na kantory wymiany walut. Policjanci ustalili, że w roku 2004 napadli na właściciela kantoru w Stalowej Woli, a rok później na właścicielkę kantoru w Staszowie. Są też podejrzani o dwa napady rabunkowe w Monachium.

Grupa operacyjno-dochodzeniowa, w skład której wchodzą policjanci Centralnego Biura Śledczego i komendy miejskiej w Tarnobrzegu, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu prowadzi śledztwo dotyczące zorganizowanej grupy przestępczej, której członkowie dokonali rozbojów na Podkarpaciu i w województwie świętokrzyskim.

W ramach śledztwa policjanci nawiązali współpracę z niemiecką prokuraturą, bowiem członkowie grupy dokonali dwóch napadów rabunkowych w Monachium. W pierwszym przypadku okradli właściciela kamienicy, w drugim ofiarą była młoda kobieta. Osoba ta zmarła wskutek obrażeń, jakich doznała podczas napadu.

Przestępcy specjalizowali się w napadach na osoby prowadzące kantory wymiany walut. Dotychczas policjanci zatrzymali pięciu podejrzanych. Usłyszeli zarzuty udziału i kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, dokonania dwóch rozbojów z użyciem broni palnej w latach 2004 i 2005. Sprawcy zrabowali wówczas w sumie ponad pół miliona złotych.

Śledztwo trwa.

źródło: Policja

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content